Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

смрт светот евангелист Рајнхард Bonnke е

Милиони посети на неговите средби и луѓет

Рајнхард Boonke проповеда во Африка.

Многу луѓе беа спасени по својата проповед, а потоа тој се молел за болните. Потоа тој се враќа на жена во инвалидска количка, ја стави раката лесно на челото и нејзиниот патуваат тогаш, и таа почна да оди.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag 7 december 2019 21:17

светот евангелист

Рајнхард Bonnke е христијанин светот евангелист и проповедник. Тој почна Евангелска својата работа во 1970 година и имаше средби во големиот шатор. Подоцна, кога на состаноците се поголеми тој се пресели надвор на голема област. Во Нигерија милиони посети на неговите средби.

Рајнхард Bonnke беше 79 години. На сликата погоре е од 2014 година и е донесена од Википедија.

Луѓето секогаш се спаси

Слушнав Рајнхард Bonnke проповедање неколку пати и секогаш доби луѓе спасени. Се верува дека до 75 милиони добиле Исус Христос и бил спасен од Евангелска неговата служба!

Тој проповедал во големиот преродбенски кампањи низ целиот свет, и работел 60 години како евангелист. Неколку пати го посети Bonke Шведска. Исто така, тука се луѓе спасени, преку неговото министерство.

Пред неколку години, кога отидов на Библијата школа Педесетница во Jönköping Пентекостите црква, отиде на патување класа во Источна Европа, но посета автобусот посета на градот Хановер во современата Западна Германија, и ги слушаше Рајнхард Bonnke во митинг.

Жена во инвалидска количка

Многу луѓе беа спасени по својата проповед, а потоа тој се молел за болните. Тогаш го забележав една жена седи во инвалидска количка. Тој ги стави рацете на оние кои пристигнале, па дури и на жена во инвалидска количка, а потоа тој. Гледав многу внимателно да се види дали нешто се случува. Но, ништо не се случи.

Потоа тој се враќа на жена во инвалидска количка, ја стави раката лесно на челото и нејзиниот патуваат тогаш, и таа почна да оди. Бевме на патувањето јасно се вчудоневидени и не можеа да веруваат нашите очи. Не знам што не е во ред со неа, но знам дека таа стана и си отиде.

Освои милиони за Исус Христос

Лидерот шведскиот Пентекостите Даниел Alm пишува на Твитер :

"Рајнхард Bonnke освои милиони за Христа. Јас го ценат многу. Тој беше класична Пентекостите проповедник. Се сеќавам кога го слушав во Берлин, Шведска и дури во 2018 година во Хелсинки. Почивај во мир, г-дин" Ich bin евангелист! " .

Денес, евангелист Рајнхард Bonnke домот на Исус по извршување евангелист и неговото дело!


Publicerades lördag 7 december 2019 21:17:55 +0100 i kategorin och i ämnena:


0 kommentarerFörsta gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.