1 670 online! | Sidvisningar idag: 222 759 | Igår: 506 605 |

www.apg29.nu

Annons

Menyn är högst upp till vänster!
Prenumerera gratis på Apg29:s nyhetsmejl:

Сексот не е грев ако се користат правилно

Некои го добиле идејата дека сексот ќе биде штета, но сексот не е грев ако се користи правилно.

Евреите 13: 4 Бракот треба да се почитува од сите, и брачната постела чува чист. За блудниците и прељубниците Бог ќе им суди.

Сексот треба да се користи само во брак меѓу маж и жена.

1. Коринтјаните 7: 2

Но, за да се избегне блудството секој човек треба да има жена и секоја жена, нејзиниот сопруг.

Секс надвор од бракот е блуд и прељуба.

1 Коринтјаните 6: 9 Не знаете ли дека неправедниците нема да го наследат царството Божјо? Не се измамени! Ни блудниците, ни идолопоклониците, ни прељубодејците, или оние што припаѓаат на хомосексуалноста, или оние кои си дозволуваат да се користи за такви ...

Дали сте живеат во блуд, да не ќе биде спасен.

1 Мојсеева 39: 9 во оваа куќа, тој нема повеќе власт од мене, и ништо друго освен вас, тој е резервиран за себе, бидејќи вие сте негова жена. Како би можел да го направи тоа големо зло и грев против Бога?

Прељубата е грев против Бога. Покрај тоа, таа е зло.

Некои кои сакаат да се вклучат со сексуални гревови често нагласува дека постојат толку многу други гревови. Но сексуални гревови се крајно сериозни. Не можете да ги изедначуваат со други гревови.

1 Коринќаните 6:18 Бегајте блудство! Секој грев што човек обврзува е надвор од телото, но блуд гревови против своето сопствено тело.

Сексуални гревови се гревови против своето сопствено тело. Сите други гревови се надвор од телото. Затоа, сексуални гревови толку сериозна.

Мора да избега од блудство! Вие не треба да се пријде на. Ниту пак да остане во неа. Избегаат блуд далеку како што можете!

1 Коринтјаните 6:11

Такви беа и некои од вас. Но се измивте, се осветивте, се оправдавте во Господ Исус Христос и во Духот на нашиот Бог.

Постои прошка. Има спасение. Можете да се спасат, прочистен и осветена во името на Исус Христос. Се што треба да направите е да се покајат за Исус и да го прифатат.

Веста е исто така објавени во sexrevolution.se.


Skriv ut Bädda in Mejla


Publicerat av Christer Åberg Friday 23 March 2012 13:37 | #sex #synd #otukt #Äktenskapsbrott | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS

APG29 NÅR TUSENTALS VARJE DAG!
Gillar du Apg29?
Swisha en peng till: 070 935 66 96


0 kommentarer

Din kommentar

NYTT! Ditt namn och mejladress måste godkännas innan kommentaren publiceras. Efter godkännande måste du alltid ha samma namn och mejl nästa gång du postar en kommentar, annars godkänns inte kommentaren.


Kom ihåg mig?Шведска 07:14 - повик за молитва за Шведска во пр&#

A böneupprop на Ларс Enarson 

Шведска 07:14 - повик за молитва за Шведска пред изборите во 2018 година утрото на 12 јануари донесе Дух ми со следниве крајно сериозна зборови во Шведска: "Што се случува сега во Шведска е дел од смислена стратегија за да се прекине општество да воведување на диктатура на антихристот е. "

53

Läs allt!


Како и во деновите на Лот

На Lewi Pethrus од книгата Исус. 

Исус ќе

Се вика "Во часот, кога не мислите на Човечкиот Син ќе дојде." Кога сите плачат и да каже, "Тој доаѓа!", Тогаш имате причина да се верува дека тој се уште се задржува нешто, но кога сите молчи за ова прашање и прецизно не мислам на тоа, тогаш може да биде сигурен дека тој е близу.

7

Läs allt!


1 милион муслимани ги исполнија улиците да &#

Читач на пошта од страна на Нилс 

- Сакам да ви кажам нешто: Никој не може да знае вашето име, но Исус го знае вашето име, проповедаше Мерилин Хики за еден милион муслимани во Пакистан.

25

Läs allt!


Престрелките се зголеми за 500 отсто во Шведс

пиштол

Бројот на фатални во Шведска во дванаесет години е зголемен за 500 проценти. Шведска, навистина треба спасение и спасението на Исус Христос! Дали сакате да биде еден од оние кои раскажуваат за Исус на изгубени луѓе?

3

Läs allt!


шпионски операции

Читач на пошта со Дејвид Billström 

шпионски операции

Ѓаволот се меша во кога луѓето се следат и служат на Христа. И непријателот има неколку различни начини да се обиде да се стави зборуваше во тркалата. Меѓу другите работи шпион да се обиде да добие работата на Бога и да го екстрадира или да донесе на Божјиот народ во ропство.

7

Läs allt!


Што раните Отци на занесот?

Читач на пошта од страна на JJ 

Занесот на наслови

А претходно неволја восхит има најдобар библиските поддршка и е поддржан од страна на многу рана црковните отци.

61

Läs allt!


Annons


Предупредување за млади: предозирана и от

Читач на пошта од страна на Нилс

Меган Грифит кажува што се случило во 2017 година предозирање не се спаси, не она што го сакаше кога сакав, многу пиеле алкохол и пушат тенџере. Тоа е емоционално да се зборува за тоа, така што ова е за вас.

3

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 04, onsdag 24 januari 2018 kl. 10:57

Jesus söker: Erika!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Антисемитизмот - волјата на Аллах и на поли&#

Читач на пошта од страна на Стефан Елиасон 

Антисемитски демонстрации во Малме: Ќе пука Евреите.

Слика: samnytt.se. 

Israelhat е омраза кон Евреите. Палестинска држава е добар пример, тоа не е никаква тајна дека финансира тероризмот. Иако Израел има понудено време на мир Палестинците и еднаш дека тие не се заинтересирани за ништо друго освен целосна уништување на Израел.

30

Läs allt!


Senaste kommentarer


Благодат и времето Собранието

Крстот е времето на милоста

Оттогаш Исус одеше оваа земја има милост и Собранието време применуваат. Според тоа, не се препорачува на гневот и пресудата време. А објавувањето на пресудата е затоа небиблиски толку долго ова време на грејс трае.

46

Läs allt!


Ние се приближуваат неволја

Со Микаел Walfridsson 

неволја

Несомнено е дека ние набрзина се движи кон болка, и на крајот на оваа возраст. Тоа исто така значи дека сме сериозни во врска со добивање во близина на време кога можеме да очекуваме дека Господ ќе го заземе своето чекање и будното невестата.

11

Läs allt!


AktuelltApg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 361 419 415 sidvisningar på Apg29!

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab

TA EMOT JESUS!

↑ Upp