Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Salvation

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Сестра Сепфора и визија Rachael е на восхит

"Зошто, зошто се брза да не направи евангели&

глуварче Семиња

Се чинеше дека се нормални, не зборуваше или проповедал за восхит. Секој чинеше преокупирани со сопствените животи. Тогаш одеднаш имаше восхит.


Av Nils
söndag, 15 december 2019 00:57

Го прашав, и кога ги прашавме дојде кога Господ Исус Христос, и безброј ангели во собата. Додека Михаил и Гаврил, и тие го отвори патот за слава кралот кога тој дојде. Исус бил многу тажен. Тој плачеше и ми го покажа она што се случува во небото пред два дена.

тогаш Бог му ги дал наредба на ангел дува последната труба. Кога ангелот да свират видов Исус на земјата. Тој го видел блуд, прељуба, злото, луѓето немаше внимание на Бога.

Кога Исус го виде тоа, се упатиле кон нозете на Отецот, падна и почна да плаче, и побара повеќе време и рече:

"Тие не се подготвени!"

Исус извика толку многу, и Татко ми беше толку внимателна во целиот свет, но рече дека:

"Дојде време!"

Тој е уморен од одлагање.

Но таткото им рече на ангелот:

"Стоп!"

Ангелот не удар на труба, но остана во иста позиција. Тогаш Исус им рече, дека треба да се случи два дена претходно. Исус извика и рече:

"Каков вид на срце имаат ли тие? Стоун срца? Ако јас пристигнал два дена порано, многу да се остави, исто така, некои од членовите на твоето семејство. Денес ќе биде еден ден во голема неволја."

Тој рече дека,

"О, чеда мои, дојде до мене. На голема болка ќе биде толку страшно. Јас вети дека нема да остават ниту остави, но зошто ме остави? Моето срце борови за моите деца да ме остави!"

Возљубени, минатата ноќ имав визија за восхит. Видов дека земјата е многу зафатен со активности. Тоа беше дека сè ќе продолжи како што беше на сите заедно. Гледав полека шетаат по нашата улица, безгрижно кога погледнав зад мене, Исус. Тој рече дека,

"Зошто, зошто се брза да не направи евангелизам? Зар не гледаш? Нема повеќе време!"

Се чинеше дека се нормални, не зборуваше или проповедал за восхит. Секој чинеше преокупирани со сопствените животи. Тогаш одеднаш имаше восхит.

Видов дека тоа се случило во недела, и многу се остави зад себе. Во црква, каде што само свештеник и неговата сопруга повлече нагоре, тие биле само верниците. Мајките на бременоста исчезнат, но тие останаа.

Потоа видов христијани, кои мислеа дека се верни, но беа оставени, и тие имале тркалаат во која биле запишани нивните гревови. Видов свештеник кој беше таму кога тој доби список на гревови што предизвика тој остана. Тој почна да вика:

"О, не. Ох!"

"Затоа и вие бидете подготвени, зашто во таков час, кога не мислите, Синот Човечки како доаѓа!" Матеј 24: 44

"Запомни Лот hustru.den кои сакаат да се здобијат со својата душа, ќе ја загуби, а кој ќе ја загуби душата своја ќе ја спаси!" Лк.17: 32, 33

Publicerades söndag, 15 december 2019 00:57:16 +0100 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

söndag 25 oktober 2020 12:50
Herre hjälp mej,mår mycket dåligt över att det fattas flera tussen till räkningar,vet inte vad ja ska göra,jobbar bara 75% och har 2 små barn som behöver mat o kläder,bed att jesus hjälper mej.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp