Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Сезона почеток во Небото TV7: земја роден во бl

"Ако Израел бил холокаустот не се случи."

Сезона почеток: Една земја роден во болка

Серија на чудо век испрати во рајот TV7.

Погледнете ја првата програма "Земја роден во болка", а исто така и следново, каде Мини, исто така, учествуваат.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
söndag, 22 september 2019 15:11

Христијанската Небото TV7 почнува испраќање назад чудото век. Постојат вкупно осум нови програми опишувајќи случувања во Израел, откако земјата беше прогласен во 1948 година до крајот на 1960-тите. 

Се види од прва програма сезонски ѕвезда "Една земја роден во болка", а исто така и следново, каде Мини, исто така, учествуваат.

Во април 1944 година, Мини со своето семејство со воз во Аушвиц. Нејзината мајка, татко и внук отиде во една насока, Мини и нејзините две сестри во другата. Тоа беше последен пат Мини виде своите родители.

Тогаш имаше холокаустот не се случи

Мини вели во програмата:

"Ако Израел бил холокаустот не се случи."

Водителка е Рубен Agnarsson од Небото TV7 и Макс Federmann од Еврејскиот национален фонд.


чудо век

СЕЗОНА СТАРТ 23/9: епизода 9: Една земја роден во болка


Publicerades söndag, 22 september 2019 15:11:13 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

söndag 25 oktober 2020 12:50
Herre hjälp mej,mår mycket dåligt över att det fattas flera tussen till räkningar,vet inte vad ja ska göra,jobbar bara 75% och har 2 små barn som behöver mat o kläder,bed att jesus hjälper mej.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp