Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Kuvendi do tė rrėmbehemi nė re pėr tė takuar Jezusin nė ajėr

Bibla thotė se ne duhet tė kapur deri nė retė. Vini re se ajo qėndron lart. Drejtimi ynė ėshtė kėshtu lart.

Kisha do tė rrėmbehemi nė re pėr tė takuar Jezusin nė ajėr.

All shpėtimi ėshtė kisha e Perėndisė nė tokė do tė rrėmbehemi pėr tė takuar Jezusin nė ajėr.

Ne nuk duhet, pra, tė pėrfshihen nė njė tė shkojnė nė Jeruzalem, por ne do tė rrėmbehemi nė re pėr tė takuar Zotin nė ajėr. Ajo ėshtė nė Jezusin qė ne tė tėrhequr deri nė mėnyrė qė ne do tė jetė gjithmonė me tė.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag, 28 oktober 2019 19:23

1 Th 4:17. Pastaj ne tė gjallėt dhe tė mbeten do tė rrėmbehemi up bashkė me ata mbi retė pėr tė dalė pėrpara Zotit nė ajėr . Dhe kėshtu qė ne do tė jetė gjithmonė bashkė me Zotin .

Djathtas: ⬆️

Bibla thotė se ne duhet tė kapur deri nė retė. Vini re se ajo qėndron lart . Drejtimi ynė ėshtė kėshtu lart. Kur ne kemi qenė tė tėrhequr lart  , ne do tė takohet me Zotin Jezus nė ajėr. Albanian ka pėrkthyer nė hapėsirė. 

Gabim: ↩️

Ne nuk duhet, pra, tė pėrfshihen nė njė tė shkojnė nė Jeruzalem, por ne do tė rrėmbehemi nė re pėr tė takuar Zotin nė ajėr. Ajo ėshtė nė Jezusin qė ne tė tėrhequr deri nė mėnyrė qė ne do tė jetė gjithmonė me tė.

Djathtas: ⬇️

Por Jezusi, shtatė vjet mė vonė, pas Rrėmbimi do tė kthehet nė tokė ai sjell kongregacionin. Pastaj ai u kthye nė kishė (tė gjithė ne qė jemi tė shpėtuar, i cili u rrėmbye gjer nė tė) nė Jeruzalem.

Jud 1:14. Nėse kėto edhe Enoku, i shtati pas Adamit, profetizoi, duke thėnė: Ja, Zoti vjen me njė morisė sė shenjtorėve tė tij.

Nė kllapa, unė mund tė bėjė qė ju tė vetėdijshėm se ka "kompani tė panumėrta." Ne kėtė mėnyrė do tė jetė shumė shumė i shpėtuar do tė kthehet me Jezusin!

Retė dhe ajrit tė ndryshme gjėra

Vini re se "retė" dhe "ajėr" nuk ėshtė e njėjta gjė. Sikur tė ishte e njėjta gjė, nuk do tė kishte qenė dy fjalė tė ndryshme pėr tė. Retė (retė) na bėjnė presion, por kjo ėshtė nė ajėr qė tė takohemi Zotin. Ose siē pėrkthehet nė "hapėsirė" nė Albanian.

Kjo e vėrtetė biblike, e kuptova nė zemrėn time njė kohė tė gjatė, por unė nuk e kishte parė mė parė atė sa mė qartė qė kohėt e fundit kam parė kur kam lexuar kėtė ajet.

Trepunktslista

Ne bėjmė njė trepunktslista mėnyrė qė tė bėhet mė e dukshme.

  1. Ne do tė rrėmbehemi nė re
  2. Ne do tė tė dalė pėrpara Zotit nė ajėr. 
  3. Dhe kėshtu do tė jemi pėrherė bashkė me Zotin.

Dhe pika e katėrt unė mund tė shtoni:

  1. Kur Jezusi tė vijė pėrsėri nė Jeruzalem, ai me ne mė parė raptured!


Publicerades måndag, 28 oktober 2019 19:23:11 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 27 oktober 2020 17:44
TACK JESUS DU HJÄLPER S I MORGON ONSDAG PÅ ETT VIKTIGT MÖTE SOM HAN SKALL VARA PÅ HOS POLISEN ATT ALLT GÅR BRA DÄR JESUS ÄR MED HONOM OCH ALL RÄDSLA ÄR BORTA ATT KAN SOVA O VARA I VILA O FRID I ALLT.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp