Language

Apg29.Nu

Start | TV | Bönesidan | Bibeln | Läsarmejl | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Kur ju merrni Jezusin do tė shpėtohesh

Pasi tė bėhet i shpėtuar? - Kur ju merrni Jezusin!

Marrja e Jezusit.

Bibla na mėson qartė se ne duhet tė pranoni Jezus Krishtin pėr tė shpėtuar. Nėse dikush thotė diēka tjetėr, ai shkon kundėr mėsimeve tė Biblės mbi kėtė temė shumė tė rėndėsishme.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
torsdag, 31 oktober 2019 18:44

Ju merrni Jezusin me anė tė lutjes

Romans 10: 9. Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh.

Unė u shpėtua nga njė pastor tė rinjve nė kishė Ljungby Pentecostal mė ndihmoi pėr tė pranuar Jezusin duke u mė tė luten direkt Jezusit zė tė lartė me gojėn time.

lutja e tillė mund tė jetė diēka si kjo:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

Pas lutjes, unė u ruajt. Jezusi erdhi nė zemrėn time dhe jeta ime u transformua. Kam kuptuar se shpėtimi nė ishte sepse kam pranuar Jezusin nė zemrėn time si Zoti im personal. Qė nga atėherė unė kam qenė shumė i kujdesshėm pėr tė folur pėr Jezusin me njerėz tė tjerė dhe pėr rėndėsinė e pranuar atė si Zot qė tė shpėtohen.

Nė internet, kam hasur disa pretendimin se nuk ka ndihmuar pėr tė vetėm tė "lexuar njė lutje dhe pastaj hey presto, ju jeni tė shpėtuar!". Ata mendojnė se ata duhet tė bėjnė diēka mė shumė. Ėshtė gjithmonė si kjo, kur dikush thotė "diēka mė shumė", qė ėshtė mashtrim i kohės. Kjo ėshtė nė fakt njė deklaratė e pėrdhosni dhe retorikė false. Pėr mė tepėr, siē thashė, njė mashtrim. I "nuk ka lexuar njė lutje", por kam marrė Jezusin nė gojėn time. Me gojėn time pranoi se kam pranuar Jezusin si Zot tė jetės sime. Dhe kur kam bėrė se Jezu Krishti erdhi nė jetėn time dhe mė shpėtoi.

Lutja nuk kursen

Ata qė shkojnė kundėr se njeriu duhet tė pranojė Jezus pėr tė shpėtuar, thotė njė lutje nuk mund ta shpėtojė atė, por qė ka deklaruar njė gjė tė tillė? Kjo ėshtė gjithashtu njė retorikė pabesė pėr tė marrė njerėz nga e shpėtimit nė Jezu Krishtin. Sigurisht, shpėtimi nuk ėshtė lutja. Ajo ėshtė Jezusi i cili kursen njė merr nė lutje!

Bibla na mėson qartė se ne duhet tė pranoni Jezus Krishtin pėr tė shpėtuar. Nėse dikush thotė diēka tjetėr, ai shkon kundėr mėsimeve tė Biblės mbi kėtė temė shumė tė rėndėsishme.

Njė preferuar vargje biblike qė kam ėshtė John 1:12, e cila nė mėnyrė tė qartė thotė se ne duhet tė pranojmė Jezusin tė jetė bij tė Perėndisė, por ata qė shkojnė kundėr kėsaj duke thėnė se Bibla nuk flet aq shumė pėr pranimin Jezusin - dhe ata kanė tundnin fshini kėtė nė mohimin e tij. Kjo ėshtė padyshim njė gėnjeshtėr, sepse ka shumė vende nė Bibėl qė ju duhet tė pranoni Jezusin pėr tė shpėtuar. Pėr tė provuar kėtė, ne jemi nė kėto programe tė shkurtra lexuar shkrim pas shkrimi tė shenjtė qė thotė se pranimi i Jezusit.

Unė do listė disa vargje biblike si tė gjithė ėshtė gati pėr tė marrė Jezusin. Ka pasazhe tė tjera tė Biblės mbi kėtė temė qė unė nuk do tė pėrfshijė nė kėto programe. Por ata qė tė sillja kėtu do tė tregojnė qartė se ju duhet tė pranoni Jezusin pėr tė shpėtuar.

Shkrimi im i preferuar

Le tė fillojmė me tė preferuar vargjet e mia tė Biblės. John kapitulli 1 dhe vargu 12:

Gjoni 1:12. Por, sa mė shumė qė e pranuan, atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij.

Kjo nuk mund tė jetė keqkuptuar. Ata qė e morėn Jezusin u bėnė fėmijėt e Perėndisė. Pra: Ata ishin tė ruajtur. Ka shumė qė thonė vargjet Bibla pėr kėtė temė, por ne me tė vėrtetė nevojė pėr ndonjė mė shumė. Ky ajet thotė se tė gjithė.

Por ēfarė ndodh kur ju merrni ruhen? Si ėshtė mrekullia? Ajeti pas Gjoni 1:12 na tregon nė lidhje me tė:

John 01:13. Ata qė kanė lindur, nga gjaku, as nga vullneti i mishit, as nga vullneti i njeriut, por nga Perėndia.

Fantastike! Kur ju merrni Jezusin dhe tė bėhet njė fėmijė i Perėndisė ka lindur nga Perėndia. vetė Perėndia shfaqet kur ju merrni Jezusin. Kjo ėshtė njė mbi fantastike. Kur ju tė pranoni Jezusin, ai do tė hyjė nė njeriun e brendshėm dhe race e saj pėrsėri. Kjo ėshtė njė lindje shpirtėrore. Jezusi flet pėr tė qenė tė lindur pėrsėri nė tė njėjtin Ungjillit Kapitullin 3. Para se tė vazhdojmė, ne shpejt do tė shikojmė nė njė ajet nga atje:

Gjoni 3: 7 Mos u mrrekullo qė tė thashė: Duhet tė lindni pėrsėri.

Kjo pånyttfödelses mbi ndodh kur ju merrni Jezusin. Duhet njė nuk ka lindur nga Perėndia (si thotė Gjoni 1:13), ose rilindur (siē thotė Jezusi tek Gjoni 3: 7), ju duhet tė marrė personalisht Zotin Jezu Krisht. Kjo ėshtė ajo qė Gjoni kapitulli njė dhe vargjet 12-13 na mėson!

Kur ju merrni Jezusin, ju pranoni Zotin

Luka 9:48. dhe u tha atyre: Ai qė e pranon kėtė fėmijė tė vogėl nė emrin tim, mė pranon mua. Dhe kushdo qė mė pranon mua, pranon atė qė mė ka dėrguar. Sepse ai qė ėshtė mė i vogli nga ju tė gjithė, ai do tė jetė i madh.

Kėtu Jezusi thotė nė mėnyrė tė qartė se ne do tė merrni atė. Ne nuk do tė gėrmoj nėpėr libra nė tė gjitha detajet e vargut nė mėnyrė qė ajo do tė jetė e vėshtirė, por sa mė shumė qė ne e kuptojmė se personi qė e pranon Jezusin merr vetė Perėndinė.

Pra, ju doni tė merrni Perėndinė, ju duhet tė pranoni Jezusin. Dhe nuk do tė pranojė Jezusin, edhe atėherė ju merrni as kundėr Perėndisė. Ne e shohim edhe njė herė se ėshtė shumė e rėndėsishme pėr tė pranuar Jezusin.

Tek Marku 09:37 Jezusi thotė pėr tė njėjtėn gjė:

Mark 9:37. Kushdo qė e pranon njė fėmijė tė tillė nė emrin tim, mė pranon mua; dhe ai qė mė pranon mua, nuk mė pranon mua, por atė qė mė ka dėrguar.

Marta, e priti Jezusin

Kur Jezusi hyri nė njė fshat mori njė grua me emrin Marta, e priti nė shtėpinė e saj:

Luke 10:38 Dhe ndodhi qė, kur ata shkuan nė, ai hyri nė njė fshat, dhe njė grua me emrin Marta, e priti nė shtėpinė e saj.

Ne e shohim se gruaja Marta, e priti. Ne nuk duhet tė ngatėrrojmė ngjarjen me vetėm njė mirėseardhje shėndetėsor nė njė vizitė tė pėrkohshme nė shtėpinė e saj, por ajo me tė vėrtetė e mori kundėr tij. Pėrndryshe ajo nuk do tė jetė siē thuhet nė Bibėl.

Nė tė njėjtėn mėnyrė qė Martha pranuar Jezus Krishtin ne do tė bėjmė atė. Dhe shumė njerėz e bėjnė kėtė ēdo ditė. Deri nė 800,000 njerėz janė ruajtur ēdo ditė rreth globit me pranuar Jezusin.

Zake pranuar Jezusin

Dhe tani kemi ardhur nė njė nga pasazhet e mia tė preferuara nė Bibėl:

Luke 19: 1 Pastaj ai hyri nė Jeriko dhe po kalonte nėpėr atė. 2 Dhe ja, aty ishte njė njeri i quajtur Zake i cili ishte kryetari i tagrambledhėsve dhe ishte i pasur. 3. Dhe ai donte tė shihte kush ishte Jezusi. Por ai nuk mund tė pėr shkak tė turmės, sepse ishte i shkurtėr nga shtati.

4. Pastaj vrapoi pėrpara dhe u ngjit nė njė fik pėr ta parė, pėr tė cilėn ai do tė kalojė. 5 Dhe kur Jezusi arriti nė atė vend, i ēoi sytė dhe e pa atė, dhe tha: '' Zake, zbrit shpejt poshtė, sepse sot duhet tė rri nė shtėpinė tėnde.

6 Dhe ai nxitoi dhe zbriti dhe e priti me gėzim.

7. Por tė gjithė ata qė e panė atė mėrmėriti me zemėrim dhe tha se ai ka shkuar nė si njė mysafir i njė mėkatar. 8 Por Zakeu u ēua dhe i tha Zotit: Ja, o Zot, gjysmėn e asaj qė unė vetė, unė u jap tė varfėrve, dhe nė qoftė se unė kam mashtruar askėnd, unė jap katėrfish pėrsėri.

9 Dhe Jezusi i tha: Kjo ditė shpėtimi tė vijnė nė kėtė shtėpi, sepse edhe ky ėshtė bir i Abrahamit.

Ky seksion Bible mahnitshme nė Luka kapitulli 19 vargjet 1-9, ka shumė pėr tė thėnė, por unė do tė nė kėtė kontekst vetėm tė nxjerrė nė pah njė ēift i tre gjėra shumė tė rėndėsishme nė aspektin qė duhet pranuar Jezusin pėr tė shpėtuar.

Ne shohim se Zakeu nxitoi poshtė nga pema dhe pranuar Jezusin. Dhe kjo nuk ishte njė bosh dhe pa kuptim pa marrė ajo me tė vėrtetė ka ndodhur diēka, kur ai mori Jezusin. Ai u ruajt!

Jezusi dėshmon Zake shpėtim

Pėr Zakeu u ruajt edhe dėshmojnė Jezusin mė vonė, kur ai ėshtė nė shtėpinė e tij:

"Kjo ditė shpėtimi tė vijnė nė kėtė shtėpi".

Kur Zakeu u ruajt? - Kur ai mori Jezusin!

Pėr Zake vėrtetė u shpėtoi dėshmoi jetėn e tij larg nė qoftė se:

"Ja, Zoti, gjysma e asaj qė unė vetė, unė u jap tė varfėrve, dhe nė qoftė se unė kam mashtruar askėnd, unė jap katėrfish pėrsėri."

Ai nuk u ruajt, sepse ai dha gjysmėn e parave tė tij pėr tė varfėrit dhe se ai edhe do tė japė katėrfishtė pėrsėri nė qoftė se ai e kishte mashtruar askėnd. Jo, ai e bėri kėtė, sepse ai u ruajt tani. Ai lindi frytin e shpėtimit!

Zake ėshtė njė shembull i qartė i atyre qė pretendojnė se ju nuk mund tė ruhen duke pranuar Jezusin, ata janė tė gabuara. Po, jo vetėm e gabuar - kjo ėshtė njė mashtrim dhe pėr tė parandaluar njerėzit pėr tė pranuar Jezusin nė mėnyrė qė ata janė tė shpėtuar.

Ne e shohim se ka njė mrekulli - njė mrekulli - njė nyfödelsens gjatė jetės sė njė personi, kur ajo merr nga Zoti Jezu Krisht.

Kjo ishte ajo qė ka ndodhur nė jetėn time, kur kam pranuar Jezusin nė kishė Ljungby Pentecostal kur isha 20 vjeē 35 vjet mė parė. Momenti kam marrė Jezusin u bė jeta ime transformuar. Unė u ruajt dhe lindur pėrsėri. Unė nuk u ruajt, sepse kam filluar tė japė fryte tė mira, dhe tė bėjė gjėra tė mira, jo, unė u ruajt, sepse kam pranuar Jezusin.

Miku im, tė marrė edhe ju pranoni Jezusin, nė qoftė se ju nuk e keni bėrė atė. Atėherė ju do tė jetė i shpėtuar dhe lindur pėrsėri me Perėndinė.

Galileasit e pritėn Jezusin

John 04:45 Kur ai arriti nė Galile, Galileasit e mori kundėr tij, pasi kishin parė tė gjitha ato qė kishte bėrė nė Jeruzalem gjatė festės, sepse edhe ata kishin qenė atje gjatė festės.

Galileasit e pritėn Jezusin. Ne kemi nė programin e mėparshėm parė kur dikush merr Jezusin, ai ėshtė i ruajtur dhe lindur pėrsėri. Kishte njerėz nė kohėn e Jezuit tė cilėt nuk e pranojnė atė, por ata qė e bėri atė ishin fėmijėt e Perėndisė. Nė tė njėjtėn mėnyrė siē ėshtė sot. Kushdo qė pranon Jezusin si fėmijėt e Perėndisė. Shpėtimi pėr tė ėshtė e njėjtė sot si nė kohėt biblike.

Ata e pranuan Jezusin sepse kishin parė tė gjitha ato qė kishte bėrė nė Jeruzalem. Ata nuk e ka mbyllur zemrat e tyre dhe tė racionalizuar tė gjithė, por ata e priti me krahė hapur.

John 13:20 Nė tė vėrtetė, nė tė vėrtetė po ju them: Ai qė e pranon atė qė dėrgoj unė, mė pranon mua; dhe ai qė mė pranon mua, pranon atė qė mė ka dėrguar.

mėsim biblik ėshtė gjithmonė gati pėr tė marrė Jezusin. Gjithēka sillet rreth Jezusit. Ai ėshtė qendra. Bibla ėshtė e qartė. Kushdo qė pranon Jezusin merr Perėndinė. Ne lexojmė diēka si kjo nė pjesėn e fundit. Nėse do tė kishte qenė i rėndėsishėm dhe domethėnės pėr tė pranuar Jezusin, ai kurrė nuk do tė thotė atė qė ai thotė nė seksionin e Biblės.

"Mė mori nė Krishtin Jezus"

Gal 4:14 Dhe hidhur kam vuajtur nė mishin tim, i pėrbuzur dhe mos hedhur poshtė ty, por mė pranuat si engjėll Perėndie, si Jezu Krishtin vet.

Pali thotė kėtu se ata tė marrė Krishtin Jezus. Jezusi ėshtė njė njeri qė ju do tė merrni. Nuk e pranon atė, atėherė kemi atė ose. Ti e di nė qoftė se ju keni marrė Jezusi apo jo. Marrja e Jezusit ėshtė njė personal vetėdije marrjes.

Jetojnė nė Krishtin

Kolosianėve 2: 6 Si ju tani keni marrė Krishtin Jezus, Zotin, kėshtu qė jetojnė nė tė,

Ky ajet ka nė vitet e fundit tė bėhet njė nga vargjet e mia tė preferuar. Qartė se ju duhet tė pranoni Jezusin, qė kishte bėrė Kolosianėve. Kjo ėshtė kur ju tė pranoni Jezusin si njeri ėshtė i ruajtur dhe lindur pėrsėri si ne ishim pah shtesė tė qartė nė pjesėn e mėparshme.

Ata qė shkojnė nė tė vėrtetėn pėr tė pranuar Jezusi nuk pajtohet me se ajo ndihmon pėr tė thėnė vetėm njė lutje Jezusit, dhe atėherė ju jeni, si zakonisht, dhe ju mund tė vazhdojė pėr tė dalė dhe mėkat. Por sigurisht kjo ėshtė njė retorikė e rreme dhe mashtrues qė ne tashmė GAR biseduar rreth nė seksionin e mėparshėm. A Jezusi me tė vėrtetė tė pranuar do tė jetė i shpėtuar dhe transformuar plotėsisht brendshmi. Perėndia tė mė bėjė njė mrekulli nė jetėn e personit. Ai bėhet brendshmi lindur pėrsėri.

Vargu lexojmė ėshtė se ne duhet tė jetojmė nė Jezusin, pasi kemi marrė atė. Jo se ne duhet tė braktisim atė dhe tė shkojnė jashtė nė botė dhe mėkatit pėrsėri. Por ne do tė rrinė me Jezusin. Pas marrjes sė Jezusit, ne do tė vazhdojmė tė jetojmė nė tė. Ne e shohim edhe njė herė se pohimi se ai nuk duhet tė pranojė Jezusin ėshtė njė gėnjeshtėr. Pse ka njė rezistencė pėr kėtė tė vėrtetė biblike. Ndoshta pėr shkak se ajo ėshtė aq e lehtė. Nė qoftė se ajo ėshtė vetėm pėr tė pranuar Jezusin kėshtu qė unė nuk kanė asgjė vetė pėr tė lėvduar mua pėr ndonjė gjė. Unė nuk do tė ruhen nga veprat e tyre, por unė do tė ruhen pėr shkak tė asaj qė ka bėrė Jezusi. Ai ka bėrė ēdo gjė tė qartė pėr shpėtimin tim, me anė tė vdekjes sė tij nė kryq dhe ringjalljes. Ėshtė vetėm pėr mua pėr tė pranuar.

Hiri i Perėndisė

Unė jam i shpėtuar me anė tė hirit tė Perėndisė, pavarėsisht nga veprat e mia. Unė nuk e meritojnė tė jenė tė shpėtuar. Nuk ka shpėrblim pėr shėrbimin e gjatė dhe besnik. Kjo ėshtė hir.

Kur unė pastaj u shpėtoi unė do tė rrinė me Jezusin dhe nuk le tė shkojnė nga besimi i tij. Unė do tė rrinė me tė pa marrė parasysh se ēfarė ndodh. Unė do tė jetoj me tė deri nė ditėn qė unė duhet tė lėvizin nė me tė, ose me vdekjen time apo rrėmbimit nė qiell biblike.

Por unė nuk do tė ruhet nė besimin tim nė Jezusin me anė tė veprave tė tyre. Ėshtė ende nė lidhje me hirin e Perėndisė. Unė jam i shpėtuar me anė tė hirit tė Perėndisė, tė ruajtura me hirin e Perėndisė, dhe tė vijnė nė shtėpi (shpėtimi pėrfundimtar) e hirit tė Perėndisė.

Dera e zemrės sė

Tani unė dua tė sjellė njė Bibėl, tė cilat, edhe pse nuk e pėrmend fjalėn "tė marrė", por qė tregon qartė se si ajo ėshtė pėr tė pranuar Jezusin. Ajeti ka ndihmuar shumė pėr tė pranuar Jezusin dhe do tė shpėtoni, dhe kjo ėshtė njė nga shumė ajete e mia tė preferuar.

Zbulesa 3:20 Ja, unė qėndroj te dera dhe trokas. Nėse dikush dėgjon zėrin tim dhe e hap derėn unė do tė hyj tek ai dhe ha darkė me tė dhe ai me mua.

Ajo ėshtė Jezusi i cili ėshtė duke trokitur nė derė. Ai qėndron jashtė dhe ai dėshiron tė marrė nė. Ēfarė ėshtė dera pėr diēka? Ėshtė zemra juaj. Ai troket nė zemrėn tėnde dhe dėshiron qė ju tė pranoni atė. Ju bėni kėtė duke hapur derėn e zemrės dhe lejon atė nė. Hapur derėn pėr atė kur ai shkon jashtė dhe ju kursen. Ju tė bėhet lindur pėrsėri dhe tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur.

Vini re se ju ėshtė qė hap derėn (zemrėn tėnde) dhe le nė Jezusin. Jezusi do tė detyrojė tė mos derėn tuaj me dhunė, por ju keni tė lirė do tė pranojnė Jezusin. Kjo ėshtė se si ju tė pranoni Jezusin dhe tė ruhen.

Edhe mė Shkrimi

Qė ka pasazhe tė shumta tė Biblės qė janė sinonim i pranuar Jezus, i cili, pėr shembull, thotė se ata "ka marrė fjalėn", "mori shlyerjen," dhe kėshtu me radhė.

Luke 18:17 Nė tė vėrtetė po ju them se kushdo qė nuk e pranon mbretėrinė e Perėndisė si njė fėmijė nuk do tė shkojnė nė atje.

John 03:33 Ai qė e pranon dėshminė e tij vėrteton se Perėndia ėshtė i vėrtetė.

Veprat 2:41 Dhe ata qė e pranuan fjalėn e tij me gėzim, u pagėzuan, dhe kėshtu nė rritje tė asamblesė ditė rreth tre mijė veta.

Acts 11: Si e apostujt dhe vėllezėrit qė ishin nė Jude morėn vesh se edhe johebrenjtė kishin pranuar fjalėn e Perėndisė.

Rom 5:11 Dhe jo vetėm kaq, por edhe mburremi nė Perėndinė, nėpėrmjet Zotit tonė Jezu Krisht, me anė tė tė cilit tani kemi marrė pajtimin.

Rom 5:17 Sepse nė qoftė se vdekja erdhi pėr tė mbretėruar pas veprės anė tė atij njėrit, atėherė akoma mė shumė ata qė marrin bollėkun e hirit dhe tė dhuratės se drejtėsisė, tė mbretėrojnė nė jetė me njė, Jezu Krishtit.

1 Korintasve 15: 1-2 Por unė po ju kujtoj, vėllezėr, se ungjilli qė ju kam predikuar, tė cilėn e keni marrė dhe mbi tė cilin ju qėndroni tė patundur nė tė, me tė cilin edhe ju jeni shpėtuar, nėse do ta mbani nė fjalėt ju kam predikuar, pėrndryshe ju erdhi pėr tė besuar kot.


Publicerades torsdag, 31 oktober 2019 18:44:49 +0100 i kategorin och i ämnena:


3 kommentarer


x
Eila
torsdag, 31 oktober 2019 20:01

Aaaamen!!! TACK för den påminnelsen! Många krokodiler som simmar i vattnet och försöker dränka en i prestation!

Svara

x
R. Andersson
fredag 1 november 2019 00:57

Kan bara ge tipset till alla som inte tagit emot Jesus gåva att göra det utan förspilla en enda sekund extra till att leva i tvivel. För egen del hade jag inte en tanke på Jesus utan levde i synd på grund av missbruk som förstörde allt i livet. Men jag skrek en dag inombords när allt var nästintill förstört, jag skrek efter Gud och sonen när jag såg att jag skapat mig ruiner. Jag var en fattig, ohälsosam person som svikit andra och mig själv utan att jag en enda gång sett den balk som var i mitt öga men jag pekat på andras flisor.

När jag ropade på Gud och Jesus vändes livet upp och ner. Det handlade om dagar, Det var obeskrivligt, allt förändrades, suget efter alkohol försvann, hade burkarna stod kvar i flera månader i kylskåpet och jag tittade på dem utan en enda tanke på att ta en burk. De var döda ting, helt ointressanta och jag var fri tack vare Herren som släckt min törst med livets vatten.

Ta emot Jesus! Det bästa du kan göra! Det är en sensation utan dess like som väntar på dig.

Svara

x
Tomas N svarar Eila
fredag 1 november 2019 06:45

Så skall det inte vara. Ett av Jesus ord till fariséerna är väldigt starka och tydliga och talar om detta.
Jesus varnar de för att hindra människor för att komma och ta emot Guds rike.
Att visa på och dra människor till Gud är det viktigaste uppdraget man har som kristen och att hindra någon eller leda bort är det sista man vill göra.
Sedan har vi lite olika sätt att tänka och tala och är på olika ställen i vår vandring och har olika gåvor.
Man skall inte vara för snabb med kritik och alltid söka frid med andra.
Himlens änglar jublar när en förlorad själ hittar hem till Gud och så borde det vara med oss människor också. Sedan finns det mycket att lära sig och mycket olika tjänster i den kristna vandringen.

Men allt börjar med att sitta vid Kristi fötter och det skall inte tas ifrån någon den glädjen

Svara

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste bönämnet på Bönesidan

onsdag 13 november 2019 01:30
Har kontaktat Polisen på Nätet , BED att de kontaktar mig för en mycket viktig utredning, jag orkar inte mera ! Jag är oskyldig till anklagelserna ,Finns mot min vilja i Oskarström just nu.) TACK

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarStöd Apg29:

Kontakt:

MediaCreeper Creeper

↑ Upp