DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Language Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Christer Åberg | TV | Bönesidan | Pyetni Christer Åberg | comments | Shkruaj Kruhet | chat | Reader Mail | Printo | media | Info | Kërko
Christer Åberg | TV | Bönesidan | Pyetni Christer Åberg | comments | Shkruaj Kruhet | chat | Reader Mail | Printo | media | Info | Kërko

Bibla zbulon Antichrist

Antikrishti është njohur nga tre mohimeve.

Antikrishti.

Ka pasur shumë spekulime se kush është antikrishti, por Bibla e përshkruan në mënyrë të qartë se kush është ajo. Vetëm të lexoni para!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag 7 december 2019 22:49

Bibla e përshkruan qartë se kush është antikrishti

Unë besoj se ka një konfuzion se kush është antikrishti. Por Bibla e përshkruan qartë Antikrishtit, që ju shihni në këto katër pasazhe të Biblës:

1 Gjonit 2:18. Të dashur fëmijë, tani është koha e fundit. Dhe, siç e keni dëgjuar se antikrishti duhet të vijë , pasi ka edhe tashmë shumë antikrishtë kanë ardhur. Nga kjo ne kuptojmë se kjo është hera e fundit.

1 Gjonit 2:22. Kush është gënjeshtari, veçse ai që mohon se Jezus është Krishti ? Ajo është antikrishtimohon Atin dhe Birin. 23. Kushdo që mohon Birin, nuk ka Atin. Kushdo që njeh Birin, ka edhe Atin.

1 John 4: 3. Por çdo frymë që nuk rrëfen se Jezu Krishti ka ardhur në mish, nuk është nga Perëndia. Kjo është antikrishti , të cilat ju keni dëgjuar po vinte, dhe tani është tashmë në botë.

2 John 1: 7 Për shumë mashtrues kanë dalë në botë, të cilët nuk rrëfejnë se Jezu Krishti ka ardhur në mish . I tillë është mashtruesi dhe antikrishti .

Tre Mohimet antikrishti-së

  1. Antikrishti mohon se Jezusi është Krishti.
  2. Antikrishti mohon se Jezusi është Biri i Perëndisë.
  3. Antikrishti mohon se Jezu Krishti u bë njeri i vërtetë.

Kush ka këto tre mohimet janë antikrishti. Kështu, Bibla në këto shkrime zbuluar se kush është antikrishti.


Publicerades lördag 7 december 2019 22:49:00 +0100 i kategorin och i ämnena:

ANNONS:Världen idag

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg - Apg29.Nu


Dagens datum

V 03, tisdag 19 januari 2021 kl 22:00

Dagens namn

Henrik

Dagens bibelord

“[Den gyllene regeln] Alltså: allt vad ni vill att människorna ska göra för er, det ska ni också göra för dem. Detta är lagen och profeterna.” (Matthew 7:12)

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också Henrik. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 19 januari 2021 19:22
Snälla be för min syster som blivit allvarligt sjuk. Tack! 🙏

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

↑ Upp