Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Kjo nuk ėshtė biblike pėr gratė priftėrinjve

- Dhe jo njerėz either!

Priftėrinjtė nė paradė.

Besėlidhja e re (Dhjata e Re) si priftėrinjtė e besėlidhjes sė vjetėr kishte ditėn e tij. Ne mund tė shkojnė pėr Perėndinė, nė dhe nėpėrmjet Jezu Krishtit! 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag, 11 januari 2020 15:52

modele

Ka nga ata qė kundėrshtojnė femra priftėrinj dhe beson se ajo ėshtė jobiblike. Por fakti ėshtė se ajo ėshtė si jobiblike nga priftėrinjtė meshkuj.

Besėlidhja e re (Dhjata e Re) si priftėrinjtė e besėlidhjes sė vjetėr kishte ditėn e tij. Ata ishin modele pėr priftin ardhshme - Priest Jezu Krishtit.

Tė gjithė besimtarėt janė priftėrinj

Pėr mė tepėr, sot tė gjithė priftėrinjtė qė janė tė shpėtuar dhe besojnė nė Jezusin. Tė gjithė ne kemi kontakt me Perėndinė nėpėrmjet besimit nė Jezu Krishtin. Jo vetėm njė grup i vogėl tė zgjedhur, thirri priftėrinjtė e besėlidhjes sė vjetėr.

1 Pt 2: 9. Por ju jeni fis i zgjedhur, priftėri mbretėrore, njė komb i shenjtė, njė popull i fituar, qė tė shpallni mrekullitė e tij e atij qė ju thirri nga terri nė dritėn e tij tė mrekullueshme.

Prandaj, ajo bėhet fokus tė gabuar nė diskutimin pėr dhe kundėr grave priftėrinjve. Diskutimi ėshtė menduar pėr tė filluar me tė, nėse ajo ėshtė nė tė gjitha biblik me llojin e klerit qė janė nė kishė tė tillė suedeze dhe jo mė pak nė katolik.

Ne mund tė shkoni direkt nė Perėndinė

Ne nuk aktualisht asnjė prift tokėsor si njė ndėrmjetės pėr tė marrė pėr Zotin. Ne mund tė shkojnė pėr Perėndinė, nė dhe nėpėrmjet Jezu Krishtit! Ai hapi njė mėnyrė tė re tė gjallė me anė tė kryqit tė Kalvarit.

Hebrenjve 10:19. Si mund ne, o vėllezėr, qė ka guxim pėr tė hyrė nė shenjtėrore me anė tė gjakut tė Jezusit, 20 me njė mėnyrė tė re dhe tė gjallė qė ai hapi pėr ne me anė tė velit, qė ėshtė pėr tė thėnė, mishi i tij;

Tani ēdokush mund tė pranuar Jezusin dhe tė ruhen dhe njė fėmijė i Perėndisė. A doni miku im i dashur pėr tė pranuar Jezusin dhe tė ruhen nė qoftė se ju ende nuk e keni bėrė atė?


Publicerades lördag, 11 januari 2020 15:52:44 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29 med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

söndag 5 juli 2020 00:25
Bed för att jag hittar rätt man att gita mig med,att hinder röjs bort

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp