Surfar nu: 870 www.apg29.nu


Nëna ime ka mbërthyer - Historia Arrestimi jeta e Stefan Hallman

Nëna ime ka qenë stung nga Stefan Hallman

Stefan Hallman tani është me historinë e saj shumë të fortë të jetës, "Nëna ime ka mbërthyer."

Nga përmbajtja

Hell në shtëpi, filloi me nëna iku nga shtëpia. Ajo mori autobusin deri në qytet për të pirë. Ajo ishte aq i thamë: ". Nëna e ka mbërthyer"

I urryer ato fjalë. Unë e dinte se çfarë të thoshte kur Babi u kthye në shtëpi ... kujtimin e skenave të përgjakshme, dhe klithmat e dëshpëruara të nënës, kur ajo vë në një nersparkad qoshe dhe shpartallua.

Nëse Dad u kthye në shtëpi dhe nëna ime ndjeu një alkool pak, ai shkoi berserk.

Çdo gjë do të fillojë kur kam marrë në shtëpi nga shkolla. Pastaj ndjeva drejtë në mua në lidhje me nëna ime mori një birrë. Unë kam qenë aq i ndjeshëm për atë atje si një knarkhund. Në qoftë se ajo kishte marrë vetëm disa gllënjka veshur unë e bëri atë anyway.

Babi ishte i njëjtë, ai ndjen diçka ishte e gabuar menjëherë, dhe së shpejti filloi në ferr përsëri.

Unë nuk guxoj të shkojë në shtëpi, ndjeva se kisha për të mbrojtur nënën time dhe tre vëllezërit e mi më të vegjël.

Tani filloi peisazhit djallit. Ai mund të duartrokas për të me një grusht të mbyllur të drejtë në fytyrë si gjak spurted nga hunda e saj, ajo shkoi në katin e me një aksident dhe ai filloi kicking atë.

stefan Hallman


Blej librin mami ka mbërthyer nga Stefan Hallman (572 pp) 249 - + anijeve. Ardhja në Pashkëve. Pre-Porosit Tani! kopanis 123 690 17 97 ose  smhi@hallmansgarden.se  ose unazë 87 070-223 38. www.ctvc.se .


Artikuj dhe videot që janë bërë nga të tjera se Apg29.nu mund të kenë pikëpamje që blog vendrrjet nuk do të ndajnë.


submit to reddit


Vill du bli frälst?

Ja

Nej


Publicerades torsdag 11 april 2019 12:30 | | Permalänk | Kopiera länk | Mejla

3 kommentarer

Bengt Thu, 11 Apr 2019 20:08:36 +020

Var det bara din mamma som var missbrukare ?

Svara


Christer Åberg Thu, 11 Apr 2019 22:21:12 +020

Svar till Bengt.

Jag har börjat läsa hans bok. Den är mycket stark. Och berättelsen vad han har varit med om är minst sagt chockerande. Han är också ett starkt exempel på Jesus frälsande och förvandlande kraft.

Svara


Roger T. W. Sun, 14 Apr 2019 22:32:38 +020

Jag har problem med formateringen. Vet ej varför. Ursäkta.Lapp-Lisa med orkester - Drinkarflickans dödhttps://www.youtube.com/watch?v=uACE9geH8hk

Svara


Din kommentar

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?


Prenumera på Youtubekanalen:

Vecka 24, söndag 16 juni 2019 kl. 10:35

Jesus söker: Axel, Axelina!

"Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son [Jesus], för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv." - Joh 3:16

"Men så många som tog emot honom [Jesus], åt dem gav han rätt att bli Guds barn, åt dem som tror på hans namn." - Joh 1:12

"Om du därför med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, skall du bli frälst." - Rom 10:9

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? Be den här bönen:

- Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!


Senaste bönämnet på Bönesidan
lördag 15 juni 2019 15:12

Ber om hjälp i bön till Jesus att han gör min 42åriga dotter Rebecka helad ifrån cancer Hon har haft levercancer Spridit sig till lungorna Tar medicin nu Tack alla ni som ber Gud välsigna er alla

Aktuella artiklar


Senaste kommentarer


STÖD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 55 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 35 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 18 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 13 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 11 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

MediaCreeper

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp