Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
Ditt stöd behövs!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Världen idag

трансформација Uppryckandets

Оние кои умреле во Христа ќе излезе од свои&#

Кога Исус се врати дома оние кои веруваат в&#

Трансформацијата ќе биде исклучително брзо. Тоа ќе се случи ", во еден миг, во еден миг." Основниот текст изразена во сега "на atomo", што во превод значи "неделива време", во еден момент (зрели ofthalmú) "побрзо отколку што окото може да трепка."


Av Sven Thomsson
måndag, 30 september 2019 02:35
Läsarmejl

неизмерно

Ние кои веруваат и кои во моментот на занесот се случува, заедно со оние кои се јавуваат трансформира. Трансформацијата ќе се случи "во еден миг, во еден момент, во последната труба." Павле пишува за тоа и што го читаме во KJV, 1 Коринтјаните. 15: 51-53:

"Еве, јас да ви кажам една тајна: не сите ќе умреме, но сите ќе се измениме, во еден миг, во трепкање на окото на последната труба. За да се слушне на труба, и мртвите ќе се појават и ние ќе се трансформира. За ова распадливото да се облекуваат со нераспадливи, и ова смртното да се облече во бесмртност. "

Кога последната труба звучи, тоа е сигнал дека мртвите ќе воскреснат. Оние кои умреле во Христа ќе излезе од своите гробови на труба. Тие ќе се трансформира со нас што живееме.

Трансформацијата ќе биде исклучително брзо. Тоа ќе се случи ", во еден миг, во еден миг." Основниот текст изразена во сега "на atomo", што во превод значи "неделива време", во еден момент (зрели ofthalmú) "побрзо отколку што окото може да трепка."

Нашите земни место на живеење

"Ова распадливо" се однесува на оние кои се мртви, додека "мртвите" се однесува на оние кои живеат. ? 2. 5: 1-5 дава одговор:

"Но, ние знаеме дали шаторот тоа е нашата земна живеалиште е паднат, па ние имаме една зграда од Бога, куќа не се направени со раце, на небото вечни. Зашто во ова ние воздишка, исто така, и копнее да биде покриен со нашите живеење кој е од небото, за откако ќе се облечени во него не се најде гола. За ние кои сме во овој шатор воздишки и се оптоварени, не затоа што ние сакаме да биде необлечено, но облечени повеќе, така што на посмртните може да биде проголтана од животот. Но, тој што ни ја подготви за тоа е Бог, како залог, тој, исто така, ни го даде Духот. "

Шатор е малку слаб, привремено, привремено престојувалиште. Во живот исполнет со испитувања, ние воздишка и копнеат за тоа време наскоро ќе биде внатре, кога Бог го става крај на животот тука и да се воспостави неговото Царство.

Трансформација, исто така, е опишана во Фил. 3: 20-21

"Но, нашето живеалиште е на небесата, од каде што, исто така, го чекаат Спасител, Господ Исус Христос, Кој ќе го преобрази нашето понижено тело, дека тие ќе бидат како Неговото славно тело, со силата со која тој е во состојба да ги потчини сите нешта."

Ние воздишки на копнеж да биде облечена во небесно тело, кој е слава на телото на Исус. Нашата надеж е да се избегне обврската да се стави надвор и наместо да добие överkläda ни со славата на телото. И тоа е токму она што Господ го подготвил за нас. Кога светците облечен во слава на телото, оние кои не се верници да бидат голи и да го носат срамот. Бидејќи ние се небесни граѓани, нашите славно тело, на народна носија која треба да се носи во небесен свет.


Publicerades måndag, 30 september 2019 02:35:50 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Live Apg29.Nu med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 24 november 2020 20:48
Be för mitt vänstra öga, att Gud helar.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp