859 online! | Sidvisningar idag: 185 358 | Igår: 195 434 |

www.apg29.nu

Annons

Misionet misionar nė Filipine nė shtator

Reader Mail nga Jorgen Milton 

Kur kam gjashtė vjet mė parė pėr herė tė parė vizitoi ATI-popullin e Filipineve, unė nuk mund tė besoj dashurinė unė do tė marrė pėr kėta njerėz. 

0

Läs allt!


Njeriu, qė nuk ėshtė njė derr!

Koment nga Katrina 

Njeriu, qė nuk ėshtė njė derr!

Foto: Aftonbladet. 

Njeri me origjinė nga derrat, ajo duhet tė jetė e vėrtetė, sepse ajo thotė nė Aftonbladet.

3

Läs allt!


Njė paraqitje e shkurtėr nė pikėllimit

Nga Mikael Walfridsson 

Orė diellore nė rėrė

Kur ne flasim pėr dhembjet e lindjes, ajo ėshtė me tė vėrtetė njė pėrgatitje dhe njė njoftim pėr atė qė Libri i Zbulesės parashikon. 

5

Läs allt!


100 makina tė djegura nė disa qytete - terrorizėm

zjarret makinave nė Gothenburg

Frölunda Torg nė Gothenburg tė hėnėn nė mbrėmje. Picture: Zagros Hama. 

Makina vu zjarri nė disa vende nė zonėn e Goteborgut, por edhe nė Trollhättan, Lysekil dhe Falkenberg. Rreth 100 makina janė djegur nė rajon.

83

Läs allt!


Pride afirmon dhunėn, sadizėm dhe droga

Dogs nė Pride

Pride afirmon dhunėn dhe sadizėm, dhe nxisin vizitorėt: ". Enjoy afėrsinė dhe distancėn, butėsi dhe sadizėm, estetikė dhe dominimit"

21

Läs allt!


Pse martohen?

Pse shkoni pėr t'u martuar?

Pse martohen? A ėshtė ajo pėr tė bėrė seks apo e ka njė qėllim mė tė madh?

15

Läs allt!


Dog mori paketėn - kishte pėr tė nėnshkruar dhe dėshmi e identitetit

Njė qen ka marrė njė paketė nga PostNord

Foto: Aftonbladet. 

Qeni Chaya ishte njė paketė nė postė nga Anglia. Por pėr tė marrė paketėn ishte qeni vetė kishte pėr tė tėrhequr atė, tregojnė identifikimin dhe do tė nėnshkruajė me kthetrat e tij qė ishin me ngjyrė me njė jastėk ngjyrė.

30

Läs allt!


Njeriu, ju nuk jeni njė mace!

mace

Disa vjet mė parė unė pashė nė TV internetit Aftonbladet sė njė tė re qė mendoi se ishte njė mace. 

10

Läs allt!


A mos kthehet pėr tė Sodomės

Sodoma dhe Gomora

Loti u shpėtua nga qyteti i mėkatit tė Sodomės, kur ai u rrėmbye nga ushtritė. Por pas Abramit ka ndėrhyrė dhe e shpėtoi Lotin dhe familjen e tij dhe njerėzit si ata u kthyen nė qytetin e mėkatit. Miku im: Ju nuk duhet tė kthehet nė drejtim tė Sodomės, pasi ju jeni tė shpėtuar. 

21

Läs allt!


Dödsskjutningar i Sverige

Dödsskjutningar i Sverige

Hittade den här statistiken på Facebook om antal dödsskjutningar i Sverige från 2006 till 2017. Det har ökats drastiskt!

24

Läs allt!


Fjala e librarisė Jetėsore mbushur me literaturė katolike

Reader Mail nga Pelle Lindberg 

Perėndi tė tjerė nga Arne Imsen

Libri "perėndi tė tjerė" ka shitur mė shumė se unė kisha ėndėrruar. Edicioni i parė tani ėshtė jashtė. 

39

Läs allt!


Ai pa Stephen Hawking nė Xhehennem dhe demonėt e sulmeve mbi pastorėt

Reader Mail nga Nils 

ferr

Mėngjesin e 15 prillit 2018, fillova, Cesar Sandova Honduras, adhurojnė Zotin dhe nė mesditė. 12 Unė pashė Zotin qė filloi tė mė tregoni gjėra tė reja. Menduar se Zoti do tė vazhdojnė tė tregojnė mė shumė e mbretėrisė sė qiejve, por kjo nuk ishte aq. Kur Zoti mori frymėn time nga trupi, por kėtė herė nė vend mundimesh.

146

Läs allt!


Ajo qė Krijuesi i madh qė kemi!

Duhet tė shihet! Watch this video tė pabesueshme duke treguar Krijuesin e madhe dhe tė fuqishme, Perėndinė!

3

Läs allt!


Ēfarė e bėn hajdut?

Tjiven

"Si ju do tė kuptoni se nė qoftė se pronari i shtėpisė e dinte kur nė natėn vjedhėsi erdhi, atėherė ai do tė qėndrojė zgjuar dhe nuk do tė lejojė askėnd hynė nė shtėpinė e tij."

8

Läs allt!


Nė dritė erdhi gay jashtė

Nė dritė doli

A prekės, mendim-provokuese dokumentar mbi Heaven TV7, ku profesionistėt ndajnė njohuritė e tyre dhe ish homoseksualėt thoni pėr veten e tyre, nė lidhje me gėzim dhe pikėllim dhe takimeve tė jetės nė ndryshim.

10

Läs allt!


politikan suedeze dhe baba i fėmijėve tė vegjėl tė arrestuar nė Liban

Gabriel MARAWGEH 

Pėr gati njė muaj, Roni Doumit, njė politikan sirian krishterė suedeze dhe baba i fėmijėve tė vegjėl, janė arrestuar nė Liban ėshtė e panjohur. 

4

Läs allt!


Annons


Pasojat e martesave tė homoseksualėve nė Masaēusets

/bild2.php?w=644&h=75&src=img/1444173161-homoaktenskap.jpg

Shih dokumentarin pikėllues "Pasojat e martesave tė homoseksualėve nė Masaēusets 'nė qiell TV7. 

14

Läs allt!


Christer Åberg ende mburremi pėr Jezusin

Christer Åberg - Blogeri i cili mburret pėr Jezusin

Chris ėshtė njė bloger i njohur nė mesin e tė dy tė krishterėt dhe jo tė krishterėt nė Suedi. Ai ofron Jezusin nė pėrgjigje tė problemeve aktuale sociale dhe personale. Zonjė ėshtė Daniela Persin.

0

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 33, fredag 17 augusti 2018 kl. 23:06

Jesus söker: Verner, Valter!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Ramadan 2018

Så här många muslimska attentat och mord har det skett hittills under Ramadan 2018.


Christer Åberg nė Apg29 TV

Christer Åberg nė Apg29 TV.

Me mjete tė thjeshta qė kam bėrė nė dhomėn time nė njė studio televizive! Si ėshtė e mundur?

2

Läs allt!


Senaste kommentarer

Nils: Matteus, Markus och Lukas samstämmighet om församlandet

Mikael: Christer Åberg intervjuar Karin Hansson Lindgren från Kristna Värdepartiet

Lena Henricson: Matteus, Markus och Lukas samstämmighet om församlandet

Nils: Matteus, Markus och Lukas samstämmighet om församlandet

Johan: Matteus, Markus och Lukas samstämmighet om församlandet

Katrina: Gud har skapat människan, men människan gjorde sig själv till en apa

Lasse: Christer Åberg intervjuar Karin Hansson Lindgren från Kristna Värdepartiet

SAS: Christer Åberg intervjuar Karin Hansson Lindgren från Kristna Värdepartiet

SAS: Christer Åberg intervjuar Karin Hansson Lindgren från Kristna Värdepartiet

Bengt: Christer Åberg intervjuar Karin Hansson Lindgren från Kristna Värdepartiet

Bengt: Christer Åberg intervjuar Karin Hansson Lindgren från Kristna Värdepartiet

Bengt: Christer Åberg intervjuar Karin Hansson Lindgren från Kristna Värdepartiet

Leif Boman : Gud har skapat människan, men människan gjorde sig själv till en apa

Lasse: Christer Åberg intervjuar Karin Hansson Lindgren från Kristna Värdepartiet

Alf: Christer Åberg intervjuar Karin Hansson Lindgren från Kristna Värdepartiet

Nils: Matteus, Markus och Lukas samstämmighet om församlandet

Lena Henricson: Christer Åberg intervjuar Karin Hansson Lindgren från Kristna Värdepartiet

Bengt: Christer Åberg intervjuar Karin Hansson Lindgren från Kristna Värdepartiet

Lasse: Christer Åberg intervjuar Karin Hansson Lindgren från Kristna Värdepartiet

Karl Håkan Sandell: Gud har skapat människan, men människan gjorde sig själv till en apa


Tani ju do tė dėgjoni! - Apg29 nga Christer Aberg

Tani ju do tė dėgjoni! - Apg29 Christer Åberg. Christer Åberg duke luajtur dhe kėnduar dhe duke folur pėr Jezusin dhe Apg29.nu.

0

Läs allt!


Errėsira e Krenarisė

Tė errėt ngjyra

Claphaminstitutets raportojnė nė krenari. 

Pride tregon njė qėndrim afirmativ ndaj drogės, sadizėm, dhimbje dhe prostitucionit.

13

Läs allt!


Njė perspektivė mė tė gjerė

Reader Mail nga David B 

Vetė-qendėrzim ishte predikues turpshme e Jonės nė Dhiatėn e Vjetėr. Ai u arratis thirrjen e Perėndisė, por ndryshoi mendjen e tij nė fund, pas pengesave tė ndryshme. arratisjes sė tij nga Perėndia ishte gati pėr kushtoi jetėn e tij. Por edhe pse ai mė nė fund e bėri atė qė Perėndia i kishte urdhėruar, kėshtu qė qėndrimi i tij ėshtė egoist.

9

Läs allt!


Aftonbladet tmerruar se martesa ėshtė bashkimi i njė burri dhe gruaje

Aftonbladet tmerruar se martesa ėshtė bashkimi i njė burri dhe gruaje

Picture: Aftonbladet.se. 

"Kroacia, Bullgaria, Letonia, Lituania, Polonia, Sllovakia dhe Maqedonia kanė edhe kushtetuta qė pėrcaktojnė martesėn si njė bashkim i burrit dhe gruas, apo formulimin e tjera kushtetuese qė pengon martesat e tė njėjtit seks", shkruan Aftonbladet nė njė lemeri tė pastėr.

145

Läs allt!


T'i pėrmbahet Jezusit - Theo dhe miqtė e tij

T'i pėrmbahet Jezusit - Theo dhe miqtė e tij nė qiell TV7.

4

Läs allt!


zjarret gjykimi Suedi Bomber Perėndisė?

Njė avion JAS kanė bombarduar zjarr nė pyll nė Trängslet nė Dalarna. 

22

Läs allt!


Evropa do tė marrė 159 milionė emigrantė deri nė vitin 2025, sipas njė raporti tė OKB-sė

Kriza Migrant planifikuar?

Picture: voiceofeurope.com. 

Evropa do tė marrė 159 milionė emigrantė deri nė vitin 2025. Kjo ėshtė zbuluar nė njė raport tė OKB-sė nga viti 2000.

113

Läs allt!


Artikulli falsifikuar nė lidhje Krenaria e Apg29

Neni nė Apg29 Pride hacked dhe tė rreme

Njė artikull mbi Krenarisė sė Apg29 ishte hacked dhe tė rreme 2017. 

Nė disa raste, ishin Apg29 hacked nė 2017. vend Blog aktualisht ka rreth 17 000 artikuj, kėshtu qė ėshtė e lehtė tė humbasė njė artikull qė u shkatėrrua dhe hacked pastaj.

7

Läs allt!


Profecia e zjarrit e ringjalljen e Suedisė

Reader Mail nga Nils 

profeci

Picture: varldenidag.se. 

Sė fundi! Njė fjalė shprese e Zotit, nėse zjarrin e rilindjes mbi Suedi! 

29

Läs allt!


Kėrkomė ditėn e fatkeqėsisė

Reader Mail nga Katty 

dielli tė ngrohtė

Unė mendojnė se ne duhet tė lutemi pėr viktimat tė cilėt janė evakuuar nga shtėpitė e tyre. Qė ata tė njihen me Jezusin dhe kanė njė marrėdhėnie personale me tė, ata u ruajt! 

5

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt

STÖD APG29

Du kan ge på tre olika sätt:

  • Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4
  • Swish: 070 935 66 96
  • Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 435 441 324 sidvisningar på Apg29!

Apg29 har just nu 16 774 bloggartiklar, 87 230 kommentarer och 57 622 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab | SoundCloud

TA EMOT JESUS!

↑ Upp