Surfar nu: 526 www.apg29.nu

Kohë të trazuara që tregon për kthimin e Jezusit

Kohë të trazuara që tregon për kthimin e Jezusit

Ajo vështirë se mund të ketë ikur vërejtur ditët e fundit lajme, dhe unë pyes veten në qoftë se kjo është më shumë se unë mendoj se, "shenjat e kohës" Kur ne shikojmë këto? 

Ne kemi dy përjetuar deklarata e OKB-së, e cila vazhdoi të njerëzimit është thjesht duke e kërcënuar nëse trendi vazhdon, dhe marrëdhëniet politike të tensionuara me SHBA, Korenë e Veriut dhe Iranin, të cilat vetëm përshpejtohet dhe është thjesht një fuçi shpërthyese pluhur.

Sa për fjalën profetike, ka disa dëshmitë nga vëllezërit e motrat, të cilët kanë përjetuar ankimin, si në aspektin e luftës, ku Koreja e Veriut dhe Irani janë të përfshirë. Çdo gjë duhet të testohet, por si ajo qëndron, ne nuk jemi larg nga "thashethemet" për realitetin.

Koreja e Veriut dhe Irani

Kim Jong-un, presidenti i Koresë së Veriut, ka përfunduar vetëm të raketave dytë të shtënat në një javë, në dritën e premtimeve të mëparshme se Kim nuk do të kryejë teste më shumë raketa.

Në të njëjtën kohë, marrëdhëniet e Amerikës me Iranin është shumë e tensionuar, pasi Irani ka kërcënuar se do të tërhiqet nga marrëveshja bërthamore lidhje nuk është duke vazhduar për pasurimin e uraniumit. 

Rusia dhe Kina mbështet Iranin, dhe dënon presionin e SHBA dhe sanksione. 

Netanyahu është përgjigjur edhe deklaratës së Iranit, dhe koment, se "Izraeli nuk do të lejojë që Irani të ketë armë bërthamore." SHBA rrit presionin mbi Iranin duke dërguar transportuesit avionëve dhe aeroplanët luftarakë në rajonin e tensionuar Forvägen.

Kënga qiellore

Zbulesa 5: 9-10 - Ata këndonin një këngë të re: "Ti je i denjë ta marrësh librin dhe të hapësh vulat e tij, sepse ti u there, dhe me gjakun tënd na blerë për ne për Perëndia nga çdo fis, gjuhë, popull dhe komb. Ti na ke bërë mbretër dhe priftërinj për Perëndinë tonë, dhe do të mbretërojmë mbi dhe. "

Nuk është një këngë që Zoti ju ka dhënë dhe vënë në zemrën tuaj. Kjo është një këngë që askush ende nuk e ka kënduar apo dëgjuar tingujt e. Ai është i lindur, dhe është ruajtur në botën qiellore. Ajo është duke pritur për ne, dhe është një këngë e qiellor, e cila është projektuar dhe i përkushtuar për të turmës zgjedhur dhe i shpengoi e Zotit. 

Kjo është një këngë që lëviz zemrën e Perëndisë, dhe se engjëjt vetëm ëndërr për të qenë në gjendje për të marrë dhe të jetë një pjesë e.

Por kjo është vetëm njerëzit që janë të çliruar nga kjo jetë tokësore, të cilët mund të gëzojnë dhe të këndoj këtë këngë. Njerëzit të cilët janë pastruar nga gjaku i çmuar i Qengjit, shpirtrat të cilët kanë marrë fitoren e Jezusit në kryq dhe e bëri atë tij. 

Së shpejti, shumë shpejt

Kënga është dhënë për njerëzit që janë të thirrur, të paracaktuara dhe të përzgjedhura përpara krijimit të Tokës, - njerëz që janë të shpëtuar me anë të hirit të Perëndisë, dhe të cilët kanë emrat e tyre të shkruar në librin e çmuar. 

Së shpejti, shumë shpejt, ne do të lejohen të këndojnë lavdet e historia më e madhe e këndojnë - një himn dhe një homazh për të Jezu Krishtit, qengji therur.

Jezusi po vjen së shpejti!


Mikael Walfridsson

burimi:

Artikuj dhe videot që janë bërë nga të tjera se Apg29.nu mund të kenë pikëpamje që blog vendrrjet nuk do të ndajnë.


Tack för att du läser Apg29. DELA gärna till dina vänner. Du kan också stödja Apg29 genom att sätta in en valfri GÅVA på BANKKONTO 8169-5,303 725 382-4. På internetbanken går det att ställa in så att du automatiskt ger en summa varje månad. Men om du hellre vill kan du SWISHA in en frivillig summa på 070 935 66 96. Tack.


Vill du bli frälst?

Ja

Nej


Publicerades lördag 11 maj 2019 13:27 | | Permalänk | Kopiera länk | Mejla

4 kommentarer

Maria Eliasson 11/5-2019, 15:31

Ja, jag längtar till den dagen då vi är hemma hos Jesus och sedan ska vi aldrig skiljas från honom!

Svara


Lena Henricson 11/5-2019, 16:21

Ja,nog är det tydligt att vi står inför den här tidsålderns avslutning! De flesta icke troende märker nog det också. Men de har inte samma trygghet mitt i allt detta som sker,som vi som tror på JESUS kan ha. Tack JESUS för frälsningen och vårt härliga himmelska mål! 🙏🙏🙏

Svara


Damir 11/5-2019, 22:55

För varje sekund som går så kommer vi närmare den tid som inte ord räcker till för att beskriva! Amen!

Svara


Erik 12/5-2019, 14:50

Svar till Lena Henricson.

Ja vi kan lita på det eviga livet med Jesus

Svara


Din kommentar

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.


Prenumera på Youtubekanalen:

Vecka 29, söndag 21 juli 2019 kl. 14:46

Jesus söker: Johanna!

"Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son [Jesus], för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv." - Joh 3:16

"Men så många som tog emot honom [Jesus], åt dem gav han rätt att bli Guds barn, åt dem som tror på hans namn." - Joh 1:12

"Om du därför med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, skall du bli frälst." - Rom 10:9

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? Be den här bönen:

- Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!


Senaste bönämnet på Bönesidan
söndag 21 juli 2019 13:13

Bad en bön och tittade på Jesusfilmen en natt när jag inte kunde sova. Bönen besvarades med råge. Tack Gud!

Morsan reklam


Aktuella artiklar


Senaste kommentarerSTÖD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 55 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 35 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 18 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 13 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 11 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

MediaCreeper

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp