Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Världen idag

Det enda som bär är Jesus - Christer Åberg I framsätet på Himlen TV7

Programmet är välgjort och har ett mycket starkt berörande vittnesbörd om Jesus.

"Det enda som bär är Jesus. Det har Christer Åberg fått uppleva genom livets tuffa utmaningar. Christer är bloggare och författare och driver bland annat apg29.nu".


Christer ÅbergAv Christer Åberg
tisdag 3 november 2020 22:43

Nu har programserien "I framsätet" haft premiär på Himlen TV7. Först ut som blev intervjuad var jag. Här ovan har jag bäddat in programmet från Youtube.

Titta gärna på den och dela den till så många som möjligt. Programmet är välgjort och har ett mycket starkt berörande vittnesbörd om Jesus.

Christer Åberg "I framsätet"

"Det enda som bär är Jesus. Det har Christer Åberg fått uppleva genom livets tuffa utmaningar. Christer är bloggare och författare och driver bland annat apg29.nu".

I serien "I framsätet" plockar Per Åkvist upp intressanta personer i en spännande bil och snackar med dem på väg till en fika.

Historia e jetës së një personi mund t'i japë rehati dhe forcë të tjerëve përreth. Ndiqni kur mysafirë nga prejardhje të ndryshme tregojnë për përvojat e tyre të Zotit. Ku mund të ketë biseda më të relaksuara sesa në sediljen e përparme?

Makinë sportive ose klasik amerikan

Mikpritësi Per Åkvist drejton një xhiro në një makinë sportive ose klasik amerikan me një mysafir të ri çdo javë!

Himlen TV7 është një kanal televiziv i krishterë, theksi i të cilit është në mësimin e Biblës, ungjillizimin dhe programet e intervistave, programe të ndryshme aktuale dhe biblike rreth Izraelit dhe programeve për fëmijë dhe të rinj. Të gjitha programet janë ose në suedisht ose me titra në suedisht.

Vizitoni Himlen TV7

Vizitoni faqen e internetit të Himlen TV7 ose ndiqni në Facebook ose Instagram për më shumë informacion!

Vill du ta emot Jesus som Herre i ditt liv? Läs mer genom att gå in på:

www.himlentv7.se/jesus

Vill du se mer av de här programmen?

Stöd Himlen TV7 genom att gå in på länken:

www.himlentv7.se/mer


Publicerades tisdag 3 november 2020 22:43:20 +0100 i kategorin TV och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Ta emot Jesus nu


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 28 november 2020 13:20
Hjälp Herre min Jesus

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp