970 online! | Sidvisningar idag: 154 322 | Igår: 237 217 |

www.apg29.nu

Annons

raketa të këqija nuk mund të na sjellë në shtëpi për të Jezusit

Më 30 qershor, një raketë japoneze ka dërguar në hapësirë, por tashmë në fillim crashing atë në një shpërthim shurdhuese. 

Unë nuk e di se çfarë raketa ishte deri atje dhe të bëjë, por një gjë e di me siguri se ne që besojnë në Jezusin do të shkojë përtej hënë, ne duhet të shkojnë përtej mars, ne duhet të shkojnë përtej botës xixëllues të nxitim Rrugës së Qumështit, ne do të shkojnë në shtëpi për Jezusin, ai i cili është miku ynë më i mirë! 

Dhe atëherë ajo është Fryma e Perëndisë që na sjell në shtëpi dhe jo disa raketa të bëra nga njeriu që shpërthejnë dhe nuk mund të heqë. 

Besojnë në Jezusin, ju me siguri do të në shtëpi! 


submit to reddit
Skriv ut Mejla Skriv läsarmejl

SWISHA: 070 935 66 96 - DÅ STÖDER DU APG29!


Publicerat av Christer Åberg Monday 2 July 2018 17:11 | #japan #olycka #raket #uppryckandet #himlen | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS


7 kommentarer

Hjalmar

"Tro på Jesus så kommer du säkert hem!" , skriver du. Med all respekt för din tro och ditt engagemang vill jag fråga: Att komma "hem" vad är det? Hur ser detta hem ut? Vet vi något om det? Vi är ju vana vid "våra hem" och trivs ju att vara i våra "hem". Säkert gör du det med. Men hur är det att komma "hem" till Jesus? Är det att vistas i ett evigt "underbart" ljus och välbefinnande? Eller finns det ett hus för mig eller en lägenhet? Finns det inte så blir jag säkert besviken. Jag är ju van vid mitt "hem"? Har du ett svar på detta så skriv om det. Jag är bara så förvirrad man kan bli om att "komma hem till Jesus".

Svara -   - 2/7-18 19:58 -


Niklas Jönsson

Helt rätt Christer! Till 100 procent.

Svara -   - 2/7-18 20:11 -


Victoria

Svar till Hjalmar.

Ja i Guds hus finns många rum. Engelskans översättning mansions. Vi ska bo helt perfekt i Himlen. Det kan vara hus eller hur du vill bo. Själv ska jag bo i ett slott det här Jesus visat mig. Men för att få komma Hem måste man tagit emot Jesus och bli frälst. Omvändelse och bli döpt. För Jesus är den ende vägen till Fadern som är i Himlen.

Svara -   - 2/7-18 22:39 -


Nisse

Inte för att jag brukar vara så noga men hur står sig den där sångtexten rent teologiskt? I andra fall brukar man ju på den här sidan vara väldigt noga med att inte läsa mer än det står i Bibeln. Ska vi verkligen ut och flyga bland stjärnorna när vi lämnar denna jord på det ena eller det andra sättet?

Svara -   - 2/7-18 22:40 -


Lena Henricson

Svar till Hjalmar

Hjalmar,tror du på JESUS,garanterar jag att du kommer inte att bli besviken! I 2 Kor.5:6-11,står det om vårt himmelska hem. Läs också de sista kapitlen i Uppenbarelseboken!

Svara -   - 2/7-18 23:08 -


Lena Henricson

Svar till Nisse

Har hört att Artur Eriksson vägrade sjunga "Vi ska fara bortom månen,vi ska...."

Svara -   - 3/7-18 01:48 -


Rolf

Hem kan bara betyda att komma hem till Gud. Jesus är vägen dit att ta emot Jesus är vägen. Det är dit vi alla är kallade men inte alla väljer at ta till sig och leva efter. Valet är fritt så därför kan bara vi som tagit emot Jesus försöka visa vägen och Jesus kalla men sedan är det fritt att välja. Det finns många frestelser som stoppar vägen hem alla påverkade efter den onde frestaren och aldrig har det funnits så många som i nutid.

Svara -   - 3/7-18 11:38 -


Din kommentar

NYTT! Ditt namn och mejladress måste godkännas innan kommentaren publiceras. Efter godkännande måste du alltid ha samma namn och mejl nästa gång du postar en kommentar, annars godkänns inte kommentaren.


Kom ihåg mig?Watch për të krisur

Teksti dhe fotot nga Reine Jonsson 

Cuckoo është ushqyer nga zgjatur shaka tub - Watch për krisur

Një tub lark livadh rritur ushqen një Qyqe. 

Kur gökägget çelur jashtë cuckoo shtyn jashtë e varfër pak Lark dhe krisur chicks janë atëherë autokratët dhe favorizojnë disa vetëm larsh së. Ka pas, ai bëhet gjithnjë e më të ashpra në fole kundër prindërve strehues dhe stresi çifti vazhdimisht me të lypur për më shumë ushqim.

2

Läs allt!


flamuj krenari në Gothenburg është marrë poshtë për Islamin

Nancy Ajram

Picture nga Youtube Nancy Ajram. 

Kur superstar Arab Nancy Ajram erdhi në Gothenburg ngritur flamuj krenaria poshtë. Që nga ajo duket se 99 për qind në botën myslimane!

27

Läs allt!


Këtu janë të modës fëmijët të reja 'që e bën të gjithë rrjetin në vlim

Reader Mail nga Katty 

kalë pikturuar

Foto: Facebook. 

Këta fëmijë duhet të dëgjojnë për fjalimin që Jezusi mund të gjeni vetëm besimin në jetën e tyre! Edhe shpifjeve të gjithë Pony Pride me ngjyra të ndryshme! 

7

Läs allt!


Misionet misionar në Filipine në shtator

Reader Mail nga Jorgen Milton 

Kur kam gjashtë vjet më parë për herë të parë vizitoi ATI-popullin e Filipineve, unë nuk mund të besoj dashurinë unë do të marrë për këta njerëz. 

5

Läs allt!


Njeriu, që nuk është një derr!

Koment nga Katrina 

Njeriu, që nuk është një derr!

Foto: Aftonbladet. 

Njeri me origjinë nga derrat, ajo duhet të jetë e vërtetë, sepse ajo thotë në Aftonbladet.

4

Läs allt!


Një paraqitje e shkurtër në pikëllimit

Nga Mikael Walfridsson 

Orë diellore në rërë

Kur ne flasim për dhembjet e lindjes, ajo është me të vërtetë një përgatitje dhe një njoftim për atë që Libri i Zbulesës parashikon. 

5

Läs allt!


100 makina të djegura në disa qytete - terrorizëm

zjarret makinave në Gothenburg

Frölunda Torg në Gothenburg të hënën në mbrëmje. Picture: Zagros Hama. 

Makina vu zjarri në disa vende në zonën e Goteborgut, por edhe në Trollhättan, Lysekil dhe Falkenberg. Rreth 100 makina janë djegur në rajon.

83

Läs allt!


Pride afirmon dhunën, sadizëm dhe droga

Dogs në Pride

Pride afirmon dhunën dhe sadizëm, dhe nxisin vizitorët: ". Enjoy afërsinë dhe distancën, butësi dhe sadizëm, estetikë dhe dominimit"

23

Läs allt!


Pse martohen?

Pse shkoni për t'u martuar?

Pse martohen? A është ajo për të bërë seks apo e ka një qëllim më të madh?

15

Läs allt!


Dog mori paketën - kishte për të nënshkruar dhe dëshmi e identitetit

Një qen ka marrë një paketë nga PostNord

Foto: Aftonbladet. 

Qeni Chaya ishte një paketë në postë nga Anglia. Por për të marrë paketën ishte qeni vetë kishte për të tërhequr atë, tregojnë identifikimin dhe do të nënshkruajë me kthetrat e tij që ishin me ngjyrë me një jastëk ngjyrë.

30

Läs allt!


Njeriu, ju nuk jeni një mace!

mace

Disa vjet më parë unë pashë në TV internetit Aftonbladet së një të re që mendoi se ishte një mace. 

10

Läs allt!


A mos kthehet për të Sodomës

Sodoma dhe Gomora

Loti u shpëtua nga qyteti i mëkatit të Sodomës, kur ai u rrëmbye nga ushtritë. Por pas Abramit ka ndërhyrë dhe e shpëtoi Lotin dhe familjen e tij dhe njerëzit si ata u kthyen në qytetin e mëkatit. Miku im: Ju nuk duhet të kthehet në drejtim të Sodomës, pasi ju jeni të shpëtuar. 

21

Läs allt!


Dödsskjutningar i Sverige

Dödsskjutningar i Sverige

Hittade den här statistiken på Facebook om antal dödsskjutningar i Sverige från 2006 till 2017. Det har ökats drastiskt!

24

Läs allt!


Fjala e librarisë Jetësore mbushur me literaturë katolike

Reader Mail nga Pelle Lindberg 

Perëndi të tjerë nga Arne Imsen

Libri "perëndi të tjerë" ka shitur më shumë se unë kisha ëndërruar. Edicioni i parë tani është jashtë. 

39

Läs allt!


Ai pa Stephen Hawking në Xhehennem dhe demonët e sulmeve mbi pastorët

Reader Mail nga Nils 

ferr

Mëngjesin e 15 prillit 2018, fillova, Cesar Sandova Honduras, adhurojnë Zotin dhe në mesditë. 12 Unë pashë Zotin që filloi të më tregoni gjëra të reja. Menduar se Zoti do të vazhdojnë të tregojnë më shumë e mbretërisë së qiejve, por kjo nuk ishte aq. Kur Zoti mori frymën time nga trupi, por këtë herë në vend mundimesh.

146

Läs allt!


Ajo që Krijuesi i madh që kemi!

Duhet të shihet! Watch this video të pabesueshme duke treguar Krijuesin e madhe dhe të fuqishme, Perëndinë!

3

Läs allt!


Annons


Çfarë e bën hajdut?

Tjiven

"Si ju do të kuptoni se në qoftë se pronari i shtëpisë e dinte kur në natën vjedhësi erdhi, atëherë ai do të qëndrojë zgjuar dhe nuk do të lejojë askënd hynë në shtëpinë e tij."

8

Läs allt!


Në dritë erdhi gay jashtë

Në dritë doli

A prekës, mendim-provokuese dokumentar mbi Heaven TV7, ku profesionistët ndajnë njohuritë e tyre dhe ish homoseksualët thoni për veten e tyre, në lidhje me gëzim dhe pikëllim dhe takimeve të jetës në ndryshim.

10

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 34, måndag 20 augusti 2018 kl. 17:21

Jesus söker: Bernhard, Bernt!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Ramadan 2018

Så här många muslimska attentat och mord har det skett hittills under Ramadan 2018.


politikan suedeze dhe baba i fëmijëve të vegjël të arrestuar në Liban

Gabriel MARAWGEH 

Për gati një muaj, Roni Doumit, një politikan sirian krishterë suedeze dhe baba i fëmijëve të vegjël, janë arrestuar në Liban është e panjohur. 

4

Läs allt!


Senaste kommentarer


Pasojat e martesave të homoseksualëve në Masaçusets

/bild2.php?w=644&h=75&src=img/1444173161-homoaktenskap.jpg

Shih dokumentarin pikëllues "Pasojat e martesave të homoseksualëve në Masaçusets 'në qiell TV7. 

14

Läs allt!


Christer Åberg ende mburremi për Jezusin

Christer Åberg - Blogeri i cili mburret për Jezusin

Chris është një bloger i njohur në mesin e të dy të krishterët dhe jo të krishterët në Suedi. Ai ofron Jezusin në përgjigje të problemeve aktuale sociale dhe personale. Zonjë është Daniela Persin.

0

Läs allt!


Christer Åberg në Apg29 TV

Christer Åberg në Apg29 TV.

Me mjete të thjeshta që kam bërë në dhomën time në një studio televizive! Si është e mundur?

2

Läs allt!


Tani ju do të dëgjoni! - Apg29 nga Christer Aberg

Tani ju do të dëgjoni! - Apg29 Christer Åberg. Christer Åberg duke luajtur dhe kënduar dhe duke folur për Jezusin dhe Apg29.nu.

0

Läs allt!


Errësira e Krenarisë

Të errët ngjyra

Claphaminstitutets raportojnë në krenari. 

Pride tregon një qëndrim afirmativ ndaj drogës, sadizëm, dhimbje dhe prostitucionit.

13

Läs allt!


Një perspektivë më të gjerë

Reader Mail nga David B 

Vetë-qendërzim ishte predikues turpshme e Jonës në Dhiatën e Vjetër. Ai u arratis thirrjen e Perëndisë, por ndryshoi mendjen e tij në fund, pas pengesave të ndryshme. arratisjes së tij nga Perëndia ishte gati për kushtoi jetën e tij. Por edhe pse ai më në fund e bëri atë që Perëndia i kishte urdhëruar, kështu që qëndrimi i tij është egoist.

9

Läs allt!


Aftonbladet tmerruar se martesa është bashkimi i një burri dhe gruaje

Aftonbladet tmerruar se martesa është bashkimi i një burri dhe gruaje

Picture: Aftonbladet.se. 

"Kroacia, Bullgaria, Letonia, Lituania, Polonia, Sllovakia dhe Maqedonia kanë edhe kushtetuta që përcaktojnë martesën si një bashkim i burrit dhe gruas, apo formulimin e tjera kushtetuese që pengon martesat e të njëjtit seks", shkruan Aftonbladet në një lemeri të pastër.

145

Läs allt!


T'i përmbahet Jezusit - Theo dhe miqtë e tij

T'i përmbahet Jezusit - Theo dhe miqtë e tij në qiell TV7.

4

Läs allt!


zjarret gjykimi Suedi Bomber Perëndisë?

Një avion JAS kanë bombarduar zjarr në pyll në Trängslet në Dalarna. 

22

Läs allt!


Evropa do të marrë 159 milionë emigrantë deri në vitin 2025, sipas një raporti të OKB-së

Kriza Migrant planifikuar?

Picture: voiceofeurope.com. 

Evropa do të marrë 159 milionë emigrantë deri në vitin 2025. Kjo është zbuluar në një raport të OKB-së nga viti 2000.

113

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt

STÖD APG29

Du kan ge på tre olika sätt:

  • Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4
  • Swish: 070 935 66 96
  • Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 436 023 993 sidvisningar på Apg29!

Apg29 har just nu 16 783 bloggartiklar, 87 386 kommentarer och 57 682 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab | SoundCloud

TA EMOT JESUS!

↑ Upp