Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Дали христијаните не противтежа против зl

Властите беа принудени да се затвори затв

Рибарите се одржи рамнотежата.


Av Sven Thomsson
torsdag, 19 september 2019 19:13
Läsarmejl
Ние се згрози кога седиме пред телевизорите и да видиме сите на насилството, сите разврат, криминалот и така натаму. Кога ќе погледнеме во војна со слики од крварење тела и луѓето плачат во тага за загинаа роднини знаат ние би можеле милост за момент. Велиме: "О, колку е страшно, страшно", кога го гледаме и слушаме оваа ужасна вест.

Но е дека сите заложби ние се постигне? Ние сме оставени да бидат задоволни со тоа? Што сме ние христијаните да бидат противтежа на сите зла?

Слушнав на земји каде што Божјиот Дух беше за да се случи. Каде што луѓето постеле, плачеше и извика кон Бога за заживување на енергија. Господ слушнал нивната молитва и види нивните солзи и испрати силен заживување.

Светиот Дух има работено толку моќно што не само што "обичните чесни луѓе" се спаси, но, исто така, пијаници, зависници од дрога и криминалци.

Спасението е толку трогнати на длабочина од овие кутри луѓе, тие стануваат целосно ослободени од пороци и криминал.

Властите беа принудени да се затвори затвори, па дури и затвори РИВА, луѓето се обликува со Исус трансформираат нивните животи.

Но, она што се удобни христијаните во Шведска? Дали живееме, така што ќе може да се формира противтежа против гревот и злото? Игнорирајќи ги само на рамениците за некое време по видовме мизерната единици на "Пријави" и "Тековна"?

Ние се бориме во молитвата против злото, гревот и нечистотија, кои обилуваат во оваа земја? Дали сме спремни да се жртвуваат во bönekampen да се постигне поинаков поредок на нештата. Мораме да разбереме дека Бог сака да биде "стражи на ѕид"

Во Езек. 13: 5 најдеме овие тешки и предизвикувачки зборови:

"Вие не се качил во празнини, ниту составен хеџ за домот на Израел, така што тоа е во можност да се застане во битката на денот на Господ."

Ние, исто така, се чита во Езекиел. 22:30:

"Се бараат меѓу нив, кои треба да го сочинуваат живата ограда, и да се застане на јазот пред мене за земјата, дека не треба да го уништат; но го најдов ништо. "

Не знам Господ, Бог може да поднесе оставка, но тоа всушност изгледа така, кога тој се испорачува вели, "но не најдов ништо." Каква трагедија! Господ ни очекува да застане и да се вклучат. Тој смета дека некој во Шведска? Не, не! Најголемиот број на христијани спие доброто млака длабок сон.

Речиси не постои еден кој "ќе застане на јазот" во одбрана на сиромашните нашата татковина и нашиот народ. Одговорноста почива силно на нас христијаните. Ние мора да се направи како Авраам. Тој "се доближи до Бога", кога ме праша дека Содом ќе биде спасен.

Таа вели дека на почетокот на стих 2 во стара химна на Ларс Linderot:

"На многу пречки, се спротивставуваат на мојата душа. Сатаната не е благодат да се занесе. Стринг во однапред на нешто што ќе го попречат вашиот добро. Се откаже од светот бунари.Publicerades torsdag, 19 september 2019 19:13:46 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Terrordåd i Nice - Allahu akbar?


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 30 oktober 2020 12:28
Be för en före detta satanist att han visar empati till andra och nu kristen, tror inte att gåvan han har är från gud då han ser saker i bilder I huvudet som stämmer och inte stämmer,

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp