Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Ако сакате да бидат сведоци на Исус на Apg29?

Поднесете ја вашата сведоштво, писмено, ви

Дали сакате да се каже за Исус на други луѓе? Дали ќе ни каже како ќе се спаси? Потоа можете да го направите на Apg29! 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
onsdag, 25 september 2019 00:02

Здраво!

Apg29 е блог сајт кој сведочи за Исус. Целта е кога луѓето го посетуваат тоа ќе биде во можност да научат како да го прифатат Исус и да се спаси.

Со текот на годините, многу го прифати Исус и бил спасен кои го посетиле блог сајт Apg29.nu.

Дали спасение пораката на Исус, трае, тогаш не се наполни Apg29 својата функција и го загуби својот raison d'être. 

Исто така, не сум евангелист ја злоупотребил мојата професија и не се направи она што Исус го заповедал.

Јас беше спасен од страна ја примив Исус, тогаш, јас отсекогаш сум бил внимателен дека треба да го прифатат Исус како Господ да биде спасен. Тоа е она што Библијата учи:

"Но, колку што доби Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Дали сакате да се каже за Исус на други луѓе? Дали ќе ни каже како ќе се спаси? Потоа можете да го направите на Apg29! 

Испрати вашите сведоштво за мене на christer@apg29.nu . Ве молиме да ни ги испратите на видео што го имаат, или линк до видео што веќе ги имаш на интернет, вклучително и YouTube. 

Откако ќе биде одобрен, ќе ја објави. Луѓето треба да се слушне и да прочитате за вашиот сведоштво како сте биле спасени и се сретна со Господ Исус.

Bönesidan  се кандидира за речиси една недела и веќе на 147 bönämnen . Луѓето кои страдаат и потреба. Поднесете ја вашата bönämne, исто така. Постојат многу посетители кои бараат bönesidan.

Постојат 13 блог статии , кои успеале да бидат објавени од повторно лансирање и веќе има 106 коментари. коментирате, исто така!

Само сети се кога ќе се коментира дека треба да има Исус во центар, за да не се спречи некој со твојот коментар од примање на Исус. 

Слично на тоа, треба да биде со bönämnen. Така да не си со вашиот bönämnen се спречат луѓето да го прифатат Исус и да се спаси.

Со почит,

Кристер Åberg


Publicerades onsdag, 25 september 2019 00:02:12 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Vad måste först ske innan Jesus kan komma tillbaka?


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 6 juli 2020 19:47
Be för min mage och hals som bränner, har ätit medicin en tid nu men det hjälper inte mycket! Be att jag får bli frisk och kan äta normalt igen! Tack!!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp