415 online! | Sidvisningar idag: 20 984 | Igr: 167 251 |

www.apg29.nu


Live Apg29 | Biblar | Bnesidan | Dagens ros | Date29 | Christer berg | Sk | Kontakt

Bashkjetesa nuk sht, nuk ka qen kurr dhe kurr nuk do t jet nj martes

1495636808-qengji-brollop.jpg

Pr t prshtatur pr partneri i tha q t ket marrdhnie seksuale me njri-tjetrin, kjo sht e njjta gj q ju jeni t martuar me njri-tjetrin. Por kjo nuk sht n prputhje me Bibln.

Le t gzohemi dhe t ngazllohemi dhe i jepni lavdi, sepse erdhi dasma e Qengjit dhe nusja e tij sht prgatitur. Zbulim 19: 7

Bibla flet shum pr dasma, nuses dhe dhndrit. Por, n Suedi e sotme, nj do t donte pr t hequr kt koncept t prshtaten me partnerin e tij dhe t shpjegoj at larg me nj pohimin e vetme q nuk sht biblike t martohet!

image profetike

Por e gjith Bibla, sepse msimi thot se Jezusi sht dhndri dhe ruajtur kisha sht nusja. Prandaj, nj martes toksor midis nj burri dhe gruaje nj foto profetike e dasms ardhshm midis Jezusit dhe Kishs n qiell.

Qndruar Bashkangjitur terhiq Jezusin n flliqur ku ju t dy mohon dhe denigrojn figurn profetike e dasms s Qengjit, kur ai shenjtron e njjt me nj nuse t pastr ai e ka fituar me gjakun e tij.

Ju keni marrdhnie pr shkak se ju jeni t martuar

Pr t prshtatur pr partneri i tha q t ket marrdhnie seksuale me njri-tjetrin, kjo sht e njjta gj q ju jeni t martuar me njri-tjetrin. Por kjo nuk sht n prputhje me Bibln. Bibla na mson n vend q ju t keni marrdhnie seksuale me dik pr shkak se ju jeni t martuar - pr t mos u martuar. qart Bibla thot se ju nuk mund t martohen gjat raportit seksual.

Bibla flet pr nj njeri i cili kishte marrdhnie seksuale me t bijn e Jakobit saj Dina. Pastaj ai shkon pr t babait t tij, i cili ishte nj shef, dhe krkoni at pr t martohej. Ai nuk kishte pasur pr t br n qoft se ata ishin t martuar tashm me njri-tjetrin n dhe me marrdhnie!

N vend t ksaj, Bibla thot qart se ata jan t martuar para se ata t kishin marrdhnie seksuale me njri-tjetrin. Bibla thot qart se Jozefi dhe Maria ishin t martuar, burri dhe gruaja, para se ata erdhn s bashku dhe t kishte marrdhnie seksuale me njri-tjetrin. Joseph nuk prek gruan e tij Mari, derisa ajo lindi djalin e saj t parlindur, Jezu Krishti, Biri i Perndis!

Bridal Week

Bibla flet pr nj jav t dasms. Pra, ajo ishte asgj q ata glossed mbi pak shpejt, por ka pasur nj fest t madhe t dasms. Bellopsveckan nntoksore sht gjithashtu nj foto profetike e javs s qiellor dasms q zgjat pr shtat vjet, kur Kuvendi ka br t kapur deri n Jezusin! Nse ne t hequr nj, t vrtetat biblike zhduken.

Nuk ishte rastsi q mrekullia e par e Jezusit ndodhi n nj dasm n Kan, kur ai u kthye ujin n ver. Kjo martes duke profetike n martes midis Jezusit dhe kishs s tij n qiell. Dasms pr kt arsye do t jet n shtat dit - nj jav. Dasms n qiell do t jet n shtat vjet - nj jav t tr i vjet - q nga shkreton nga shtrngimi i madh n bot.

Sambo nuk ka qen kurr nj martes;

Tani q ne kemi n kt baz, ne do t kuptojm m mir pse Jezusi nuk e barazojn bashkjetesn me martes, kur ai u takua me nj grua n nj pus t njjtn koh. Ai i tha asaj se ajo kishte pasur pes burra, por tani ajo kishte nuk ishte burri i saj. Bashkjetesa nuk sht, nuk ka qen dhe kurr nuk do t jet nj martes.


Skriv ut


Publicerat av Christer berg Wednesday 24 May 2017 16:49 | Direktlnk | Nyhetsbrev | RSS


STD APG29.NU


4 kommentarer

OBS: Lsarmejl, artiklar, kommentarer och video som r skrivna och gjorda av andra n mig, (Christer berg, grundaren till Apg29), kan ha sikter som jag inte delar.

Solweig Andersson

Tnker p den gamla damen ,profetian 1968 , dom ska leva som gifta , utan att vara det , detta visset Gud skulle hnda i sista tiden ,s frgar jag mej ibland , hur mycket undervisning det r om detta i dag i kyrkorna .

Svara -   - 30/12-18 16:00 -


David Strm

r det kyrkan som gr vigseln helig infr Gud? Man lovar att vara varandra trogna och att lska varandra trots livets svrigheter. Nr tv unga gifter sig s gifter de sig av krlek till varandra. Inte av krlek till Gud. Giftermlet r bindande bara i juridisk mening. Detta folk rar mig med sina lppar men deras hjrtan r lngt ifrn mig. Det r ju frst nr ngon kommer till tro som man inser att ktenskapet r bindande. Lagen brjar glla nr den troende skaffar sig insikt genom att lsa bibeln bibeln. Den som lever i ljuset vill hlla sig p stigen och inte bedrva Herren genom att klampa ut i terrngen Jag antar att ju ovanligare det blir att makar r trogna varandra hela livet ju mer imponerar de ocks p omgivningen. kta makar blir man bara genom ett riktigt gifterml. Det r bindande genom att man lovar varandra trohet i denna vrlden och man lovar infr Gud. Brllopet r ocks vlsignat om det finns Gudstro. Ett borgerligt brllop r bara bindande i juridisk mening s lnge de bda vill hlla avtalet. Ett sambofrhllande r utan lften. Men man sammanfltar sina liv genom gemensamt gande och genom gemensamma barn. Frr s kallade man dessa barn fr okta. Men barnen blir inte okta. Det r bara ktenskapet som r okta infr Gud. Svenska (1917)Den som har funnit en rtt hustru, han har funnit lycka och har undftt nd av HERREN.

Svara -   - 30/12-18 21:29 -


David B

Det kristna livet handlar om efterfljelse i det vardagliga livet i det rent praktiska utfrandet av ens livsstil och leverne som tex relationer. Inte bara att sitta i kyrkan och se from ut p sndagen eller sjunga i en kyrkokr.

Kristen = leva enligt Bibeln.

Sedan kan man ju leva hur man vill och kallas sig kristen hur mycket man vill men ens liv berttar sanningen, inte vrt snack.

Vrt att komma ihg r att Guds vilja (Bibeln) r fr vrt eget bsta. Att bja sin egenvilja under Guds vilja r frstndigt och sknker hjrtefrid.

Medvetet uppror som man frsvarar, dolt under "kristen" fernissa, r bland det vrsta som finns. Man kan inte g p tv vgar samtidigt.

Vrldens ande vill alltid pverka frsamlingen men lt oss st emot dess inflytande.

Tack Christer fr en bra artikel.

Svara -   - 31/12-18 14:00 -


Bengt

Tack christer

Svara -   - 31/12-18 16:37 -


Din kommentar

Frsta gngen du skriver mste ditt namn och mejl godknnas.


Kom ihg mig?Do ai q ndryshoi seks n qiell?

transeksuale

Do njerzit n qiell q ka ndryshuar seks prmes operacionit?

0

Ls allt!


T krishtert jan duke u persekutuar m shum se kurr

Open Doors Lista World Watch 2019

Image: Open Doors. 

Dyer t hapura "vjetor World Watch Lista e krishterve persekutuar tregon se 2019 sht viti m i keq ndonjher. Kjo sht larg nga vitin m t vshtir q kur filluan t dhnat.

12

Ls allt!


Mkatart?

miq

Reader Mail nga David Billstrom Jezusi sht modeli yn kryesor rol pr t arritur jasht pr njerzit q nuk jan besimtar. Kur Jezusi eci n tok, ai e dinte se far po ndodhte n njerzit q erdhn tek ai. Ai sht i njjt sot.

1

Ls allt!


Nj muze i kryqzuar McJesus n Izrael

Kryqzoje McJesus

Foto: SVT. 

Protesta n Izrael kundr Jani Leinonen McJesus "vepra arti", q prshkruan nj kryqzuar Ronald McDonald.

6

Ls allt!


Kristna TV-kanaler i Sverige

Kristen TV i Sverige

Det finns mnga bra svenska kristna tv-kanaler i Sverige. Bde som gr p satellit, kabel och webben! Hr listas alla kanaler.

18

Ls allt!


Padshiruara - Pjesa 17

Christer berg Prshndetni

Tani un vazhdoj me dridhje tim dhe vlersuar serial nga fmijria ime. Historia do t rritet n intensitet dhe t bhet edhe m dramatike. Disa seksion shum emocionuese dhe t flakta tani shtrihet prpara.

0

Ls allt!


Nj heshtje Jesus - Njeriu qe vrau zrin e Perndis - Pjesa 6

ushtar romak

Hans Jansson, Uppsala Herod Antipa na takohen prsri n historin biblike. Kt her ai qndron prpara Jezusit. Ajo kishte qen pas tre vjet q nga prerja e koks Gjon Pagzori-s.

2

Ls allt!


Keqe Lista - Njeriu qe vrau zrin e Perndis - Pjesa 5

ushtar

Nga Hans Jansson , Uppsala Nuk sht dika e "zgjuar" dhe e keqja e veprimeve t Herodit n kontekst ne jemi duke prshkruar. Kjo sjell mua pr at q sht shkruar n librin e Zanafills.

5

Ls allt!


Profecia Kristin sht e vrtet me kohn ton

- Nj profeci n lidhje me fundin e kohs!

Profecia e lasht nga 1800s flasin pr Jezusin pr t treguar deri n malet n Suedi n ditt e fundit, dhe m pas n mal pr t gjith pr t par!

13

Ls allt!


"Zoti e bekoft abortin dhe Shtetet e Bashkuara t Ameriks"

Reader Mail nga Nils 

Aborti - Mami

Nj grua tani kishte nj program Netflix Air ku ajo paguan hara pr abortin, dhe prfundon me fjalt: "Zoti e bekoft abortit dhe Shtetet e Bashkuara t Ameriks", dhe kndojn dhe valle me t.

38

Ls allt!


N ferr, torturuar mkatart

Nse ju shkoni n ferr, ju torturuar. Kjo sht ajo q Ferri sht pr. Ashtu si njeriu t pasur n Luka 16, ju do t mundohen n flak. Tr mkatart shkojn n ferr, dhe ata t shkojn atje pr t mundohen.

102

Ls allt!


Porsalindurit jan tashm nj "ex"

Porsalindurit jan tashm nj ish

Foto: Screenshot nga Facebook. 

Banort e New York City tani mund t ndryshoj gjinin e tyre pa nj certifikat mjeksore. Pr m tepr, ata mund edhe t ndryshoj gjinin porsalindur tyre.

5

Ls allt!


Nse keni lindur n trupin e gabuar, ju mund t lindni prsri

Loui Sand

Foto: SVT. 

Louise Nelum Sanda Mali "Loui" Sand, 26, sht nj yll suedez hendbollit i cili tani ndalet duke luajtur hendboll t hetohet pr dysphoria gjinore. 

2

Ls allt!


Christian Bale: Faleminderit Satana frymzim

Reader Mail: Pelle Lindberg 

Christian Bale: Faleminderit Satana frymzim

Foto: Nga TV4. 

mimi pr aktorin m t mir shkoi pr aktorin Christian Bale n Vice filmit, i cili falnderoi frymzimin e tij: Satanit.

43

Ls allt!


Amerika News n lidhje Suedi: Mikroprocesort futur pr menaxhimin e monedhs n Suedi

Reader Mail nga Nils 

mikroip

N Stokholm, Suedi, zgjidhni 1000 pr t zgjedhur Shop me nj Microsystems vogla. Chips futur nn lkurn e tyre.

55

Ls allt!


Prenumera p Youtubekanalen Apg29.nu

Ajo ka t bj me Islamin

Ajo ka t bj me Islamin

Reader Mail nga Stefan Eliasson N kt mnyr arsyeton sht veprimet. Louisa dhe Maren nuk jan unike, koht e fundit gjeti nj varr masiv me 34 t krishterve pren kokn n Libi.

0

Ls allt!


Himlen TV7 intervjuar Christer berg

Christer r en knd bloggare bland bde kristna och icke-kristna i Sverige. Han erbjuder Jesus som svar p aktuella samhlleliga och personliga problem. Programledare r Daniela Persin.

3

Ls allt!


kontrolli Antikrishti n Kin

kontrollit Antikrishti

Nga Holger Nilsson Nuk sht tani nj realitet n Kin mund ndoshta shumica e tyre nuk sjellin n - kjo sht nj sistem i kontrollit q ndoshta askush nuk ka qen n gjendje t imagjinohet.

37

Ls allt!


Muslimant pastruar pas nate e Vitit t Ri, por kjo nuk sht Islami

Muslimant pastrimi

Picture: svt.se. 

Muslimant pastruar rrugt e Gothenburg pas nate e Vitit t Ri nuk ka t bj me Islamin ka. Prfundimi I duhet t marr pr shkak se ajo sht dgjuar gjithmon "kjo nuk sht Islami", pas nj terrorizmi prgjakshme myslimane - edhe pse Muhamedi dyja urdhruar dhe kryer akte terroriste n emr t Allahut.

2

Ls allt!


shptimi im - Christer berg

gom shptimi

Kur ai kishte sjell mua, un u ndal dhe bisedoi me nj nga udhheqsit n kish Pentecostal n hyrje me emrin Donald. Pastaj ai pyeti: "A doni q t shptohet?" Edhe pse un nuk e di se far kjo ishte pr dika kam thn ...

0

Ls allt!


Transpersoner befriade av Guds krlek

En mycket stark dokumentr om transpersoner som har blivit befriade av Guds krlek.

5

Ls allt!


Dagens ord

Vecka 03, fredag 18 januari 2019 kl. 03:21

Jesus sker: Hilda, Hildur!

Vill du bli frlst och f alla dina synder frltna? - Be den hr bnen:

Jesus, jag tar emot dig nu och beknner dig som min Herre och Frlsare. Jag tror att Gud har uppvckt dig frn de dda. Jag ber om frltelse fr alla mina synder. Tack att jag nu r frlst. Tack att du har frltit mig och tack att jag nu r ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bnen hr ovan?
Ja!

S lskade Gud vrlden att han utgav sin enfdde Son, fr att var och en som tror p honom inte ska g frlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Ata duan pr t kolonizuar Marsin, por nuk udhtojn n hn

Myshk dhe Mars

Picture: di.se. 

Kompania Electric makin themelues Tesla dhe CEO Elon Musk sht duke planifikuar pr t drguar njerzit e tjer n Mars dhe ndrr e kolonizuar planetin. 

29

Ls allt!


Christer berg sjunger: Vem r Kungen i djungeln?

Mste bara ses! Christer berg sjunger och spelar ukulele sngen: Vem r Kungen i djungeln? 

3

Ls allt!


Tio r sedan min fru Marie och vr son Joel dog

Fr tio r sedan den 21 december dog min fru strax innan klockan 12 p natten och vr nyfrlste son Joel dog sedan halvfemtiden p morgonen den 22 december.

1

Ls allt!


Senaste kommentarer


Homoseksualitetit dhe t njjtit seks marrdhnie - Stefan Gustavsson

far thot Bibla pr homoseksualizmin? Tekstet biblike dhe argumenti racional sht e ndriuar n nj mnyr shum t thjesht, n nj leksion shum t mir nga Stefan Gustavsson. 

8

Ls allt!


Nse keni nevoj pr njohuri t madhe pr t shptuar?

Ruhen n qiell

Prndryshe ju nuk mund t fitoj njerz t tjer pr t Jezu Krishtit. Prandaj, sht e rndsishme t dini se far sht n Bibl dhe se si t jet i shptuar. Bibla thot q ju duhet t dini se keni jetn e prjetshme. Si mund ta dim kt? 

4

Ls allt!


Vision fr sjlars frlsning 2019

Lsarmejl av nils 

Vision

M denna vision motivera oss fr sjlars frlsning r 2019. Lester Sumrall 1913-1996, blev en vrldsvid missionr efter denna vision r 1931.

3

Ls allt!


Bashkjetesa nuk sht, nuk ka qen kurr dhe kurr nuk do t jet nj martes

1495636808-qengji-brollop.jpg

Pr t prshtatur pr partneri i tha q t ket marrdhnie seksuale me njri-tjetrin, kjo sht e njjta gj q ju jeni t martuar me njri-tjetrin. Por kjo nuk sht n prputhje me Bibln.

4

Ls allt!


kafsht Bibla

kafsht Bibla

A e dini se Bibla flet shum pr kafsht? Ktu un kam nj list t gjat e shum kafshve n Bibl dhe disa insekte me referenca biblike! Ju lutemi t gzojn!

2

Ls allt!


Sfondi pr krkim shpirtror t njeriut

viewfinder

I Sigvard Sword N tim shkrim shpres profetike ksaj, kam vn shmblltyrn e Jezuit n lidhje me "humbur djalin e / tervunne" (Luka 15) si nj sfond ilustrues, nj paraqitje q mbetet i ngjarjeve shekullore t mparshme. 

0

Ls allt!


Paligjshme pr t treguar se grat ishin pre koka nga muslimant

Ajo sht e paligjshme pr t treguar t vrtetn pr t dy turistt femra n Marok u pre koka nga muslimant.

12

Ls allt!


Ktu sht nj grua bjonde pre koka nga muslimant

Ktu sht nj grua bjonde pre koka nga muslimant

Dy gra t reja bjonde nga Skandinavia u pre koka nga muslimant, kur ngritn kampin e tyre n Marok. Ajo e quan vrasjen e grave, akteve t terrorizmit, e cila natyrisht sht, por nj term m i sakt sht se ajo sht nj vrasje me motive fetare islame t frymzuara nga Kurani.

11

Ls allt!


Dhjet vjet m par, gruaja ime Marie dhe djali yn Joel vdiq

Dhjet vjet m par, m 21 dhjetor vrau gruan time pak para ors 12 t nats dhe djali yn nyfrlste Joel vdekur q nga katr e gjysm t mngjesit t 22 dhjetorit.

1

Ls allt!


Njeriu q vrau zrin e Perndis - Pjesa 2: Dance of Death

Nga Hans Jansson , Uppsala Ishte kjo valle edhe Herodiada t shikuar prpara. N syt e saj t errt mund t gjeni hmndbegrets praktikues flakron flak. Ajo ishte nj grua krenaria dhe lakmia e t cilit pr pushtet mund ta shtyj at n do gj. 

0

Ls allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! G vidare till fler artiklar:

NSTA


STD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer berg och dottern Desir.

Denna bloggsajt r skapad och drivs av evangelisten Christer berg, 55 r gammal. Christer berg blev frlst d han tog emot Jesus som sin Herre fr 35 r sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits p ntet sedan 2001, allts 18 r i r. Christer berg r en nkeman sedan 2008. Han har en dotter p 13 r, Desir, som brukar kallas fr "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 11 r om han hade levt idag. Allt detta finns att lsa om i boken Den lngsta natten. Christer berg drivs av att frkunna om Jesus och hur man blir frlst. Det r drfr som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 464 114 224 sidvisningar p Apg29! Apg29 har just nu 17 123 bloggartiklar, 93 189 kommentarer och 61 238 bnmnen.

Varsgod! Du fr kopiera mina artiklar och publicera p din egen blogg eller hemsida om du lnkar till sidan du har hmtat det!

MediaCreeper

Apg29 anvnder cookies. Cookies r en liten fil som lagras i din dator. Detta gr att stnga av i din webblsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp