Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Presidenti brazilian Bolsonaro duan pėr tė ndaluar ideologjinė gjinore nė shkolla

Fėmijėt e shkollave duhet tė mbrohen nga ideologjia gjinore, shkruan Presidenti i Brazilit Jairit Bolsonaro nė Twitter.

Presidenti brazilian Bolsonaro duan pėr tė ndaluar ideologjinė gjinore nė shkolla.

Image: World sot.

Nuk ėshtė e vėshtirė pėr tė kuptuar pse Brazilian president Jair Bolsonaro, si presidentit amerikan Donald Trump, shumė tė popullarizuara nė mesin e tė krishterėve. 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
fredag, 20 september 2019 18:01

Fėmijėt e shkollave duhet tė mbrohen nga ideologji gjinore, Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, tha duke kėrkuar nė Twitter. administrata e tij do tė paraqesė njė projekt-ligj mbi kėtė ēėshtje. 

"Me qėllim qė tė mbrohen fėmijėt e shkollave, kam kėrkuar nga Ministria e Arsimit pėr tė pėrgatitur njė projekt-ligj pėr tė ndaluar ideologjinė gjinore nė shkollėn fillore," shkroi ai mė 3 shtator.

Bolsonaros twitter.

Burimi: Twitter .

shpėtuar familjen

Ky veprim ėshtė nė pėrputhje me figurėn Bolsonaro ishte kur ai u bė president i Brazilit ..

"Ne kemi njė mundėsi unike pėrpara nesh pėr tė rindėrtuar vendin tonė ... Ne jemi njė popull, tė shpėtuar familjen, respektin pėr fetė e Jud-Christian themelimit tonė, luftimi ideologjinė gjinore, ruajnė vlerat tona," tha ai, sipas The Guardian.

Nuk ėshtė e vėshtirė pėr tė kuptuar pse Brazilian president Jair Bolsonaro, si presidentit amerikan Donald Trump, shumė popullor nė mesin e tė krishterėve. Dhe si homologu i tij amerikan, ai nuk ėshtė shumė e popullarizuar nė mesin e qarqeve LGBT dhe tė majtė liberalėve.

Shkolla mė e mirė nė botė

Shkollės tė sė Dielės ėshtė shkolla mė e mirė pėr fėmijėt! Le tė shkojnė nė shkollė e diel nė mėnyrė qė ata tė marrė tė Jezusit - ose mė mirė, qė Jezusi tė marrė ato - atėherė ata do tė jenė tė sigurt dhe harmonike pėrmes jetės.


Publicerades fredag, 20 september 2019 18:01:10 +0200 i kategorin Hbtq och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Om du ska se någonting idag så är det detta!


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 11 juli 2020 23:19
Min hustru har nu fått dränage av pseudocysta via stent. Troligen läckage och därav ny infektion.GODE GUD, att ALLT SKA BLI BRA med henne, så ÄLSKAD! Bed att JESUS hjälper läkarna och min hustru! Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp