Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Што се случи со телото на Мојсеј е?

Но, што се случило со телото на Мојсеј, пред т

Десетте заповеди.

Мојсеј погребот не беше обичен погреб. Тоа беше и самиот Бог го погребаа, а никој не знае каде е погребан.


Av Sven Thomsson
måndag 6 januari 2020 23:47

Мојсеј бил пророк, како што никогаш не постоел за него. Тој доживеал нешто што никој пред или откако ќе го доживеа му рече Господ на него лице во лице "(5 Mos. 34:10).

Мојсеј, слугата Господов ", почина во земјата на Моав како што Господ го рече, и го погребаа во долината во близина Бет Pegor на Моав, но никој не знае точно погреб место (5 Ред 34:. 5-6).

Тој беше на сто и дваесет години, кога умрел, но и покрај неговата возраст, тој беше совршено здрави и силни. Библијата вели:

"Неговиот вид не беше нарушена и тој не ја изгуби својата сила" (5 Mos 34: 7.).

Мојсеј погребот не беше обичен погреб. Тоа беше и самиот Бог го погребаа, а никој не знае каде е погребан.

По редовна погребот ќе се стави на мртов човек во гроб. Но, како што Мојсеј на Господа се грижеше за тоа, и никој не е дозволено да се знае каде и како се случило тоа.

Но, што се случило со телото на Мојсеј, пред тоа беше погребан? Писмото вели ништо за тоа? Во Јуда 9 стих читаме:

"... не дури и Мајкл се осмели да ја обвинуваат ѓаволот или му се потсмева, кога тој се бореше со него за телото на Мојсеј. Тој само рече: "Господ ќе те казни. "

Борбата меѓу Мајкл и ѓаволот за тоа кој е вистинскиот сопственик на Мојсеј тело. Ѓаволот тврди дека, бидејќи тој сакаше да се одржи на телото во гробот. Но, Мајкл беше наложено. телото на Мојсеј ќе одат во рајот.

Во Посланието до Евреите. 02:14 е збор што е интересно во овој контекст:

"Од децата се учесници во телото и крвта, така и тој (Исус) е слично дел од истата, бидејќи тој со својата смрт ќе го направи немоќни кои имале смрт во својата моќ, што е, на ѓаволот".

Во еден друг превод се вели вака:

"... преку смртта настрана смртта на принцот".

Смртта е особено ѓаволот удари, и површина. Тој беше причината за тоа дека смртта дојде во светот и тој сака да се грижи за нивните тела и ги доведе до гробот. Така беше телото на Мојсеј.

Во 1 Кор. 5 Павле зборува за сериозна форма на сексуален неморал. Имаше некој кој живеел заедно со сопругата на неговиот татко. Апостол најостро го осудува тоа зло и пишува во стихови 3-5:

"За мене, тоа е, секако, нема во тело, но се присутни во духот, веќе имаат како да сум присутен, се осудени на оние кои дејствувале така.

Во нашиот Господ Исус Христос се ние, вие и мојот дух, да се здружат со сила на нашиот Господ Исус Христос да комуницира со условите на сатаната за уништување на телото, дека духот може да се зачувани во Господ Исус. "

Овде гледаме дека Павле бил со Коринтијанс ќе ја напушти оваа личност на сатаната "на уништување на телото".

Павле бил толку пророчки визионер, тој, иако тој беше отсутен можеше да се види она што се случува во црквата и се фатат на пресудата на оние кои извршиле овој бес и навредени нејзината маќеа во најстрашниот начин.


Publicerades måndag 6 januari 2020 23:47:56 +0100 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29 med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

torsdag 2 juli 2020 12:57
Snälla hjälp! Behöver Guds läkande hand över mig. Har problem med analklåda och sprickor snälla snälla be för mig!😭😭😭

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp