Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Nuk ka asgjė tjetėr pėrveē Knutby

Meqenėse jemi tė zėnė me origjinėn, nuk kemi pse t’i japim fuqinė dhe energjinė tonė tė rremeve. 

Artikujt mė tė lexuar nė Ditėn e Dielė 28 Qershor 2020.

Artikujt mė tė lexuar nė ditė tė Dielėn, 28 Qershor 2020. Fotografia: Dita.

Debati do tė rezultojė nė mė shumė konfuzion dhe pikėpyetje sesa pikat e thirrjeve. Pėrkundrazi, ne duhet tė vendosim energjinė dhe energjinė tonė pėr t'i dhėnė botės Jezu Krishtit.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
söndag, 28 juni 2020 12:04

Artikuj pėr debat mbi Knutby

Gazeta e pėrditshme e krishterė Dita pėrmban shumė artikuj dhe artikuj debatues pėr atė qė ndodhi nė Knutby dhe arsyen e kėsaj.

Artikujt mė tė lexuar "sot" janė artikuj debatimesh rreth Knutby tė shkruara nga shkrimtarė tė ndryshėm.

Mė shumė konfuzion

Por, pse duhet ta vendosni energjinė dhe energjinė e tyre nė kėtė? Debati do tė rezultojė nė mė shumė konfuzion dhe pikėpyetje sesa pikat e thirrjeve.

Pėrkundrazi, ne duhet tė vendosim energjinė dhe energjinė tonė pėr t'i dhėnė botės Jezu Krishtit.

i vėrtetė

Meqenėse jemi tė zėnė me origjinėn, nuk kemi pse t’i japim fuqinė dhe energjinė tonė tė rremeve.

Do tė lodhemi vetėm dhe asnjė pikėpyetje nuk do tė drejtohet nėse jemi tė zėnė me atė qė nuk quhemi.


Publicerades söndag, 28 juni 2020 12:04:26 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29 med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 4 juli 2020 18:13
Bed att Jesus helar våran vovve så hon får leva i flera år till det står i Bibeln att både människor och djur hjälper Herren så det får vi tro på. Psalm 36:7. Tack alla som ber.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp