1 740 online! | Sidvisningar idag: 415 377 | Igår: 538 603 |

www.apg29.nu

Annons Himlen TV7 5 år
Menyn är högst upp till vänster!
Prenumerera gratis på Apg29:s nyhetsmejl:

Kur seksi bëhet mëkat

Copa të prera nga Day. Foto është nga rënë moralisht filmit "Sex në hartë". Filmi është projektuar që të tërheq sa më shumë të rinjve të jetë e mundur.

Dëshironi të keni marrëdhënie seksuale? Atëherë ju duhet të prisni derisa jeni të martuar me dikë të seksit të kundërt!


Por në qoftë se ata nuk mund të jetojnë avhållsamt duhet të martohen, sepse është më mirëmartohen. Se të digjesh me dëshirë (1 Korintasve 7: 9)
 

A është kjo një mëkat me seks? Jo! Por seksi mund të përdoret si një mëkat. Dhe mëkati është për seksin e përdorur jashtë martesës midis një burri dhe një gruaje.


Më shumë për Sex, Sex në hartë, Film, UR


submit to reddit

Skriv ut Bädda in Mejla


Publicerat av Christer Åberg Sunday 8 May 2011 10:39 | #sex #sex på kartan #film #Äktenskap | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS

APG29 NÅR TUSENTALS VARJE DAG!
Gillar du Apg29?
Swisha en peng till: 070 935 66 96


0 kommentarer

Din kommentar

NYTT! Ditt namn och mejladress måste godkännas innan kommentaren publiceras. Efter godkännande måste du alltid ha samma namn och mejl nästa gång du postar en kommentar, annars godkänns inte kommentaren.


Kom ihåg mig?Myslimanë dogjën për vdekje një grua të krishterë i cili refuzoi të kthyer dhe të martohej me të

Asma u dogj për vdekje nga një kërkues myslimane

Picture: pakistantoday.com.pk. 

Gruaja 25-vjeçare e krishterë, Asma u dogj për vdekje nga një kërkues myslimane në Pakistan, kur ajo refuzoi për të kthyer në Islam dhe të martohej me të.

6

Läs allt!


Putin parashikon kaos globale në qoftë se Perëndimi është sulmuar Sirinë përsëri

Nga Mikael Walfridsson 

Putin, Lenini, Stalini

Siria mbush shumë tani në lajme, dhe unë kam shkruar më parë, ajo që po ndodh në Siri, një shenjë profetike dhe fillimin e përmbushjes së profecisë biblike.

9

Läs allt!


Shkoi Avicii larg apo në shtëpi?

dhembja ish-të dashurën-së: "A nuk duan që ajo të jetë e vërtetë"

Foto: Express. 

Ka disa gjëra që unë reagojnë për të që shpesh veprojnë shfaqen në gazeta, kur një njeri i famshëm është i vdekur. Unë jam i kujtoi edhe një herë për këtë në gazetat raportojnë mbi vdekjen Aviciis.

13

Läs allt!


Vdekja Avicii - Ata paguajnë një çmim të lartë për një periudhë të shkurtër të suksesit

Përditësuar! 

Aviccis sukses kishte një çmim të lartë

Foto: Express. 

Një i afërm më tha sonte se suedeze superstar Avicii (Tim Bergling) është vdekja e të cilën unë u përgjigj: ". Ata paguajnë një çmim të lartë për një periudhë të shkurtër të suksesit" Ai ishte 28 vjet.

7

Läs allt!


Izraeli kthen 70 - Bless ty, o Izrael?

I tërë Artikulli është nga buletini qielli TV7 së. 

Israel 70 vjet

Kanali i krishterë televiziv Heaven TV7 feston shtetit 70-vjeçar me një seri të programeve të enjten.

18

Läs allt!


Lvsfarliga Hungary? - Lars Enarson

Lars Enarson merr në këtë video interesante se Hungaria shkon kundër të gjithë krijimit! Mund lutja transformuar një kurs të gjithë vendin? 

80

Läs allt!


Annons


Paraskavedekatriafobi - fobi e premte 13

Paraskavedekatriafobi - fobi e premte 13

Ka nga ata që vuajnë nga fobi të premten trembëdhjetë. Kjo quhet "paraskavedekatriafobi" ose "paraskevidekatriafobi". Fobi për numrin e trembëdhjetë është quajtur triskaidekaphobia. "Fobi" do të thotë "frikë".

4

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 17, måndag 23 april 2018 kl. 17:22

Jesus söker: Georg, Göran!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


baba i dashur apo despot autokratik

Reader Mail nga Stefan Eliasson 

8

Läs allt!


Senaste kommentarer


Shkolla e mesme ndalon detyrat e shtëpisë dhe teste

Shkolla e mesme ndalon detyrat e shtëpisë dhe teste

Picture: nyheter24.se. 

Sture School në Boden përfundon me detyrat dhe testet për të gjithë nxënësit në të gjitha lëndët. Së pari, testi në prill me qëllimin e një ndalim të përhershëm.

12

Läs allt!


Lufta, përplasje ekonomike dhe bisha

Nga Mikael Walfridsson 

Russia - flag Siria

Mjaft shpejt brenda shtrëngimit, ne shohim të kuqe dhe kali i zi dalin, përfaqëson luftën dhe një krasch.Tiden ekonomike fillon të kontratës, dhe sytë e Zotit janë kthyer drejt popullit të tij, komunitetin e tij dhe nusen e tij të zgjedhur.

26

Läs allt!


AktuelltApg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 406 101 639 sidvisningar på Apg29!

Apg29 har just nu 16 462 bloggartiklar, 81 318 kommentarer och 54 849 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab

TA EMOT JESUS!

↑ Upp