DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Language Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Butik  | Christer Åberg | TV | Faqja e lutjes | Pyetja  | Kuti shkrimi | Bisedë | Email i lexuesit | Shkruaj | Media | Info | kërkim

Ndaloni vrasjen

Të gjitha llojet e vrasjeve duhet të ndalohen!

Burrë me thikë.

Vrasja e një qenie tjetër njerëzore është e pakthyeshme. Vrasja është vrasje dhe duhet të ndalohet plotësisht!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
tisdag, 28 juli 2020 12:30

Ndaloni vrasjen

Eksodi 20:13 Nuk do të vrasësh.

Unë mendoj se të gjitha llojet e vrasjeve duhet të ndalohen.

Kjo gjithashtu duhet të ndalohet:

Dënimi kapital

Kam lexuar diku se çdo suedez i dytë është për dënimin me vdekje, por asnjë dënim me vdekje nuk e bën dikë një person më të mirë.

Njerëzit duhet të dëgjojnë për Jezusin, në mënyrë që ta pranojnë atë dhe të shpëtohen.

Vrasja është vrasje dhe duhet të ndalohet plotësisht. Vrasja e një qenie tjetër njerëzore është e pakthyeshme.

vdekje e lehtë

Euthanasia po zvarritet gjithnjë e më shumë te populli suedez se ajo duhet të bëhet e ligjshme. Kohët e fundit, një mjek "ndihmoi" një pacient të vdiste.

Jo, nuk ishte ai që i mbushi pilulat, por ai i kishte marrë ato dhe qëndroi pranë.

Vrasja e një qenie tjetër njerëzore është e pakthyeshme. Vrasja është vrasje dhe duhet të ndalohet plotësisht!

abort

Deri në 40,000 jetë vriten brenda nënës çdo vit.

Vrasja është vrasje dhe duhet të ndalohet plotësisht!

Vrasja e një qenie tjetër njerëzore është e pakthyeshme.


Publicerades tisdag, 28 juli 2020 12:30:47 +0200 i kategorin och i ämnena:

ANNONS:Världen idag

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Varför skedde terrordådet i Vetlanda?


DAGENS

Dagens datum

Vecka 10, måndag 8 mars 2021 kl. 10:15

Dagens bibelord

“[All trösts Gud] Välsignad är vår Herre Jesu Kristi Gud och Far, barmhärtighetens Far och all trösts Gud! Han tröstar oss i all vår nöd så att vi kan trösta dem som är i nöd med den tröst vi själva får av Gud.” (2 Corinthians 1:3-4)

Dagens namn

Saga, Siv

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också Saga och Siv. Har de inte tagit emot Jesus och blivit frälsta så ber jag dig att de ska göra det. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

söndag 7 mars 2021 23:10
Be jag är helt nere i nerverna

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
BYTARE: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli en månadsgivare
Den bank konto : 8150-5 934 343 720-9
IBAN / BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer information om hur man stöder finns här!

Kontakt
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

Mer
apg29.se  apg29.com apg29.nu  christeraberg.se

↑ Upp