408 online! | Sidvisningar idag: 95 589 | Igår: 193 002 |

www.apg29.nu

Annons

O која лажичка! - Линдберг играа gitarboogie!

Линдберг играа gitarboogie со повлекување играчи измешани торба во преполната Halltorp Филаделфија!

Линдберг се  игра  gitarboogie  со повлекување играчи измешани торба во преполната  Halltorp  Филаделфија!

Во саботата вечер ја посети Линдберг беа во преполната Halltorp Филаделфија со повлекување играчи измешани торба.

Линдберг се составени ова време на  Хакан BertilssonNenne ЛиндбергТед SandstedtМартин Линдберг  и  Кристер Åberg .


Прочитајте исто така:


submit to reddit
Skriv ut Mejla Skriv läsarmejl

SWISHA: 070 935 66 96 - DÅ STÖDER DU APG29!


Publicerat av Christer Åberg Sunday 15 October 2017 15:31 | #lindbergarna #salig blandning #halltorp #gitarrboogie | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS


3 kommentarer

AnnMarie

Härlig musik!

Var det ingen som började dansa bugg?☺

Svara -   - 15/10-17 16:35 -


Susse

Nämen nu går d för långt :p

Svara -   - 15/10-17 16:43 -


Tom

👍

Svara -   - 16/10-17 00:00 -


Din kommentar

NYTT! Ditt namn och mejladress måste godkännas innan kommentaren publiceras. Efter godkännande måste du alltid ha samma namn och mejl nästa gång du postar en kommentar, annars godkänns inte kommentaren.


Kom ihåg mig?Мисионерски мисии во Филипини во септемвl

Читач на пошта од страна на Јорген Милтон 

Кога јас пред шест години за прв пат во посета на Ati-луѓе на Филипините, не можев да верувам во љубов јас ќе ја добие на овие луѓе. 

1

Läs allt!


Човекот, не е свиња!

Коментар од Катрина 

Човекот, не е свиња!

Слика: Aftonbladet. 

Човекот потекнува од свињи, тоа мора да биде точно, бидејќи се вели во Aftonbladet.

4

Läs allt!


Поглед во неволја

Со Микаел Walfridsson 

Сончев часовници во песок

Кога зборуваме за породилни болки, тоа е навистина подготовка и известување за она што книгата на Откровението предвидува. 

5

Läs allt!


100 автомобили запалени во неколку градови - т

Автомобил пожари во Гетеборг

Frölunda Torg во Гетеборг во понеделникот вечер. Слика: Загрос Хама. 

Автомобили запалени во неколку места во областа Гетеборг, но исто така и во Trollhättan, Lysekil и Falkenberg. Околу 100 автомобили биле запалени во регионот.

83

Läs allt!


Гордоста афирмира насилство, садизам и др

Кучиња во гордоста

Гордоста афирмира насилство и садизам, и поттикнување на посетителите: ". Уживајте во близина и далечина, нежност и садизам, естетика и доминација"

21

Läs allt!


Зошто да се во брак?

Зошто да одам да стапат во брак?

Зошто да се во брак? Дали е тоа да имате секс или постои поголема цел?

15

Läs allt!


Куче доби пакет - мораше да се регистрирате &

Едно куче доби пакет од PostNord

Слика: Aftonbladet. 

Кучето беше одбележано пакет по пошта од Англија. Но, за да го добие пакетот беше на кучето се мораше да го добие, покажуваат идентификација и да се пријавите со неговата шепа, кои биле обоени со тампон.

30

Läs allt!


Човекот, не сте мачка!

мачка

Пред неколку години го видов на веб ТВ Aftonbladet е млада жена која мислеше дека е мачка. 

10

Läs allt!


Не се врти назад кон Содом

Содома и Гомора

Лот бил спасен од гревот градот Содом, кога тој беше киднапиран од страна на војските. Но, откако Аврам интервенираше и спасил Лот и неговото семејство и на луѓе, како тие се врати во градот на гревот. Мојот пријател: Вие не треба да се свртиме кон Содом, откако ќе се зачувани. 

21

Läs allt!


Dödsskjutningar i Sverige

Dödsskjutningar i Sverige

Hittade den här statistiken på Facebook om antal dödsskjutningar i Sverige från 2006 till 2017. Det har ökats drastiskt!

24

Läs allt!


Термин на книжарница Животот е проткаено

Читач на пошта од Pelle Линдберг 

Нема други богови по Арне Imsen

Книгата "Нема други богови" има продадено повеќе отколку што сонував. Првото издание е сега надвор. 

39

Läs allt!


Тој го видел Стивен Хокинг во пеколот и дем&#

Читач на пошта од страна на Нилс 

пеколот

Утрото на 15 април 2018 година, почнав, Цезар Sandova Хондурас, се поклони на Господа и на пладне. 12 Го видов Господ почна да ми покаже нови работи. Мислев дека Господ ќе продолжи да се покаже повеќе од небесното царство, но тоа не беше така. Кога Господ го зеде духот од телото, но овој пат на место на маки.

146

Läs allt!


Што големи Создателот го имаме!

Мора да се види! Погледнете го ова неверојатно видео покажува големиот и моќен Творец Бог!

3

Läs allt!


Она што го прави крадец?

Tjiven

"Како ќе се разбере дека ако сопственикот на куќата не знаеше кога во текот на ноќта крадецот дојде, а потоа тој ќе остане буден и не дозволуваат некој провалил во неговиот дом."

8

Läs allt!


Во светлината дојде геј надвор

Во светлината излезе

Потресна, провокативна документарен филм за Небото TV7, каде што професионалци ги споделат своите идеи и поранешни хомосексуалците кажам за себе, за радост и тага и живот-менување средби.

10

Läs allt!


Шведски политичар и татко на мали деца уап

Габриел MARAWGEH 

За речиси еден месец, Roni Doumit, сириски христијански Шведски политичар и татко на мали деца, се уапсени во Либан е нејасна. 

4

Läs allt!


Annons


Последиците од хомосексуалните бракови в

/bild2.php?w=644&h=75&src=img/1444173161-homoaktenskap.jpg

Види стравичната документарниот филм "Последиците од хомосексуалните бракови во Масачусетс" на Небото TV7. 

14

Läs allt!


Кристер Åberg уште се фалат за Исус

Кристер Åberg - Блогерот кој може да се пофали за Исус

Крис е познат блогер и меѓу христијаните и нехристијаните во Шведска. Тој нуди Исус во одговор на тековните социјални и лични проблеми. Водителка е Даниела Persin.

0

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 33, lördag 18 augusti 2018 kl. 12:17

Jesus söker: Ellen, Lena!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Ramadan 2018

Så här många muslimska attentat och mord har det skett hittills under Ramadan 2018.


Кристер Åberg во Apg29 ТВ

Кристер Åberg во Apg29 телевизија.

Со едноставен начин имам направено за мојата спална соба во ТВ студио! Како е можно тоа?

2

Läs allt!


Senaste kommentarer


Сега ќе се слушне! - Apg29 од страна на Кристер Åberg

Сега ќе се слушне! - Apg29 Кристер Åberg. Кристер Åberg играње и пеење и зборување за Исус и Apg29.nu.

0

Läs allt!


Темнината на гордоста

Шарени темно

Claphaminstitutets извештај за гордоста. 

Гордоста покажа позитивен став на лекови, садизам, болка и проституција.

13

Läs allt!


А поширока перспектива

Читач на пошта со Дејвид Б 

Авто-центрирање беше засрамувачки проповедник на Јона во Стариот Завет. Тој избега Божјиот повик, но се премисли во последен по разни пречки. неговото бегство од Бога е за да го чини неговиот живот. Но, иако тој конечно го направи она што Бог му заповеда, па неговиот став е егоцентрична.

9

Läs allt!


Aftonbladet згрозени дека бракот е заедница на маж и

Aftonbladet згрозени дека бракот е заедница на маж и жена

Слика: Aftonbladet.se. 

"Хрватска, Бугарија, Латвија, Литванија, Полска, Словачка и Македонија имаат уште устави која се дефинира бракот како заедница на маж и жена, или други уставни текстот што го спречува истополовите бракови", пишува Aftonbladet во чиста страв.

145

Läs allt!


Да се ​​придржуваат на Исус - Тео и неговите

Да се ​​придржуваат на Исус - Тео и неговите пријатели на Небото TV7.

4

Läs allt!


Шведска самоубиец Божјиот суд пожари?

А JAS авиони бомбардираа шумски пожар во Trängslet во Даларна. 

22

Läs allt!


Европа ќе добие 159 милиони мигранти од 2025 годи&#

планирани Мигранти криза?

Слика: voiceofeurope.com. 

Европа ќе добие 159 милиони мигранти по 2025 година Ова се открива во извештајот на ОН од 2000 година.

113

Läs allt!


Фалсификувани статија за Гордоста на Apg29

Член на Apg29 гордоста пробиени и лажни

Една статија на Гордоста на Apg29 беше пробиени и лажни 2017 година. 

Во некои прилики, беа пробиени Apg29 во 2017 Блог сајт во моментов има речиси 17 000 предмети, така што е лесно да се пропушти една статија која беше уништена и пробиени тогаш.

7

Läs allt!


Пророштвото на огнот на заживување на Шве

Читач на пошта од страна на Нилс 

пророштвото

Слика: varldenidag.se. 

Конечно! А надеж словото на Господа, ако огнот на преродбата над Шведска! 

29

Läs allt!


Повикаат мене во денот на неволја

Читач на пошта со Katty 

топлото сонце

Јас чувствувам дека ние мора да се моли за жртвите кои се евакуирани од своите домови. Дека тие се да се знае Исус и имаат личен однос со него, биле спасени! 

5

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt

STÖD APG29

Du kan ge på tre olika sätt:

  • Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4
  • Swish: 070 935 66 96
  • Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 435 544 556 sidvisningar på Apg29!

Apg29 har just nu 16 774 bloggartiklar, 87 247 kommentarer och 57 633 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab | SoundCloud

TA EMOT JESUS!

↑ Upp