Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Världen idag

Терес Басурус Иварсон На предното седиштk

"На Терес и беше дијагностицирана мултипл

Програмата На предното седиште од Химлен ТВ7 со Пер Шквист.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
torsdag, 19 november 2020 14:29

Во серијата „На предното седиште“, Пер Шквист собира интересни луѓе во возбудлив автомобил и разговара со нив на пат кон кафе.

Lifeивотната приказна на една личност може да им даде утеха и сила на другите околу. Следете кога гостите од различно потекло раскажуваат за своите искуства со Бога. Каде може да има порелаксирани разговори отколку на предното седиште?

Домаќинот Пер Шквист вози круг во спортски автомобил или американски класик со нов гостин секоја недела!

Рани програми

Погледнете повеќе на Химлен ТВ7


Publicerades torsdag, 19 november 2020 14:29:24 +0100 i kategorin TV och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Ta emot Jesus nu


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 28 november 2020 13:20
Hjälp Herre min Jesus

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp