467 online! | Sidvisningar idag: 160 | Igår: 165 827 |

www.apg29.nu

Seksi nuk ėshtė njė mėkat, nėse pėrdoret siē duhet

Disa kanė marrė idenė se seksi do tė jetė pėr tė ardhur keq, por seksi nuk ėshtė mėkat nėse pėrdoret siē duhet.

Hebrenjve 13: 4 Martesa tė nderohet nga tė gjithė dhe shtrati martesor mbajtur tė pastėr. Pėr kurvarėt dhe kurorėshkelėsit Perėndia do tė gjykojė.

Seksi duhet tė pėrdoret vetėm pėr martesėn mes burrit dhe gruas.

1 e Korintasve 7: 2

Por pėr shkak tė kurvėrimit ēdo njeri duhet tė ketė gruan e tij dhe secila grua burrin e saj.

Seksi jashtė martesės ėshtė kurvėria dhe tradhtia bashkėshortore.

1 Korintasve 6: 9 A nuk e dini ju se tė padrejtėt nuk do tė trashėgojnė mbretėrinė e Perėndisė? Mos u gėnjeni! As kurvarėt, as idhujtarėt, as shkelėsit e kurorės, apo ata qė praktikojnė homoseksualitetin, ose ata qė tė lejojė veten qė tė pėrdoret pėr tė tilla ...

A jeni duke jetuar nė kurvėri, ju nuk do tė ruhen.

1 Zanafilla 39: 9 nė kėtė shtėpi, ai nuk ka mė shumė pushtet se unė, dhe asgjė, por ju, ai e ka rezervuar pėr vete, sepse je gruaja e tij. Si mund ta bėj unė kėtė tė madhe tė keqe dhe mėkat kundėr Perėndisė?

Tradhtia bashkėshortore ėshtė njė mėkat kundėr Perėndisė. Pėr mė tepėr, ajo ėshtė e keqe.

Disa qė duan tė pėrzihen me mėkatet seksuale shpesh thekson se ka kaq shumė mėkate tė tjera. Por mėkatet seksuale janė jashtėzakonisht serioze. Ju nuk mund tė vė shenjėn e barazimit me mėkate tė tjera.

1 Korintasve 6:18 Largohuni nga kurvėria! Ēdo mėkat qė kryen njeriu ėshtė jashtė trupit, por kurvėria mėkaton kundėr trupit tė vet.

Mėkatet seksuale janė mėkaton kundėr trupit tė vet. Tė gjitha mėkatet e tjera janė jashtė trupit. Prandaj, mėkatet seksuale aq serioze.

Ju duhet tė largohen nga kurvėria! Nuk do t'i afrohesh ju nė. As pėr tė qėndruar nė tė. Largohuni nga kurvėria aq larg sa ju mund tė!

1 Korintasve 6:11

Tė tillė ishit disa nga ju. Por u latė, por u shenjtėruat, por u shfajėsuat nė Zotin Jezu Krisht dhe me anė tė Frymės sė Perėndisė tonė.

Ka falje. Nuk ka shpėtim. Ju mund tė ruhen, pastrohet dhe shenjtėruar nė emrin e Jezu Krishtit. Tė gjithė ju duhet tė bėni ėshtė tė pendohet Jezusit dhe tė pranojnė atė.

Artikulli ėshtė botuar edhe nė sexrevolution.se.


Skriv ut


Publicerat av Christer Åberg Friday 23 March 2012 13:37 | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS


STÖD APG29.NU


0 kommentarer

OBS: Läsarmejl, artiklar, kommentarer och video som är skrivna och gjorda av andra än mig, (Christer Åberg, grundaren till Apg29), kan ha åsikter som jag inte delar.

Din kommentar

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?jeta e martuar

jeta e martuar

Por nė qoftė se ata nuk mund tė jetojnė avhållsamt ata do tė martohen, sepse ėshtė mė mirė tė martohesh se tė digjesh me dėshirė.

53

Läs allt!


Dröm: Jag sögs upp i luften med min syster

Läsarmejl av Wallentin 

Uppryckandet

”Jesus blåste i en stor basun. Sedan började människor sväva uppåt. Jag sögs upp i luften ihop med min syster.”

11

Läs allt!


E padėshiruar - Pjesa Twelve

Christer Åberg me njė mace tė fermės

Mėso tė ardhmen tronditėse e serialit sime e padėshiruar. Nė kėtė seksion, kam bėrė tė dyja shtėnė, shtėnė dhe qėlluar me thikė.

8

Läs allt!


Ajo ėshtė unscriptural tė lutemi pėr kombet e botės nė Jerusalem

Ajo ėshtė unscriptural tė lutemi pėr kombet e botės nė Izrael

Image: World sot. 

4000 Udhėheqėsit lutje janė mbledhur nė Jerusalem nė Izrael pėr t'u lutur pėr kombet e botės. Kjo tingėllon mirė, por kjo ėshtė vetėm njė pengesė: Kjo ėshtė tėrėsisht jobiblike!

34

Läs allt!


Barack Obama: Ne nuk kemi nevojė pėr njė Shpėtimtar, ose Mesia

Nė kėtė video tronditėse, thotė ish-presidenti amerikan Barak Obama se nuk kemi nevojė pėr njė Shpėtimtar, ose Mesia, por vetėm tė ndershėm njerėzit e vėshtirė e punės.

26

Läs allt!


Lufta nė Siri

luftė

Ne priren pėr tė folur pėr Luftėn e Tretė Botėrore, por kjo ishte ndoshta Kuvaitkriget kur Shtetet e Bashkuara, sė bashku me shumė vende tė sulmuar Irakun. Pas kėsaj, ka pasur luftėra tė tjera tė tilla si Lufta e Dytė Botėrore qė numri nė Siri, unė nuk e di. Ėshtė i katėrti apo edhe i pesti?

1

Läs allt!


Dy llojet e ngazėllim

Nė kėtė video tė shkurtėr, unė flas pėr se ka dy lloje tė ngazėllim.

3

Läs allt!


Fėmijėria ime nuk kam pasur - Girl, Interrupted disa dhjetė

fėmijėt christian Aberg

Prindėrit e mi Foster fermė hedhur dy mil nga Ljungby tė Halmstad nė Annerstad. Ka pasur disa fshatra tė vogla pėrreth. Skeen, Skäckarp, Stackarp dhe Torpa ku kemi shkuar nė shkollė. 

7

Läs allt!


Besimi radikal Christian kushton persekutimit

Reader Mail nga Sigvard Sword 

Besimi radikal Christian kushton persekutimit

Shpallė respektin tim tė thellė pėr tė krishterėt pėr shkak tė besimit tė tyre janė tė pėrndjekur. Nė disa vende, kultura, traditat dhe konteksti ėshtė pėrndjekja e tė krishterėve tė frikėsuar. 

58

Läs allt!


Duhet tė lindni pėrsėri

lindur pėrsėri

"Mos u habitni qė tė thashė: Duhet tė lindni pėrsėri." Gjoni 3: 7

0

Läs allt!


Vitin e kaluar vrau 84 000 njerėz nga muslimanėt

dhuna Islam

Njė raport i ri tregon se 121 grupe myslimane nė mbarė botėn vitin e kaluar, vranė 84 000 njerėz nė 66 vende, nga tė cilat 22 000 civilėve. Total kryer 7841 sulme muslimanė, me njė mesatare prej 21 nė ditė, nė 48 vende.

22

Läs allt!


Dalai Lama u falsifikuar nė media

Dalai Lama u falsifikuar nė media

Image: version Cached i GP-artikullin Google. 

Dje botuar nė disa gazeta njė artikull TT ku Dalai Lama i bėri thirrje refugjatėve evropiane tė kthehen nė shtėpi. Tani gazetat Dagens Nyheter dhe GP fshihet artikull. Nė vend tė kėsaj, ata kanė publikuar njė artikull tė ri nė tė cilin Dalai Lama duket hyllare e BE-sė!

86

Läs allt!


Mos mbajė nė tė grindjeve politike

Dhe ju jeni tė shpėtuar: Mos mbajė nė tė sakpolitiskt grindjet! Vėllezėrit dhe motrat e krishtere janė tė grinden me njėri-tjetrin. Dhe pėr tė marrė tė zemėruar nė qoftė se ata votojnė pėr tė dhe kėtė dhe atė. Ēfarė ėshtė kjo marrėzi? 

67

Läs allt!


A jeni vazhdimisht i zėnė?

Nga Holger Nilsson 

A jeni vazhdimisht i zėnė?

Diēka qė ėshtė shkatėrruese pėr jetėn shpirtėrore ėshtė qė gjithmonė tė mbajė nė tė diēka.

10

Läs allt!


Bota Evangelist mund tė ported nga Mbretėria e Bashkuar pėr shkak tė protestave nga Kėshilli Musliman

Bota Evangelist mund tė ported nga Mbretėria e Bashkuar pėr shkak tė protestave nga Kėshilli Musliman

Foto: Dita. 

Djali Billy Graham-sė Franklin Graham mund tė ported nga Mbretėria e Bashkuar pėr shkak tė Kėshillit Musliman tė vendit kėrkon qė qeveria tė ndaluar atė nga tė folurit nė njė fushatė tė krishterė ungjillizuese.

18

Läs allt!


Fėmijėria ime nuk kam pasur - Girl, Interrupted pjesė tetė

Ingemar Johansson dhe Christer Åberg

Kujdesi im Foster nuk ishte njė shtėpi tė krishterė. Sure, prindėrit e mi strehues ishte martuar nė njė kishė, ata kishin qenė tė konfirmuar, por ata nuk ishin tė krishterė. 

11

Läs allt!


Annons


Ngjarjet e ēuditshme nė zgjedhjet e 2018

Koment nga Erik S 

Zgjedhja 2018

Po, me sa duket nuk ka mė tė mirė, nė tė vėrtetė. Disa kanė raportuar edhe incidente tė dy komitetit dhe BE-sė. Pėrveē se fletėt e votimit mungonin nė shumė vende - pasi njerėz protestuan kap ato - kėshtu qė zarfet me fletėvotime shtyrė votimet nė grumbuj, nė ndonjė vend ata kanė qenė tė hedhur nė dysheme.

33

Läs allt!


Zgjedhjet suedeze ėshtė se zgjedhjet mė jodemokratike si njė vėzhgues i zgjedhjeve nga misioni i OSBE ka parė

Christer Åberg Zgjedhjeve 2018 - Emigrantėt vendosi zgjedhje

"Nė ēdo vėzhgimin e zgjedhjeve unė kam qenė, unė kurrė nuk kam parė njė zgjedhje si jodemokratike si suedisht. Kjo ėshtė larg standardeve evropiane."

19

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 39, måndag 24 september 2018 kl. 00:01

Jesus söker: Gerhard, Gert!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Ramadan 2018

Så här många muslimska attentat och mord har det skett hittills under Ramadan 2018.


Zgjedhjet suedeze ėshtė e gjatė ...

Reader Mail nga Bertil Rosenius 

Hėnėn nė mbrėmje, njė ditė pas zgjedhjeve, dhe ne tė gjithė duhet tė themi se kemi bėrė zgjedhjen tonė - tė drejtė tani. Ndoshta ne do tė duhet tė shpejt tė bėrė njė zgjedhje tė re, ose mė vonė, nė njė krizė tė rregullt tė qeverisė. Gjendja e politikės suedeze ėshtė maksimalisht e pasigurt!

2

Läs allt!


Senaste kommentarer


Kush ėshtė fituesit e vėrtetė tė zgjedhjeve?

Reader Mail nga Nils

Kur nė zgjedhje e fundit pas tė gjitha debatet dhe natėn e zgjedhjeve ėshtė e gjatė, dhe ethe i Zgjedhjeve zgjidh vazhdojė betejėn pėr pushtet. Nė fund tė fundit, kjo ėshtė ajo qė kjo ėshtė mbi tė gjitha, i cili do tė ketė fuqinė pėr tė qeverisur mbretėrinė e Suedisė? 

67

Läs allt!


Adolf Hitler tė regjistroheni nė YouTube kanalin tim

Adolf Hitler tė regjistroheni nė YouTube kanalin tim

Youtube Channel Apg29.nu tani ka 957 abonentė, dhe mė sė fundi, Adolf Hitleri filloi tė regjistroheni!ju regjistroheni shumė:  Youtube channel Apg29.Nu

6

Läs allt!


Fėmijėria ime nuk kam pasur - Girl, Interrupted pjesė shtatė

Christer Åberg nė ngjyrė

Djali nė vendin fqinj Tony nuk ishte njė fėmijė i mirė. Herėt nė fėmijėrinė tonė, ai filloi tė detyroj dhe tė shtyjė mė poshtė. Po, ajo u shpall ngacmimi, jo vetėm tė ashtuquajturat ngacmues pėrbashkėt. 

9

Läs allt!


Analiza Christer Åberg sė zgjedhore pėr zgjedhjet e 9 shtator 2018

Christer Åberg - Analiza e zgjedhjeve 2018

Tani kjo ėshtė vetėm disa orė mbetur kur sondazhet mbyllur dhe votat tė numėrohen. Kėtu ėshtė analiza e Christer Åberg ėshtė zgjedhja e cila u botua pėr herė tė parė nė 14:16 September 9, 2018 nė blog vend Apg29.nu.

16

Läs allt!


Tė jetojnė! Zgjedhja parti natėn me Christer Åberg 20.00-24.00

Kjo do tė jetė njė parti natėn e zgjedhjeve qė do tė jetė unike! Unė do tė kėndoj, tė luajė dhe tė flasin pėr Jezusin dhe se si tė jetė i shpėtuar, lutuni pėr zgjedhjet dhe pėr tė gjithė liderėt e partive dhe politikanėve, dhe pėr tė gjithė ata qė kanė votuar dhe nuk votojnė! SHARE! Share! Share!

0

Läs allt!


Mjet Djallit - Margit Sandemo

Nga Holger Nilsson 

Mjet Djallit - Margit Sandemo

Kjo mund tė tingėllojė si e vėshtirė pėr tė shkruar se dikush ėshtė njė mjet i djallit - por ai qė ka tė bėjė me vetė ka dėshmuar veten se. Emri i saj ėshtė Margaret Sandemo.

14

Läs allt!


Fėmijėria ime nuk kam pasur - Girl, Interrupted pjesė gjashtė

Christer Åberg

Qeni nė oborr ishte njė torturė pėr mua. Prapa shtėpisė, ai kishte litar e tij si ai vrapoi prapa dhe me radhė. Dhe ai barked nė tė gjithė dhe ēdo gjė. 

10

Läs allt!


Christer Åberg nė KIT

Christer Åberg nė kit.se

Screenshots nga kit.se.

Unė kam qenė i intervistuar nga Thomas Arnroth nė revistėn Kit Media nė lidhje me vizionin tim pėr zgjedhjet e 9 shtator, 2018.

3

Läs allt!


pėrpara profetik i zgjedhjeve nė vitin 2018

Jetojnė transmetuar nga Christer Åberg nga Apg29.nu !

0

Läs allt!


Myslimanėt kėrcėnojnė pėr tė prerė kokėn Jimmie Åkesson dhe djalin e tij 4-vjeēar Nils

Myslimanėt kėrcėnojnė pėr tė prerė kokėn Jimmie Åkesson dhe djalin e tij 4-vjeēar Nils

kėrcėnim vrasje pėr Jimmie Åkesson dhe djali i tij katėr vjeēar Nils shpėrndarė tani mė duken media sociale si kjo. 

Jimmie Åkesson dhe djali Nils vrasja e tij 4-vjeēar i kėrcėnuar nga Prerja e kokės. Kėrcėnimet me shkrim tė pėrhapet nėpėrmjet internetit me terrorist simbolin lėvizjes ICE islame dhe pėrmbajnė linja tė shumta tė tekstit nė gjuhėn arabe.

48

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt

STÖD APG29

Du kan ge på tre olika sätt:

  • Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4
  • Swish: 070 935 66 96
  • Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 441 656 048 sidvisningar på Apg29!

Apg29 har just nu 16 886 bloggartiklar, 89 692 kommentarer och 58 444 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab | SoundCloud

TA EMOT JESUS!

↑ Upp