Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Па јас не greenscreenen куќа со животни

Некој праша дали моето куче, не, тоа е направ

Во кабината на животните.

Со технологијата зелен екран плус неколку слики и видеа, сум бил во овој објект со животни.

Со зелен екран и релативно едноставна опрема, што во основа се дојде до ништо. Прочитајте тука како што го направив во живо на видео соба со животни. 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag, 10 februari 2020 17:17

Е-пошта:

Здраво, ви благодариме за работата на вредни што го правите секој ден. Вистински службеник кој сее семе. Значи сакам да ви се заблагодарам за.
Тогаш јас се прашувам, како да добиете овие кул и пријатна средини? Како остро со куќа и животни! Таа има и зелен екран, но како да се купи таков потекло?
Ви благодариме за сите што го правите.

Бесплатна програма

Јас го користам на бесплатна програма наречена NB-студио . Со него може да се испрати директно и да го користите функција зелен екран .

На ѕидот зад мене е покриена со зелена ткаенина.


За да ги видите на екранот е зелена кога нема фотографии се вградени со компјутер помош.

Тоа е малку незгодно е како да се постави, салдото на светлина бела и изложеност, но мора да се обиде да работи надвор.

За снимање на звук, користете добар USB микрофон.

Во живо на неколку канали истовремено

Се емитува во живо на неколку канали истовремено. На ова, јас го користам на веб-сервисот restream.io дека може да чини одлична идеја.

Па јас не greenscreenen куќа со животни


И тука може да биде со користење на зелен екран и модерна компјутерска технологија .

Куќа со животните јас се користи на повеќе слики и видео.

Слики јас го користам:

Овие слики може да се симне бесплатно од pixabay.com , во прилог на зимски пејзаж што сум го фотографираат.

Видео јас го користам:

Овие се на YouTube видео што корисниците имаат дадено дозвола да се користи слободно. Тие обично ги пишувам ако можете да ги користите или не. Потоа, тука е, секако, многу интернет дека може да го симнете бесплатно, во прилог на таа цена.

Зошто го правам ова?

Затоа што сакам да се шири евангелието на Исус Христос, Синот Божји. На програми станаа уште поедноставно учењата на Исус и јасен објаснување за тоа како да го прифатат Исус Христос и да се спаси.

Ова е целта на целата Apg29. Дека луѓето треба да добие Евангелието едноставно како е можно презентирани одделно, така што тие можат да добијат Исус.

Ве молиме да се шири Apg29 и овие видеа за да колку што е можно повеќе. Нека се чуе едноставна порака на Господ Исус Христос, па тие исто така имаат можност да добијат Него и да се спаси.


Publicerades måndag, 10 februari 2020 17:17:39 +0100 i kategorin TV och i ämnena:


0 kommentarerFörsta gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.