Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer berg | TV | Bnesidan | Frga Christer berg | Skrivklda | Chatt | Lsarmejl | Skriv | Media | Info | Sk
DONERA till Apg29 - bli mnadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Salvation

Hulumtuesit vijn me mesazhin e t l pa frym pesimist

Tani shkenctart kan zbuluar nj krcnim real pr miliona njerz n tok.

Hulumtuesit vijn me befasues mesazh fundi i bots.

Screen hedhja e Aftonbladet.

IT'S Thwaites Glacier, e cila sht n lidhje, ajo sht quajtur edhe "akullnaj fundi i bots". sht akullnajat m t rndsishme dhe m t rrezikuara n Tok, ajo tani mund t plasaritur dhe t gremis n det.


Av Holger Nilsson
lrdag 8 februari 2020 21:48

Nj krcnim real pr miliona njerz n tok

Tani shkenctart kan zbuluar nj krcnim real pr miliona njerz n tok. Ndr t tjera, raporton Aftonbladet m 8 shkurt n rreziku shum t afrt, shih ekran hale sipr.

Tani krcnimi i nj akullnaj gjigande q plasaritur - me nivelet e detit ashpr n rritje si rezultat. - sht e vrtet, t vrtet e keqe, thot glaciologist David Holland pr Washington Post.

"Glacier Doom"

IT'S Thwaites Glacier, e cila sht n lidhje, ajo sht quajtur edhe "akullnaj fundi i bots". sht akullnajat m t rndsishme dhe m t rrezikuara n Tok, ajo tani mund t plasaritur dhe t gremis n det.

flet akull sht disa qindra metra thell dhe shtrihet n nj siprfaqe pothuajse aq i madh sa gjysma e Suedis.

"Kjo do t rezultoj n qindra miliona njerz do t rrezikonte pr t par shtpit e tyre duke u lar larg."

Njerzit nuk mund t bj

sht gjithashtu e vrtet se kjo nuk sht asgj njerzit mund t bni n lidhje me at tani duke u zhvilluar rreth akullnaj, q sht i pafuqishm.

At q Jezusi ndr t tjera, tregon pr kohn kur kthimi i tij sht q t:

"Toka do kombe do t jet n ankth dhe n prhumbjen prej gjms s detit dhe t valve t tij." Luka. 21:25.

Kjo pikpamje sht ajo q ne kemi marr raportet.


Publicerades lrdag 8 februari 2020 21:48:04 +0100 i kategorin Gstblogg och i mnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live p Youtube


Direkt med Christer berg


"Perndia e deshi aq botn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], t cilitdo q beson n t t mos humbas, por t ket jet t prjetshme." - 03:16

"Por, sa m shum t  marr  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin t bhen bij t Perndis, atyre q besojn n emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po t rrfesh me gojn tnde Zotin Jezus, dhe po t besosh n zemrn tnde se Perndia e ngjalli prej s vdekurish, do t shptohesh." - Roma 10: 9

Dshironi t merrni t ruhen dhe t marr t gjitha mkatet e tua t jan falur? Lutuni kt lutje:

- Jezusi, un do t'ju marr tani dhe ju rrfej si Zotin. Un besoj se Perndia ju ringjall prej s vdekurish. Faleminderit q un tani jam i shptuar. Faleminderit q e ke falur mua dhe ju falnderoj q un jam tani nj fmij i Perndis. Amen.

A ju merrni Jezusi n lutje lart?


Senaste bnmnet p Bnesidan

torsdag 3 december 2020 00:15
Frst vill jag TACKA fr att jag fr leva i ett land i fred. Och fr att det finns ppna kyrkor att f till mitt i denna pandemi. Mitt bnemne: jag r fortfarande rtt dlig efter hjrnskakning.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli mnadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stdja finner du hr!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp