Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Сведоштво: Како бил спасен

 Еден ден сфатив дека Господ навистина воl

Сведоштво: Како бил спасен

Господ знаеше што ќе ме земе. Тој ми дозволи да се прочита и разбере ограничувањата на науката. Еден ден сфатив дека Господ навистина воскресна и добитник на Голгота. 


Av Roger T. W.
fredag, 27 september 2019 17:37
Läsarmejl

Баба ми даде детството вера, но никогаш не оди во црква. Потврда беше неверојатно, но јас не сум бил во право. Читам некои теологија, но virrade. 

Господ знаеше што ќе ме земе. Тој ми дозволи да се прочита и разбере ограничувањата на науката. Еден ден сфатив дека Господ навистина воскресна и добитник на Голгота. 

Вистината навлезе мојот будала, и јас се крсти. Христијани во градот беше од голема помош. Nalen со мала беше светла точка.

Тоа довело до поделени куќа, тоа не може да се направи кога камшик вена од левата страна, но исто така и на неколку роднини биле спасени. Тага и радост. Заживување доаѓа со тага и радост, како Пентекостите свештеник изјави дека додека тој лежел на смртна постела.

Господ не ни се на ист начин, затоа што имаат различни потреби. Крис пее убави стари песни и зборувате со срцето. Некои проповедници зборуваат вистинската Божја Реч. Некои пејџери проучува Библијата интензивно. Некои, како мене, треба да се вклопат во многу научни разговор.

Господ почнувајќи од дното, кога тој работи. Моето детство и на другите беше страшно со тепање и беда. А благослов во себе. Господ слушнале момчето плаче кога Исмаил бил фрлен под една грмушка.

Не се сите деца на неколку генерации христијани, но имало верни христијани во моето семејство во 1800-тите. Седум Крстител пастири отиде во САД и умрел како мисионер во Конго. 

Потоа зеде нова време во текот на. Тогаш интервенираше Господ дека ќе дојде веднаш.Publicerades fredag, 27 september 2019 17:37:17 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Strandmöte med Christer Åberg - Apg29.nu


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 14 augusti 2020 15:57
Ber för min son som är trans,

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp