596 online! | Sidvisningar idag: 120 502 | Igår: 185 872 |

www.apg29.nu


"Без пари, ние влегуваме на дигитални дикта&#

Bitcoin

"Без пари, ние влегуваме на дигитални диктатура", вели Бјорн Ериксон, поранешен полициски началник. Според една нова студија, 24 МАРТ 2023 готовина станува неважно во Шведска. 

10

Läs allt!


Австралија ја признава Ерусалим како глаk

Австралија ја признава Ерусалим како главен град на Израел

Слика: sverigesradio.se. 

Со Холгер Нилсон Австралија сега признаваат Ерусалим како главен град на Израел.

27

Läs allt!


44 загинати во престрелките досега оваа год&#

Pidtol

Досега оваа година имало 44 фатални во Шведска. Рекорд од минатата година со 43 мртви е битка. 

10

Läs allt!


Himlen TV7 intervjuar Christer Åberg

Christer är en känd bloggare bland både kristna och icke-kristna i Sverige. Han erbjuder Jesus som svar på aktuella samhälleliga och personliga problem. Programledare är Daniela Persin.

3

Läs allt!


Црква Прирачник искривува библиските при

gayäktenskap

Новата црква прирачник искривува Библиски приказни да се вклучат хомосексуалноста во делот на бракови. Тие тврдат дека пријателството меѓу Давид и Џонатан и Рут и Ноемина за хомосексуалните односи.

18

Läs allt!


Можеме да разбереме знаците?

знаците

Со Микаел Walfridsson Со проучување на знаците на времето, може да биде сигурен за тоа, дека живееме во иднина завршување. Што тогаш е ликот кој е од витално значење за нас да знаат и чувствуваат времето во кое живееме во? 

13

Läs allt!


Дали ви се осмелуваат да се мисли?

Читач на пошта со Дејвид Б 

1

Läs allt!


АИ - вештачка интелигенција - исполнување н&#

Читач на пошта од страна на Нилс 

АИ - вештачката интелигенција

Тоа е сега се случува во опасна брзина е АИ, вештачката интелигенција (вештачка интелигенција), и веќе ја има разработено зборување и размислување роботи. не пишува ова за да ги исплаши, но дека може да сфати колку далеку пред 2000 години Библијата предвиде технолошки достигнувања биле, па ние имаме право да се укаже на време!

19

Läs allt!


предавнички договор на ОН беше одобрен вч

договори за миграција на ОН овозможи слободен имиграција

Фото: Слободен време. 

Вчера беше одобрен Имиграција Пактот на Обединетите нации кои, во принцип, се отвори своите граници за слободен имиграција. Но, како што Нобеловата банкет победи вчера исчезна историски тешки договор на ОН во бучавата во медиумите.

52

Läs allt!


Визијата на конечниот плодот на дрвото на 

дрвото на знаењето

Читач на пошта од страна на Нилс

Тоа може да изгледа мрачна, но ова е најсилниот современа Време Ликот читаме во оваа визија и во Библијата, и мора да ни прават на правото на толкување време!

12

Läs allt!


Распни, распни Го!

Крст помирува човекот и Бога

Читач на пошта со Дејвид Б Несомнено, банди викајќи: Распни, распни, следбениците на Исус и она што Исус го застапува. Тие потоа ќе ја изгуби неговата причина што тие не се свесни дека се се пука во нога.

11

Läs allt!


Исламот се шири со помош на шведската цркв

Кристер Åberg оди преку некои актуелни вести. Несомнено е дека живееме во последните денови кога ќе се земе некои од овие вести.

52

Läs allt!


Луѓето кобни

Од Холгер Нилсон 

Луѓето кобни

Со над израз, може да се јавите на сите оние кои мислат дека времето е близу и дека ќе ги преземе последици од него.

32

Läs allt!


Трите небото во Библијата

Трите небото во Библијата

Во првиот стих во Библијата го вели во оригиналниот текст кој Бог ги создаде небото и земјата. Бог го создал повеќе небото.

1

Läs allt!


Шведска безготовинското во рок од три до п

безготовински

"Шведска, најверојатно, ќе биде" безготовински "во рок од три до пет години", рече заменик-гувернерот на Сесилија Skingsley на банкарскиот конференција во Лондон.

24

Läs allt!


Prenumera på Youtubekanalen Apg29.nu

Fortfarande i lager: Christer Åbergs starka bok Den längsta natten

Den längsta natten - 150 kronor

Natten till den 22 december, den natt med flest mörkertimmar 2008, genomlider Christer Åberg Den längsta natten i sitt liv, då han på ett mycket traumatiskt och oväntat sätt mister halva sin familj.

1

Läs allt!


Extra: Christer Åbergs bok fortfarande i lager

Upprop för Christer Åbergs bok Den längsta natten. Och du kan även ge ditt stöd till bloggsajten Apg29.nu.

0

Läs allt!


Исус дојде и ќе дојде повторно

доаѓањето

Ние се чека за второто Христово доаѓање, а не прв. И ова пристигнување нема да биде за долго. Но, кога Исус ќе се врати на жици, тој ќе мора со нешто што тој не е прв пат тој дојде. Дали знаете што тоа може да биде за ништо?

2

Läs allt!


Откако спаси, секогаш се спаси?

Читач на пошта од страна на Нилс

Kalvanistpstorn Пастор Џон Loopez беа дадени од страна на Господа да се види како лажни оваа доктрина е.

52

Läs allt!


Kristna TV-kanaler i Sverige

Kristen TV i Sverige

Det finns många bra svenska kristna tv-kanaler i Sverige. Både som går på satellit, kabel och webben! Här listas alla kanaler.

3

Läs allt!


Земјотрес во Алјаска - Исус пророштва се об&#

Земјотрес во Алјаска - Исус пророштва се обистини

Фото: Експрес. 

Алјаска е погодена од две многу силни земјотреси. Оди добро кога е прогласена вонредна состојба катастрофа. Исус зборува за големите земјотреси се случи. Да се ​​молиме за кога се погоди.

12

Läs allt!


Пророштвото на занесот и голема болка

ракета

Библијата пророкува дека времето ќе се одржи на занесот и спаси оди во коморите додека неволја е во тек на Земјата.

3

Läs allt!


Transpersoner befriade av Guds kärlek

En mycket stark dokumentär om transpersoner som har blivit befriade av Guds kärlek.

5

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 51, måndag 17 december 2018 kl. 15:35

Jesus söker: Stig!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Таа се занимава со лустерот

Аманда, 34, е ангажирана да ја лустерот

Фото: Експрес. 

Аманда Слободата е ангажирана да лустерот дека "сака да се бакнуваат и прегрнуваат со".

17

Läs allt!


Christer Åberg sjunger: Vem är Kungen i djungeln?

Måste bara ses! Christer Åberg sjunger och spelar ukulele sången: Vem är Kungen i djungeln? 

3

Läs allt!


Tommy Dahlman intervjuar Christer Åberg i Kanal 10

Tommy Dahlman intervjuar Christer Åberg i Kanal 10 om hans frus och lille sons död två dagar innan julafton för snart tio år sedan.

2

Läs allt!


Senaste kommentarer


Кристијан телевизиски канали во Шведска

Христијански ТВ во Шведска

Постојат многу добри шведскиот христијански ТВ канали во Шведска. Двете одење на сателитска, кабловска и интернет! Таа ги содржи сите канали.

3

Läs allt!


Не, за да во темница

Читач на пошта со Sigvard Шпага 

Светлина во темнината

Во мојата теренска служба на Бога, тогаш, тоа е за посериозни ситуации каде што и моето тело и душа е во опасност. Смртни закани од нео-нацистите бидејќи Станав и се сокри бегалци, многу блиску до темата и sexkriminalitetens темнината преку случаи следење, besvärjd и предизвикот да се духовно дуел од окултисти.

74

Läs allt!


69-годишниот сакате да го промените на возра&

69-годишниот сакате да го промените на возраст до 49 години

Слика: Ден. 

На 69-годишниот Емил Ratelband во Холандија сакаат да ги добијат нивните полнолетни Хард од 49 години.

13

Läs allt!


"Исус Христос ме спаси од 27 години на хомосек

силно сведоштво за тоа како тој се снимени и зачувани од страна на Исус на 27 години на хомосексуалноста на Давид. Шведската текст. 

- Моето име е Дејвид, јас сум 44 години, а тоа е сведоштво за тоа како Исус ме спаси 20-7 години на хомосексуалноста. Јас зборувам за љубовта.

11

Läs allt!


Troendedöparna изгорени, се удавил и го убија

Многу од нив се оние кои страдале прогон, затворени и убиени, кои се практикува библиските верници крштевање со потопување.

14

Läs allt!


Крштевањето: Каде, кога и како

Крштевањето во морето

Еве јас да ви даде некои јасни Писмо за крштевањето е направено, кога тоа се прави и како.

4

Läs allt!


Е Бог на Библијата исто како бог во Куранот?

"Оние кои тврдат дека го сакам, чест и му служат на Бога, не во фактот дека тие не се сакаат, чест и обожување Исус."

5

Läs allt!


Тој се оженил со холограм Hatsune Miku

Се ожени со својата холограм

Akihiko Kondo држи кукла верзија на холограмот Hatsune Miku кој се оженил. Image Извор: Фејсбук.

А 35-годишниот човек во Јапонија се оженил со hologrom. На свадбата чини 160.000 круни. Една кукла претставува женскиот компјутерска програма.

19

Läs allt!


Unika dopfilmer

Unika dopfilmer - Studio Apg29 med Christer Åberg. Christer Åberg talar om dopet och visar fantastiska dopfilmer.

2

Läs allt!


Небото TV7 осветена во Упсала

Рубен Agnarsson, Марти Ojares, Даниела Persin и Кристер Åberg

ТВ продуцент Рубен Agnarsson, основач и претседател Марти Ojares, менаџер на канал и Даниела Persin Кристер Åberg.

Бев поканет во студиото на отворањето на Кристијан телевизиски канал Небото TV7 во Упсала.

17

Läs allt!


Исус трикратен светски-историска победа

Читач на пошта од страна на Нилс 

Исус трикратен светски-историска победа, е Божји дар за сите луѓе на светот. Дека Исус Христос го направи преку Неговото помирувањето беше невиден Triple победа! Предизвикот беше 3 различни области, кои Тој пред Бога врховниот судија и пред: духовниот свет мора да победи.

5

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


STÖD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 458 839 640 sidvisningar på Apg29! Apg29 har just nu 17 062 bloggartiklar, 92 377 kommentarer och 60 549 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

MediaCreeper

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp