Language

Apg29.Nu

Start | TV | Bnesidan | Bibeln | Lsarmejl | Media | Info | Sk
REKLAM:
Himlen TV7

David Wilkerson n lidhje me lvizjen e besimit

"Nj pastor tha: Ajo ka shkuar deri m tani, q nj dit, nj evangjelist ngrihen dhe t thot, un kam marr nj zbules nga Zoti, kjo sht koha pr t filluar adhuronin Marin. Ajo do t shkoj n pikn ku."

David Wilkerson n lidhje me lvizjen e besimit.

"Kjo sht nj prej poshtrimit m t mdha t Jezu Krishtit praktikuar q nga Krishti Ky ungjill oroditur sht helmuar sasi -.. Madje edhe n Kin, Afrik dhe n bot Kjo sht nj ungjill amerikan shpikur dhe prhapur nga ungjilltart pasur amerikan dhe pastor Rich.! "


Av Mr Svensson - David Wilkerson
sndag, 22 september 2019 01:21
Lsarmejl

Ne kemi marr at prsri kshtu q ju t kuptoni peshn n qoft se ju nuk e kan br tashm kt. Un jam mirnjohs q Perndia m shptoi nga mendimi rreme pr shpalljen dhe un pranoj at si mkati ka marr msim t rrem. 

T mbash zi pr at q duket si n Suedi sot mes popullit t Perndis? Ku sht flasim n lidhje me ngazllim e nuses? Ndonjher duket se shumica e t krishterve jan m t fokusuar n Antikrishtit shquar se se Jezusi do t kthehet! 

A jeni gati pr Jezus q do t vijn? Flasim e Kryqit, kur e dgjuat t fundit, 1886? 

Tani ju merrni nj lexim pak pr David Wilkerson at q ai ka shkruar pr lvizjen e besimit.

Kuvendi poshtruar

Origjinali Titulli n anglisht -The turpi i Kuvendit solemne

nga David Wilkerson

Sofonia 3: 18- Ata q jan t piklluar pr solemne ata do t mbledh ata q jan n mes, t cilit barra e poshtrimit. (1917) 

Kjo sht nj profeci e dyfisht e Sofonias. Ato kan t bjn me fmijt e Izraelit, por edhe me Sion shpirtrore (q sht Kisha e Jezu Krishtit n ditt e fundit). Para s gjithash, ai flet Judenjve - q Perndia do t sjell s bashku t shprndara - por ai do t sjell vetm prsri ata q kishin nj zemr t thyer pr gjendjen e mjerueshme t Izraelit - ai do t kujtohet t gjith ata q lindi poshtrimin - t gjitha gjrat e tmerrshme q u hipnin n Perndin shtpi. Pr ata q mbajn barrn, tha ai; "Un do t t mbledh." Ai u dha atyre premtime t mdha

Kjo profeci sht trajtuar edhe n kishn e Jezu Krishtit n ditt e fundit. N Dhiatn e Vjetr, bijt e Izraelit u thirrn n nj fest pr shtat dit. Ditn e tet - e quajtur nj kuvend solemn. Ajo ishte ather se ata u takuan s bashku - t vn do gj tjetr anash dhe t prqndrohet n adhurimin dhe t lavdruar Atin e tyre qiellor. Shkrimi thot: "Ditn e tet do t keni nj asamble solemne." Ky koleksion fest prfaqson Dhiata e Vjetr, Perndia e ndau kisha ka nevoj pr t dal prpara Zotit.

Kjo sht Kisha e Jezu Krishtit n ditt e fundit. Sipas priftit Sofonia, shtpia e Perndis n ditt e fundit t poshtruar. Fjala hebraike q ktu do t thot "turp dhe poshtrim". Ajo do t jet turp dhe me fyerje e shtpis s Perndis. Ne nuk po flasim pr femohues, kishs liberal modern - Zoti thot se n Ditn e Gjykimit, Ai do t merret me kishn. Ne mund t lutemi pr ta, por ne nuk duhet t humbasin lott tan n at q nuk sht e vrtet Kuvendit.

Perndia sht duke krkuar pr nj popull q duan pr t mbajtur zi dhe qani pr poshtrimin q zhvillon Kishn e Jezu Krishtit n kto dit. Un jam duke folur pr kishn q ka lindur n ditn e Rrshajve. Un jam duke folur pr kishn q ka lindur me Palin dhe msimit t apostujve. Kongregacioni q ka lindur n t vrtetn e Jezu Krishtit pr t sunduar. Lindur prsri Kisha sht nn sulm. Kuvendi sht i prulur.

Ajo ka qen profetizuar se n kt koh t turpshm, turpit dhe turp, Perndia juaj do t nxjerr nj mbeturin t shenjt i cili do t mbaj zi dhe qani mbi kt ndotje - Perndia do t ket nj mbeturin q nuk do t rri duarkryq, ndrsa e gjith kjo pushton Kuvendin. Zoti thot: "Un do t ket nj popull q nuk do t jet i knaqur pr t jetuar nj jet t mir dhe t injoruar quacks dhe para profet t rrem mendur t vijn n shtpin e Perndis dhe t shkatrroj do gj."

Perndia do t mblidhen nj popull q mos u brengos pr kt - n qoft se ju vrtet e doni Zotin dhe e duan kishn e Tij, ju nuk mund t shikoni n at q po ndodh sot (dhe un do t prmend kto poshtrime me emr). Nse pas dgjimit at q kam pr t thn n lidhje me kto poshtrimit, mund t ecin n shtpi nga kisha dhe t thot: "Jam i lidhur me at q sht shkruar n Mateu 18, portat e ferrit nuk do t qndrojn deri n Kuvend, un nuk do t shqetsohen pr mua, o Perndi ka gjithka nn kontroll.

Kjo nuk sht e mjaftueshme. Perndia prdor njerzit. Perndia prdor njerzit pr t br punn e tij. Ai nuk drgon engjjt. Engjjt qajn mbi t, por Perndia nuk i prdor engjjt pr t prmbushur qllimin e saj. Ai prdor burra dhe gra me zemra t thyera dhe ngarkesat -. Aktgjykimi sht n der, Jezusit. Dita e Zotit sht e afrt.

Zgjoheni pleqt. Zgjoheni pastor. Zgjoheni barinj.

Shiko n kish. Get thekre. Veshin at. Pse do t marrim n barrn e t poshtrimit kuvendet solemne? Joel tha, "sepse nj far e keqe ka qen e mbjell.

Nj ungjilli po u predikohet q merr do gj para syve t thahet. do gj sht e gjelbr dhe hyjnore dhe t pastr thahet. Fara sht njerzit ruttet- jan t uritur pr t dgjuar fjaln e Perndis, e pastr, por nuk ka livadhe. Tuf sht braktisur dhe t uritur. Lumenjt thahet. Nj zjarr uditshme sht devouring pastor. Ezekieli thot se Shepherds po shkeli fushat e mira dhe t hani m t mir pr veten tuaj. far sht nga gjrat m t turpshme ndodh n Kishn e Jezu Krishtit sot?

Kjo sht nj nga humiliations m t mdha t Jezu Krishtit praktikuar q nga Krishti. Ky ungjill perverse sht helmuar sasi t - madje edhe n Kin, Afrik dhe n mbar botn. Kjo sht nj ungjill amerikan shpikur dhe prhapur nga ungjilltart pasura amerikane dhe barinjve. I pasur!

Kjo m bn t tmerruar q kaq shum njerz mund t dgjojn bandat dhe shikoni videot q vijn nga kto konferenca prosperitetit pa qar mbi ta. Ky helm sht prhapur n t gjith botn. Kuba sht gati pr t hapur, dhe ata jan t etur pr t marr n nj koh me suksesin e tyre ungjillin dhe u thuaj atyre: "ju keni qen t varfr pr koh t mjaftueshme, Perndia dshiron q t gjith kubant duhet t jet i pasur."

Kt jav kam marr nj videokaset q ishte regjistruar n takimet Kenneth Copeland s. Kam dgjuar pr folsit dhe u b i shtangur. Miqt lexuar Dhiatn e Re, ju do t gjeni se apostulli Pavl theksoi atyre q ata besonin ishin apostuj t rrem. Ai paralajmroi dhe kishte shqiptuar emrat e tyre. Un po ju them se n qoft se ju dgjoni at q un po ju them, por pr t mbajtur zi, ather ju jeni t verbr. Ju jeni t verbr shpirtrisht. Ju keni zemrat e vshtira. Nj zemr e me nj forca t blinduara t vshtir rreth n mnyr q ungjilli i pastr nuk mund t deprtojn at. Ju keni br kaq i ngopur me kt ungjill ekuilibruar se ju nuk jeni n mendjen tuaj t drejt. Ju nuk mund t predikojn t vrtetn. Ju nuk mund t tregojn atyre asgj me shkrim, sepse ata kan nj forca t blinduara mbi zemrat e tyre. Zemrat e vshtir.

Disa nga ju nuk do t marr at. Nse keni hyr n shpirtin tuaj me Copeland ose kaseta Hagin-s, ju nuk do t donte at q dgjoni. Miqt, Un jam nj bariu, un kam qen i thirrur nga Perndia. Un kam dhn kt kish nj premtim. Pr sa koh q ne qndrojm n kt tribun, ne pam ujq n veshje t deleve t cilt erdhn pr t vjedhur delet, ne duhet t ngrihen dhe t brtas. sht e deri tek ju pr t br dika n lidhje me t. I ulur kt jav dhe pr t dgjuar nj fols n nj konferenc dhe un isha i tronditur dhe t lnduar. ankth nj zoti erdhi mbi mua. Kjo sht arsyeja pse un predikoj kt mesazh. Vajtojn pr t.

Po citoj fjal pr fjal at q sht thn. Folsit vshtir se mund t flasin prfunduar pr shkak t gjith njerzit, q kan ardhur dhe t vn parat n xhepat e tyre. Arsyeja ata e bjn se sht nj doktrin e re q ka dal dhe t thot: "n qoft se ju doni t jen t bekuar, kshtu q ju duhet pr t gjetur ungjilltarit m t bekuar ose pastorin ju mund t gjeni, sepse ai ka nj shum pr t marr nj shum t atij q pak, edhe ajo q ka do t merret prej tij. Nse gjeni predikuesin m t bekuar suksesit dhe t'i jepnin para, dhe ju do t jen t bekuar. Sa m shum i bekuar ai sht, n qoft se ju jepni atyre q jan m t bekuar - "sht si nj skem piramidale. N qoft se kta njerz ishin n bot laike, ata do t prfundojn n burg. skemave piramidale. Ai q sht i lart dhe q duket t jet gj shum e shenjt, dhe i cili foli loudest. Qindra njerz erdhn deri n xhepat e tij ishin t mbushur. Mkatart thot se, "kjo sht nj ungjill i lir? Kartmonedha? "

Dgjoni at q sht thn. Folsi u ngrit dhe tha, rreth nj vejush t varfr q marrin ndihm sociale ju jep 5 dollar, kshtu q ju duhet t marr at, Elia mori ushqimin e fundit e gruas s ve. Ju jeni t mirosurit, ju e meritoni at, t marr at. "Tha I njjti fols" Un jetoj n nj shtpi 1.000 kmb katrore. Un do t ndrtoj nj t madhe tani. Nj q mbreti Salomon do t jet krenar. I paguar vetm 15.000 dollar pr nj qen. A e shihni unaz madhshtore n gishtin tim, un kam qen koht e fundit n Xhamajka dhe t paguar 32.000 dollar amerikan pr t. Un dua q ju t dini se kur njerzit ku un jetoj drejtimin e kaluara rezidenc time dhe t shohim time Rolls-Royce n rrug me pem, n mnyr q ata e din se ka nj Perndi n qiell. "

M tregoni, pra, sht ungjilli? M tregoni, pra, mos qani mbi t?

Nj nga folsit u ngrit dhe tha: "Ne kemi br nj aleanc me vlla Copeland q gjat vitit t ardhshm, askush prej nesh vuajn nj dit t vetme. Ne nuk duhet t ndjehen nj moment t shkurajimit. Ne nuk do t ket t smur apo nevoj pr dika. Ne duhet t gzojn t gjitha bekimet. Ne refuzojm t gjitha vuajtjet, t gjitha dhimbjet, t gjitha problemet financiare. " kjo tingllon mir nse ju jeni n krye.

Kjo ajo q dshpron m s shumti. Kjo u predikua. "Fryma e Shenjt nuk mund t derdhet mbi ju derisa ju jeni n rrjedhn e parave. Para se ju jeni t suksesshm mund Fryma e Shenjt nuk bn asgj. "

Mendoni pr kt! Si ndikon kjo ju? far e bn at n frymn tuaj, kur ju shihni njerz t varfr q jetojn bukn e gojs, dhe papritmas ai thot, "krkojn para" dhe njerzit drejtimin si i mendur dhe kur ata t drejtuar, ata thon se ne ", ne pretendojn pasurin."

Pastaj un shoh njerz zvarritem si gjarprinjt nga karriget e tyre dhe mbi dysheme. Un shoh Ungjillori ngrihem dhe do t frshllej si nj gjarpr dhe njerzit bien kudo. Miqt, far po ndodh?

Poshtrimin e hgtidsfrsamligen! Profeti i quajtur ato "qent babzitur, Rojtart e pabes". Miqt, nse keni pasur zemrn e Perndis dhe ankthi e Zotit do t do t brtassh me Isaias, ata jan roje t verbr, injorant, qen memec, duke fjetur, gjumi i dashur, qent lakmitar t cilat nuk mund t ket mjaft.

"Kam 1.000 metra katror, por un do t shes at, dhe un do t ndrtoj nj shtpi q mbreti Salomon mund t jetojn in-" Pr t kurr t merrni mjaft. Ai tha, "barinj q nuk kuptojn asgj, t gjith sht n krkim pr t, do gj pr t marr nevojat e tyre u takuan. Jeremiah kursyer asnj fjal. Ai tha: "O populli im jan si dele e humbur. barinjt e tyre i kan br t devijojn "Ju thoni," Pastor, ju nuk keni t drejt t flasin aq shum n lidhje me kt tem "Nse ju mendoni se un jam i mpreht, ather lexoni Ezekiel 34:.. 1-10.

Ju merrni 50 milion nga vejushs dhe blen nj qen pr 150 000 SEK. Ju t marr pension nga vejushn dhe t varfrve, dhe ju tregoni atyre se ata nuk kan besim t mjaftueshm - pr shkak se ata nuk jan t suksesshme. Ju merrni leshi nga delet. Ju nuk jeni n krkim t shpirtrave, n krkim t parave. "Barinjt majm veten dhe jo kopes, pra, o barinj, dgjoni fjaln e Zotit. Kshtu thot Zoti, Perndia yt, t par un jam kundr barinjve dhe un do t paguaj kopen nga duart e tyre, dhe ata do t ndalojn pr t ushqyer tufn. As q ata e majm veten m shum, sepse un do t l delet nga goja e tyre, dhe ata nuk do t jet mishi i tyre. "

Do t zhduk nga tuf e ktyre njerzve dhmbve. Zoti na ndihmoft.

S dyti, shtrembruar e Shpirtit t Shenjt bekuar. Ky sht poshtrimi m i keq. Ajo do t na bjer mbi fytyrat tona. Mnyra n t ciln Fryma e Shenjt do t shtrembruar pr t gjith botn.

Ajo sht e trishtuar t theksohet se nuk ka aq pak mprehtsi mbetur n kish dhe n mesin e shum pastort dhe udhheqsit e kishs. Ata nuk e din edhe kur Fryma e Shenjt sht shtrembruar ose blasfemohet. Ka mijra t krishter t cilt shkojn n fushatat e ringjalljes dhe t shohin gjra q ata besojn se vjen nga Fryma e Shenjt, por ata nuk e din se far ata po marrin. Ata duartrokasin t lavdroj Perndin kur nj njeri q qndron n platformn dhe duke blasfemuar dhe shtrembrojn Frymn e Shenjt, dhe ata nuk e din n lidhje me t.

emrtimet tra karizmatik, duke prfshir lvizjen American Pentakostale, shqyer nga ringjalljen rreme. T gjitha llojet e gjrave t ndodh - dika t re pothuajse do jav. Udhheqsit nuk e di nse pr t prqafuar apo mallkoj at. Ata nuk e din se far t bni. Ne kemi marr letra nga qindra e pastorve nga e gjith bota. Ata krkojn. "Ajo q sht e drejt dhe far sht e gabuar?" Ku jan udhheqsit? Ku sht dikush q mund t na drejtoj?.

Miq, Ajo q ne shohim ndodh sot n at q quhet Zgjimi Ungjillor dhe far po ndodh n Frymn e Shenjt, ne nuk mund t gjeni bazn pr shkrimin. do gj q ne nuk mund t gjeni n Shkrimin e Shenjt duhet t refuzohet. refuzuar trsisht!

Un qaj kur shoh kto video se njerzit jan m drguar nga i gjith vendi. bashksi t tra jasht kontrollit, q bien n dysheme, duke qeshur hysterically, tronditse rreth si pijanect, gjarprues si gjarprinjt, ulrijn si kafsht e egra. Ne kemi ungjilltar i cili qndron dhe fryn mbi njerzit pr t marr ato t bien, si n qoft se Fryma e Shenjt jan mishruar n t. Hedh xhaket e saj mark n njerz dhe thot se sht "dora e Zotit".

Nj ungjilli i ri ka ardhur vetm n Amerik. Miqt, sht e prafrt dhe t paprpunuara, por un po ju them. Kur ju ln parametrin Word, kur ju thoni: "Kjo sht dika e re, Perndia sht duke br dika t re? Un nuk e kuptojn at, ajo nuk sht n form t shkruar, por nuk dua t kundrshtoni Frymn e Shenjt. "

Miqt, n qoft se ajo nuk sht n Bibl, ne duhet t rezistuar at. I fundit sht se ju nuk mund t hyj n mbretrin e Perndis n qoft se ju nuk bni si nj fmij t vogl. Njerzit vijn t veshur me pelena n mnyr q ata mund t bjn nevojat e tyre gjat takimeve. Kjo sht e fundit. Miqt, ku do t prfundoj?

Nj pastor tha: "Ajo ka shkuar deri m tani, q nj dit, nj evangjelist ngrihen dhe t thot, un kam marr nj zbules nga Zoti, kjo sht koha pr t filluar adhuronin Marin." Ajo do t shkoj n pikn ku.

Nj evangjelist quan vet Fryma e Shenjt Bartender. Ai thot: "Ejani n bar dhe pije t Shpirtit t Shenjt." Ata e quajn at t pish ver t re. Kam dgjuar fjalt e profetit kumbonte n vesht e mi, "dita e Zotit sht ktu, ngadhnjen liga, qaj mes gjykats dhe altarit. Vn n thes e rrobave. Fikse dhe mos u brengos pr njerzit e rn. "

Jezusi do t vij. Masat jan ende unreached. Kur shoh t krishtert shkojn n at q ata e quajn bar Fryma e Shenjt, vnie n sken si nj i dehur, do t fjalt e Joel pr mua t qart, "zgjohen, ju jeni t dehur, dhe qani, t gjith ju q pijn ver t re, sepse fusha e korrjes vdes."

Shpirtrat e mijra t vdekur, kshtu q far po qesh me? Se Fryma e Shenjt do t duhet t punojn kudo n tok. Ju duhet t jet n gjendje pr t marr at n vendet m t mjer dhe t turpshm. Ju duhet t jet n gjendje pr t marr at n vendet e varfra. Ju duhet t marr at n llumin e njerzimit, dhe ajo duhet t punojn atje. Ajo nuk mund t punojn vetm n Amerik e pasur. Ajo ka pr t punuar kudo n tok.

I sfiduar kta njerz t marrin ungjillin e qeshur n Ballkan tani. Shko n kampet e refugjatve ku grat duke qar, sepse kan qen t qlluar me njerzit e tyre. vajzat e tyre jan prdhunuar. Fmijt e tyre jan t uritur. Ata kan humbur shtpit e tyre, kshtu q i pyet ata pr t shkuar n bar - Fryma e Shenjt dshiron q ata t qeshin. Kjo ashtuquajtura ringjallje vijn n Madison Square Garden kt ver. Nse ju mund t script, ju jeni t mbante barrn e asambles solemne, si do t jen t gatshm pr t marr nj doktrin t till.

M lejoni t'ju them kush qesh. Bota. Johebrenjt paudht. Ajo sht br nj spektakl. N nj koh kaq t afrt me ardhjen e Krishtit, kur Kisha e Jezu Krishtit duhet t jen t bllokuar n dollap fsheht t lutjes. Kur duhet t qajn pr t humburit. Kur ajo do t ket nj dshir pr t braktisur t gjith dhe t ndjekur Jezusin. Kur ndonjher duhet t prmendet se ligji dollar. Zot amerikan. Avgudadyrkandet amerikan. Bota shikuar kt menduri dhe ju e dini se far ata mendojn - se Fryma e Shenjt sht nj drejtor cirku. Kjo sht nj cirk karizmatik.

Un nuk bj kujdes se far mendojn njerzit m. Un nuk e kujdesit n qoft se njerzit nuk duan newsletter m. Un kujdesen pr shpirtrat e tyre dhe faktin q kaq shum jan t verbuar. Un kam nj detyrim prpara Perndis t rrini prpara asambles dhe se Ai ka thirrur mua pr t shrbyer, dhe t'ju trhequr vrejtjen dhe t themi se kto Sharjet n kish solemne, dhe Bibla thot se do t mbaj zi pr t. Pleqt do t siguroj. Kisha, pastori, shrbtort, ungjillorve. Ne duhet t lutur posht kto fortesat.

S fundi, nj turp i nnmimit demoralizim Kuvendit. Mjer ata q e quajn t mir t keqen dhe t keqe t mirn - q krkon terrin n drit dhe dritn n terr. Kjo e bn t hidhur e mbl dhe e mbl e hidhur. (Jer 23:15). Kam par gjra t tmerrshme n profett. Kryejn shkelje t kurors, ecin n mnyr t rreme, dshmia e duart e t padrejtve dhe jo kthim nga e keqja.

Kam marr nj letr kt jav nga nj grua zemruar krishter. Ajo tha: "Burri im, i cili e quan veten nj i krishter, sht nj lojtar i madh, ai luan pr miliona." Ajo tha: "Un kam qen aq i shqetsuar n lidhje me rreziqet dhe kompanis q ai ka." Kam menduar, "Un krkoj at pr t shkuar n pastorit."

Ajo tha: "Vlla Wilkerson, ju nuk e dini se far ka ndodhur, un jam aq i zemruar, lnduar dhe i hutuar. I drguar kumar ton multi-milion burrin e pastorit ton. "

Ai tha: "Un kam kontrolluar shkrimin nga 1 Zanafilla deri te Zbulesa, dhe un nuk mund t gjeni do gj n Shkrimin q flasin kundr kumarit. Un nuk shoh asnj mkat n t, kshtu q t argtohen. "Ai ishte i habitur," si mund nj njeri i Perndis pr t thn nj gj t till me burrin tim? "

Kjo sht pikrisht ajo q tha Jeremias: "pastor dshmuar njerzve t kqij duart dhe askush nuk largohet nga rruga e keqe." Ai shpjegon pse ata kan nnmuar demoralizim Kuvendit dhe pse ata e quajn t mir t keqen dhe t keqe t mirn dhe e hidhur e mbl dhe e mbl e hidhur.

Ai tha: "Profett kan kryer t kurors, ecin n mnyr t rreme." dokush q ka mkat n jetn e tij nuk do t ngrihen dhe t flasin pr mkatin n kamp. Ai sht i bindur pr tradhti bashkshortore tij, mkatin e vet dhe mendjes s tij t keqe.

Un nuk do t trheq ndonj shrbtor n vend gjat nj krehr. Shumica e shrbtor t zjarrit pr Zotin. Nuk jan shrbtor t rinj t cilt jan pastruar n kt mosh t keqe. Un kam takuar shum prej tyre dhe un falnderoj Perndin pr ta. Edhe n kt qytet, kam takuar disa nga predikuesit m t drejta q kam takuar n jetn time.

Rezultatet e npunsve me mua t ndjehen t pikllimin dhe ata jan duke krkuar dhe duke pritur pr zrat q mund t zbulojn se far sht e keqe. "N qoft se ata kishin marr pjes n oborret e mia dhe mori populli im t dgjonte fjalt e mia - n qoft se ata kishin folur se far sht n zemrn time. N qoft se ata kishin folur nga mendja e Perndis, ata do t kan kthyer njerzit larg nga rrugt e kqija dhe veprat e tyre t liga. "

Ju mund t shihni nse nj njeri e di Zoti, Zoti thot n lidhje me t tjera, "Un nuk i kam drguar, nuk u kam folur atyre, ata flasin jasht imagjinats s tyre. Nga t keqes n zemrat e tyre.

"Ata flasin vizione nga zemra e tyre, un nuk i kam drguar. Un nuk kam folur me ta. Ata thon atyre q m prbuzin: "Zoti ka thn: Do t keni paqe", dhe ata thon t gjith atyre q ecin simbas zemrs s tij dhe fantazite e vet "e keqja nuk do t vij mbi ty." Fyerjen q iu b m n festat solemne do t jet brenga m e madhe pr t gjith ata q e duan Krishtin dhe Kishn e Tij. Kjo do t jet breng e madhe n zemrat e tyre - turpin e emrit t tij dhe kongregacionit t tij. Qar mbi Kuvendin shtetror. Kur ju t marr nj qndrim, dhe kur ju keni marr barrn e Zotit pr ju, me an t lutjes dhe t agjrimit. do fmij i Perndis duhet t lutemi q t gjith ata q jan kapur n kt t lirohen. Mos e prekni at, nuk do t shkojn pran tij, n qoft se ju shkoni atje nga kurioziteti, ajo do t ju bie n grack q ajo e apelit pr t gjitha q sht e mishit.

Deri sa ju e dini se si t merren me mish tuaj n Frymn e Shenjt, kshtu q t qndrojn larg nga ajo. Jeremia i tha: "Zoti, Perndia yt, n mes teje sht i fuqishm. Ai do t shptoj, ai do t gzohet pr ty me britma gzimi. Ai do t qndroj n dashurin e tij. Ai do t gzohet pr ty me britma gzimi. "

Pse? Sepse ai ka gjetur nj popull q u pikllo pr at q ofendon zemrn e tij. Mbani barrt q ai mbart, turpin e vendbanim formal.

Kjo do t jet nj "kurth dashuri". Ju do t dgjoni. "Ne e duam t gjith. Nuk ka rndsi se far ju predikoni. Nuk ka rndsi nse ju jeni t suksesshm. Kjo nuk ka rndsi se far ungjilli juaj sht - apo ndonj gj tjetr. Le t japin njri-tjetrit nj prqafim t madh. "Si mund t ecin bashk dy veta, pa rn dakord. Si mund t ecin me at q ju nuk jeni dakord me t, e cila sht e zakonet jobiblike, ju nuk mund. Kjo sht nj kurth dashuri. Ata thon: "nuk gjykoj asknd."

Kjo nuk sht ajo q thot Bibla. Ajo thot se ne do t gjykojn sipas drejtsis. Turp dhe qortim me durim. Un nuk do t qndroj n nj mbajtse sapuni, un jam duke qndruar mbi nj shkmb. Perndia sht duke u prpjekur pr t'ju shptuar, Ward.

far sht pasuri e Zotit n Jezu Krishtin? paqja e Perndis, menuria e Perndis, Krishti i tij, gjithka q sht n Krishtin sht e jona.

Miqt, kini kujdes! Watch!

A kam t friksuar? A jeni gati pr t marr barrn e Zotit. Ju nuk mund ta bj at n vet mishin tuaj. Kthejeni veten me Perndin.

Ka ardhur koha pr t thrrisni nj kuvend solemn. Nse keni ndonj nga kto kaseta apo libra, hedhjen e tyre jasht shtpis tuaj. A nuk jep atyre larg, djegur ato. Nse dikush ju fton pr t'u bashkuar me kto takime, pastaj thot: "Un jam i keq, un nuk duan t jen t uritur e fjals dhe un nuk dua zemra ime t that dhe t thahet. Dua fjaln e pastr nga Zoti q t m lejohet t rritet. Un nuk dua asnj mesazh q ankesat pr mishin tim, ose q t krijojn lakmi n zemrn time. "

Perndia siguron me at q na duhet dhe q ai bn mrekulli, por ai e bn n mnyrn e vet. Jo nga shprdorimin dhe keqprdorur Shkrimin.

Abrahami nuk ishte n krkim pr nntoksore, ai dukej pr nj qytet q ishte ndrtuar dhe krijuar nga Zoti.Publicerades sndag, 22 september 2019 01:21:09 +0200 i kategorin Lsarmejl och i mnena:


36 kommentarer


x
Tommy
sndag, 22 september 2019 02:26

Ja, intressant lsning. Man frundras ver denne man Wilkerson. Jag. Lste en bok fr inte fr lnge sedan, den handla om Vrlds ekonomin. Dr skrev han att man tillslut bombar Oljetanker fartyg. Jag kan ibland reflektera ver det som nu sker med Sauidi USA IRAN, och Oljetanker som beslagtagits. Och det som sker. Hndelsen behver ju inte vara detta, men tankarna gr ju dit att mlen blir Oljetankers. Nej! S hemskt det knns med Lyx Kyrkor att barskrapad fattiga med Showade Predikanterna. Den knns lngt frn bilden av JESUS, som sov lite Fastade bad ntter, och talade ut ORD. Jesus sparade inte sjlv nr han mtte ndlidande mnniskor. Han frsakade ju bde mat och smn fr att hjlpa s mnga som mjligt. Har han frndrats? Nej!

Svara

x
Johan Lfgren
sndag, 22 september 2019 08:27

Vi har ett enskilt ansvar som kristna att hlla oss till Bibeln och inte till perverterade budskap. Den strsta framgngen r att beknna Jesus som Herre. Silver och guld har jag inte ...

Svara

x
bo svensson
sndag, 22 september 2019 08:49

PENGAR R ROTEN TILL ALLT ONT OM MAN INTE ANDVNDER DOM P RTT VIS.
SK FORST GUDS RIKE S SKALL VI F DET VI BEHVE.
PSALM 23 PSAL 91,

Svara

x
Pelle Lind
sndag, 22 september 2019 09:05

Mycket bra artikel Wilkerson!
Skulle vara bra att f publicera den ven i andra sammanhang, s om ngon har koll p artikelns ursprung, vem som versatt den, ev, copyright etc.
fr Ni grna hra av Er till mig.
Fridshlsningar
Pelle Lind

Svara

x
Troende
sndag, 22 september 2019 09:23

Hur kommer det sig att styrelsen i en frsamling inte ser till att Bibeln r lran i frsamlingen, och att de inte tillter vad som helst ,som de gr nu ?


Svara

x
Andy Svensson
sndag, 22 september 2019 10:03

Bra broder Christer att du tog in mitt inlgg inte alla som kommer uppskatta det hr inlgget. Men sanningen befriar om man r ppen fr att ta emot den. Jag var sjlv fast i falsk trosfrkunnelse och upphjande av predikanter som inte frstod innebrden av Jesus frsoningsverk p Korset . Vi har sett hur den hr falska frkunnelsen har likt cancer spridit sig i Kristi kropp, men nu finns det hopp och befrielse samt lkedom i Guds underbara rena offerlammets blod.

Svara

x
Sven Thomsson
sndag, 22 september 2019 10:43

Wilkerson skriver ofta i sin artikel: "Jag grter". Jag grter ocks nr jag lser om allt detta frfrliga i Trosrrelsen. Jag tror nd inte att det urartat p samma stt i ngon kristen frsamling i Sverige.

Men om man inte r hrdhjrtad, utan har ett hjrta berrt av den helige ande, srjer man och grter ver det mkliga tillstnd som rder i kyrkorna ocks i det hr landet. Man kan inte annat n knna nd fr situationen. Wilkerson skriver:

"Vakna upp, ldste och pastorer. Sg mig, r det evangelium? Grter du inte ver detta?" Jo, jag knner sorg och grter ver att "evangeliet" inte r vckande och varnande. Nstan bara mjkig krleksfrkunnelse. Att "Gud r krlek" r sant, men enligt Bibeln r han ocks "den rttfrdige Domaren".

Wilkerson kallar en sdan ljum och Kristus-ls kristendom fr "spektakel". Han skriver att "vrden skrattar" nr de ser det. Han gr s lngt att han kallar det "karismatisk cirkus".

Frr skrattade de ofrlsta och hnade oss fr vr andlighet. Nu skrattar de p grund av vr vrldslighet.

Artikelfrfattaren skriver vidare: "Ett evangelium predikas som fr allt inom synhll att vissna. Flocken r vergiven och hungrig. Mnniskor svlter efter att f hra Guds rena ord, men det finns inga ngar."

Ja, Det fattas andliga betesmarker fr fren. Det finns vldigt f pastorer som kan fra fren ut p Ordets blomsterngar till de friska kllsprngen.
Svara

x
Lena Henricson
sndag, 22 september 2019 14:05

Tror inte att det David W skriver kan vara en beskrivning av Livets Ords frsamling idag med hela sin mission ver stora delar av vrlden 🔥. Livets Ord har vl sina fel och brister,men vilken frsamling har vl inte det? 🤔

Lt oss nd vara vakna och hlla oss till bibeln ✝️ och be 🙏 fr vra frsamlingar och om vi har tro fr det komma med ett varningens ord 👆nr vi upplever att det behvs.

Svara

x
Erik S svarar Troende
sndag, 22 september 2019 15:19

Drfr att detta r ett tidens tecken. Det skall bli s den sista tiden. Vissa
saker kan vi inte ndra p. Vad Gud har talat genom sina gamla profeter, det
str fast-bergfast. Allt Guds ord mste uppfyllas.

Det andra r att idag predikas "ett socialt evangelium". Ett evangelium som inte
"upprr" ngon och som r verskylande mot mycket. Pastorer och ledare "vgar"
inte tala Guds ord fullt ut. D blir man uthngd i PK-pressen-MSM och fr lpa
gatlopp i sociala medier. Ens frsamling hngs ut som extremister, familjen kan bli frljligad o.s.v. Drfr vljer man att anpassa sig till vrldens sikter
i mycket.

Se bara p homo och hbtq-frgorna, dopet, nattvarden, synd-frltelse-dom.
Kom som du r, heter det. Och det stmmer, men du kan inte fortstta "som du r!"
Det mste ske en hjrtats frvandling och alla gamla tankebyggnader mste rivas ner. Och ngot nytt mste byggas. Men det r ibland farligt att sga.
Fr att lgga till en annan aspekt, det r stor brist p undervisning! Vi saknar mnga riktiga bibellrare-tyvrr. Bara fr att du r frestndare, innebr det inte att du kan undervisa! Det finns mnga dliga exempel p det.
Nja, detta var ngra tankar i anledning av din frga.
MVH- Shalom

Svara

x
Ronny svarar Andy Svensson
sndag, 22 september 2019 17:03

Guds frid Andy tack fr budskapet .Och Gud vlsigne dig.Ronny

Svara

x
AnnMarie
sndag, 22 september 2019 18:48

Gud har uppenbarligen skrivit historien i frvg.Vill minnas att det var Sven Reichmann som sa s.
Eftersom det tycks vara s och vi vet en hel del om hur det sks bli sista tiden och tom Jesus undrade om Han skulle finna ngon tro hr p jorden d Han kommer tillbaka s undrar jag varfr vi ltar allt elnde sovande frsamlingar mm.🤔

Svara

x
Andy Svensson svarar Pelle Lind
sndag, 22 september 2019 18:56

Artikelns Original finner du p engelska hr http://www.banner.org.uk/dev/reproach.htm sedan den som versatte till Svenska finner du hr http://pietisten.com/david-wilkerson-om-trosrorelsen-svensk-oversattning/.

Svara

x
Troende svarar Lena Henricson
sndag, 22 september 2019 21:26

Jo Lena ! Livets Ord tillhr den NewAge-inspirerade Trosrrelsen, fortfarande gr de detta.

Svara

x
Lena Henricson svarar Troende
sndag, 22 september 2019 22:28

Tror nog att Livets Ord har vxt ifrn de flesta av sina barnsjukdomar. Vi kommer skert att mta mnga av dem i himlen. 👆

Svara

x
Hermes Atar Trismegistus svarar Sven Thomsson
sndag, 22 september 2019 22:34

Det r inte bara trosrrelsens frkunnelse om att du skall bli rik eller att du blir nnu mer vlsignad ju mer du ger i gva p sndagarna som r fel.

Dessutom har en ny ideologi tagit ver kyrkorna i Sverige. Nmligen "brd och skdespel" t folket ideologin. Nu skall ofrlsta lockas med "aktiviteter" som underhllning, konst och kultur med fika eftert.

Man hoppas att det ska gra att ofrlsta mnniskor verlmnar sitt liv till Jesus Kristus och ger sitt tionde varje mnad till frsamlingskassan.

Men vad str det i Nya Testamentet? Str det: "och ni skall DRA IN ofrlsta mnniskor in i frsamlingsbyggnaden och de skall bli frlsta"?

Nej, i Nya Testamentet str det: Och han sade till dem: "G UT I HELA VRLDEN och frkunna evangeliet fr hela skapelsen. (Markus 16:15)

Jag har varit medlem i Nya Korskyrkan i Boden dr frsamlingstanken r mycket stark.

"Vi lever i en tid d den helige Ande betonar frsamlingen. Frs. r Kristi kropp hr p jorden. Frs. r uppenbarelsens brare, redskapet som Gud valt att anvnda till vldens frlsning"

Men vad sa Jesus om frsamlingen? Sedan sade han till alla: "Om ngon vill flja mig, skall han g med i frsamlingen och plikttroget beska kyrkan varje sndag och inte glmma bort att ge tiondet till frsamlingen."

Sedan sade han till alla: "Om ngon vill flja mig, skall han sga nej till sig sjlv och varje dag ta sitt kors och flja mig. (Lukas 9:23)

Han snde ut dem fr att frkunna Guds rike och bota sjuka (Lukas 9:2)

Varje kristen mste ta tid och skta om sig sjlv och sitt hem, men vad gr hon p fritiden? r det inte d enligt Jesus som hon mste ta tid och leva fr sin nsta? Vad kan vara bttre n att vara ute bland folk och be fr sjuka samt frkunna Jesus lra?

Man kan ska upp mnniskor i deras hem och presentera sig som efterfljare till Jesus Kristus samt frga om man fr be fr dom? Alternativt kan man be fr folk p stan och lta tidningarna gra ett reportage, s att mnniskor vet vilka de ska vnda sig till med sina problem p stan.

Sammanfattningsvis kan man sga: Nej, sk frst Guds rike och hans rtt-frdighet, s ska ni f allt det andra ocks. (Matteus 6:33)

Valdres 1968 profetian beskriver vl det profetiska lget som nu rder inom svensk kristendom:

Jag sg att det kommer en ljumhet utan motstycke bland kristna. Ett avfall frn sann och levande kristendom. De kristna kommer inte att vara ppna fr rannsakande frkunnelse tiden fre Jesu terkomst. De kommer inte att lyssna om synd och nd, lag och evangelium, bot och bttring. I stllet kommer en annan slags frkunnelse, en slags lyckokristendom. Det gller att bli framgngsrik och n fram. Det handlar om materiella saker, p ett stt Gud aldrig hade lovat det. Kyrkor, frikyrkor och bnehus blir mer och mer tomma. I stllet fr en frkunnelse om att ta sitt kors och flja Jesus, blir det underhllning, konst och kultur, dr det skulle vara vckelse, nd och omvndelsemten. Detta kommer att ske i stor utstrckning strax innan Jesus kommer tillbaka och olyckan bryter ls ver oss.

orsaken till varfr vrlden inte lngre r intresserad av kristendom r att de ser p frukten av de kristnas liv och underhllning, konst och kultur r bttre i vrlden n i frsamlingarna. Det r dags att predika de goda nyheterna p gator och torg i Sverige!

Svara

x
Andy Svensson svarar Ronny
mndag, 23 september 2019 06:46

Guds frid Ronny🙂


Svara

x
Andy Svensson svarar Hermes Atar Trismegistus
mndag, 23 september 2019 06:58

Jag har varit en del i Nya Korskyrkan Boden under min ungdom. Mnga hrliga mten fick jag uppleva dr. Vi r nu i avfallets tid och det gller att vara vaken och inte naken, dr fick jag till det 😃👍. Mnga Kristna idag r inte vakna fr de falska lror som vi ser har intagit frsamlingarna. Man r med andra ord nakna infr det som nu sker. Tyvrr har man gtt hrt t profetrsterna som varnat. Mnga sanna profeter har satan lyckas tystna.

Matt 24:3-4: Nr Jesus sedan satt p Oljeberget och lrjungarna var ensamma med honom, gick de fram till honom och frgade: Sg oss: Nr skall detta ske, och vad blir tecknet p din terkomst och den hr tidslderns slut? Jesus svarade dem: Se till att ingen bedrar er.

Lt mig citera Lennart Jareteg

Tnk att det absolut frsta Jesus svarade lrjungarna var just detta. Han svarade INTE att han kommer om 2000 r eller ngot sdant. S hans svar r mycket tnkvrt, tycker jag. Fr det sger oss att nr det gller den yttersta tiden, s kommer den att vara en mycket frrdisk tid d man riskerar att bli lurad extra ltt och extra mycket. Det r viktigt att frst att det hr handlar om att bli lurad p det andliga omrdet.

Jag brukar ocks peka p att Jesu uppmaning krver en srskild aktivitet frn vr sida. Han sa ju inte att han skall se till att vi inte blir bedragna. Han sa se till, allts det samma som att sga se SJLVA till att inte bli bedragna. S det hr r en tydlig uppmaning till oss att vi mste lgga bde tid och mda p att se upp s att vi inte blir lurade in under falska profeter och villolror. S skall vi just nu lgga tid och mda p ngot, s r det inte p spekulationer om tecken, tider eller stunder utan just p att vara vaksamma p falsk andlighet!

Hela Matteusevangeliets kapitel 24 r egentligen ett enda stort varningskapitel nr det gller den yttersta tiden. Och samma varningar finns ocks i Markus- och Lukasevangeliet. Lser vi t.ex. Markus kapitel 13 s ser vi massor av varningar frn Jesus som t.ex. se till att ingen bedrar erbli d inte frskrcktavar p er vakttro det intehll er vaknavaka drfrosv. S det r i Bibeln uppenbart att den yttersta tiden blir en lurig tid d vi mste vara srskilt vaksamma och se till att inte bli bedragna av falska profeter och villolror.

Svara

x
Alf svarar Lena Henricson
mndag, 23 september 2019 08:48

Livets Ords pastor var nyss sjlv och predikade p en katolsk mssa. S jag tror du fr nog tnka efter lite.

Inga villolror i himlen. Tack och lov.

Svara

x
AnnMarie svarar Alf
mndag, 23 september 2019 10:07

Mnga kristna vill inte se sanningen.Det ska vara s "sockerstt" och "pluttigt"

Svara

x
Tomas N
mndag, 23 september 2019 19:32

USA har varit "land of the free and home of the brave" De som emigrerade var trtta p det strikta styret frn kungar och statskyrkor. Ur USA, kom mycket bra och en del dligt.
Pingst och Baptistrrelsenr och vckelser fick utrymme i USA ,som svenksar tog med sig tillbaka och startade bl a pingstvckelsen i Sverige

Ulf Ekman tog med sig lran fr Kenneth Hagins bibelskola och det blev som mycket annat importerat en svensk variant p ursprunget.

Problemet r inte bara trosrrelsen ,utan att mnga frsamlingar och samfund genom ren har alla missat stora delar av uppdraget som frsamlingen har.
Fokus mste vara att bidra till en bra frsamling. Och att var akritisk i lagom mtt,s att man kan vlsigna och delta i det som funkar.
Och snlla,sluta anvnd klyschor som "Det finns ingen perfekt frsamling" som veto och urskt fr att utva urskiljning och konstruktiv kritik

Profetians funktion anvndes genom David Wilkerson,lt oss ge utrymme fr profeter av idag att sga vad som behver sgas

Svara

x
Sven Thomsson svarar Tomas N
mndag, 23 september 2019 20:47

Nr David Wilkerson skriver om trosrrelsen avser han nog frmst trosrrelsen Amerika. Men mycket av det han skriver frekommer ocks i frsamlingar i Sverige. I alla fall vad gller avflligheten och ledare som inte borde vara ledare.

De flesta herdarna i frsamlingarna i vrt land borde inte vara herdar. De vrdar sig inte om frsamlingshjorden. De saknar frmga att leda "fren" till de saftiga betesmarkerna och de friska vattenkllorna. Mnga r inte ens kallade av Gud.

Vakna upp, pastorer och ldstebrder. Det r ni som har ansvaret fr medlemmarnas vl och ve i andlig bemrkelse. Kom ihg att nr "verherden" uppenbaras fr ni st till svars fr hur ni har frvaltat ert mbete.

En del menar att man inte ska beskylla pastorer och ledare fr den mkliga situationen i svensk kristenhet. Men nr de inte vgar predika Guds ord rent och klart, utan ger medlemmarna "stenar i stllet fr brd", mste man fundera om inte ansvaret vilar hos dem.

Du har rtt, Tomas N. Vi behver profeter i det hr landet. Ordda gudsmn som likt profeter i bde Gamla och Nya testamentet vgade blsa i basunen och ropa varningens ord.

Svara

x
Troende svarar Lena Henricson
mndag, 23 september 2019 23:02

Det gr inte alls att "vxa ifrn".

Bara genom att lmna en villolra, och hlla sig nra Jesus Kristus vinner man seger !

Svara

x
Ann-Sofie Walaunet
mndag, 23 september 2019 23:06

Ett gott trd kan icke bra ond frukt, ej heller kan ett dligt trd bra god frukt.
Matteus 7:18
Andens frukt ter r krlek, gldje, frid, tlamod, mildhet, godhet, trofasthet, saktmod, terhllsamhet.
P frukten knner man trdet!

Svara

x
Tommy
tisdag, 24 september 2019 00:55

En gng var jag med, nr det skulle vara insamling i en Kristen frsamling i STOCKHOLM. Han som mssande sa s hr, och "OM NI NU TNKER P EN LITEN PENG R DET FRN SATAN, TNKER NI P STOR PENG R DET FRN GUD. Efterhand kndes detta lngt ifrn bra, vad fanns den egna tanken, Den kndes mer Manipulativ att brja styra med SATAN och GUD. Och detta stycke gr Sekter vldigt bra, sin egna frmga raderas ut, att tnka sjlv, kanske har sin egen bibel i hand, s verkar fler ta grddfilen, och skall ha tolkningsfretrde fretrde, trots att Orden r framfr hans hennes gon sjlv. Det blir som slags Mini Gudar ver en av Kontroll mnniskor, eller rena Tros Poliser. Som tar bort mnniskors egna Vilja Gud Skapat, eller t.o.m. tar bort Sjlva mnniskans relation till Jesus.

Svara

x
Andy Svensson svarar AnnMarie
tisdag, 24 september 2019 06:25

Bra formulerat AnnMari

Fr mnga r sedan fr jag en inre syn av Herren. Jag ser en frsamling och folket sitter med sockervadd i sina hnder och pastorn delar ut sockervadd till frsamlingen. Mycket av frkunnelsen idag r sockervadds evangelium man hr inte ofta talas om omvndelse frn synd ex.

Svara

x
Tommy
tisdag, 24 september 2019 16:07

Jak.1:26-27. Om ngon menar sig tjna GUD men inte tyglar sin tunga utan bedrar sitt HJRTA, d r hans Gudstjnst (ingenting Vrd). Men att ta hand om om frldrar lsa barn och nkor i deras nd och hlla sig obesmittad av Vrlden det r en Gudstjnst som r ren och Flckfri infr Gud och Fadern. Frsta joh Brev. 3:17. Om ngon har Jordiska godelar och ser sin broder lida nd men stnger sitt HJRTA fr honom, hur kan GUDs Krlek frbli i honom? Frsta Joh brev. 2:27. Men smrjelsen som ni ftt av honom frblir i er, och ni behver inte ngon som undervisar er. Hans smrjelse undervisar er om allt, och den r Sanning och inte lgn. Frbli i honom, s som den har lrt er. Hebreerbrevet 3:12-13. Inget Skapat r dolt fr honom, utan allt ligger NAKET och BLOTTAT fr HANS GON, och infr honom mste vi st till Svars.

Svara

x
Lena Henricson svarar Alf
tisdag, 24 september 2019 16:28

Lite ofrstndigt,menar jag. Men kan skert inte vertolkas. 🙂

Svara

x
Lena Henricson svarar Troende
tisdag, 24 september 2019 16:32

Fre detta Svenska Missionsfrbundet har VXT IFRN sin frsoningslra t.ex. 🙂

Svara

x
Sven Thomsson svarar Andy Svensson
tisdag, 24 september 2019 18:45

Guds frid, Andy!
Den inre syn du fick beskriver situationen i kyrkorna idag. Sockervadd r vad pastorerna delar ut till hrarna. Sockersta predikningar, behagliga fr kttsliga sinnen och som kliar folk i ronen. "Stenar i stllet fr brd", som Bibeln sger.

Det finns pastorer som varit i tjnst i frsamlingen i 10 r (kanske lngre) utan att en enda mnniska blivit frlst. Det r beklmmande och sorgligt. Guds hrlighet har vikit bort frn mnga frsamlingar idag. Dr borde man stta en stor skylt ver ingngen med texten "Ikabod", som betyder: "Hrligheten r borta".

Svara

x
Roger T. W. svarar Andy Svensson
tisdag, 24 september 2019 20:37


Andy, fr mnga r sedan sg jag ocks en syn. De kristna kunde inte g! Det tog tid innan jag frstod synen och jag besker inte lngre den frsamlingen. Den bara trampar lite.

Vi r brder p det sttet att vi tror och minns Nalen. Alla de misshandlade sm. Nu har vi fattigpensionrer och unga som ger upp sina liv och det dljs av medierna. Mnniskovrdet r tillbaka i hedendomen. Frsamlingsledarna har inte kompetens att studera statistiken, men jag gjorde ett frsk och frfrades. Frlusterna har pgtt i 55 r.

Utan krlek kan Bibeln inte frkunnas och krleken frsvinner med pengarna. Dr Mammon gr in gr Herren ut.

Dina artiklar r bra och vcker folk. Vi behver inte tnka likadant om allting. Det r svrt att f in mig i fllan och ha mig att marschera som alla andra, men mitt hjrta sger mig att du r p rtt vg och mer behvs inte.

Jag vntar stndigt p information om Lars Enarson och bnerrelsen. Jag ber varje dag och tycker mig se att det r p vg att tippa ver t rtt hll. Denna bnerrelse, frstr ni vilken gva den r? Herren har omsorg om oss.

Svara

x
Troende svarar Tommy
tisdag, 24 september 2019 21:31

Tack Tommy ! Sista delen av Ditt inlgg var som riktat t mig !
Jag utsattes fr ett brott fr ett tag sedan ,flera troende var "inblandade", bestmde sjukt ver mig. En av dem sa frlt sedan till mig.
Jag hade en egen plan som jag upplevde var rtt, men de brydde sig inte, utan bestmde felaktigt p flera stt.
Tack fr Ditt inlgg, Tommy !

Svara

x
Troende svarar Troende
tisdag, 24 september 2019 21:34

Menar det Tommy skrev p tisdagen kl.00:55 !

Svara

x
Roger T. W.
tisdag, 24 september 2019 22:28


En drinkare fr sjunga i kyrkan. Andy frstr.

DRUNK BEGGAR ENTERS A CHURCH AND ASK TO SING (ENGLISH SUBTITLES)

https://www.youtube.com/watch?v=m-Udb0pX2jU

Jag hoppas Christer godknner denna franska video. Den innehller inte ett ont ord och fler n man tror frstr. En kvinna frbereder sig fr dden. Grt inte ver mig, jag r alltid med eder. Ropa p mig och jag r dr. Sdan r min erfarenhet. Mamma, kommer du till mig? Till mig kom hon.

Quand je ne serai plus l

https://www.youtube.com/watch?v=a4Ik2biHWCs


Svara

x
Andy Svensson svarar Sven Thomsson
onsdag, 25 september 2019 07:57

Ja jag instmmer med det skriver broder Sven🙂

Svara

x
Andy Svensson svarar Roger T. W.
onsdag, 25 september 2019 08:01

Tack Roger fr det du skriver och delar med dig🙂

Ja jag minns tiden p Nalen och Venngarn Lp-Stiftelsen. r tacksam till Gud fr alla goa skna mnniskor man fick lra knna. Hr fick jag se en tid av upprttelse och Guds underbara kraft tillfrlsning.

Svara

x
Christina Staberg
torsdag, 26 september 2019 09:56

Detta mne frskte jag att ta upp fr ett par r sedan men togs aldrig upp eftersom man inte fr drmma sin broder.Eftersom Norge tog emot en s kallad profet.Det hnde visserligen under i hans mten men jvelen r specialist o bedra mnniskor.Om vi som kristna tiger fr dessa falska profeter apostlar o andra lrare s r vi medskyldiga fr milioner mnniskor som gr frlorade .Det r s tragiskt Men s finns det ocks mnga mnga som tur r som predikar Sanningen .och Gud vlsigna alla dessa trogna som r i Guds tjnst.

Svara

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste bnmnet p Bnesidan

onsdag 13 november 2019 01:30
Har kontaktat Polisen p Ntet , BED att de kontaktar mig fr en mycket viktig utredning, jag orkar inte mera ! Jag r oskyldig till anklagelserna ,Finns mot min vilja i Oskarstrm just nu.) TACK

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarStd Apg29:

Kontakt:

MediaCreeper Creeper

↑ Upp