Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Hall tė ndaluar nga YouTube

Pastor palė Stefan dhe Mary Hallman ėshtė ndaluar nga YouTube.

Mary Hallman.

Mary Hallman nga njė transmetimi tė drejtpėrdrejtė tė mėparshme, duke pėrfshirė YouTube.

Barinjtė famshme Stefan dhe kanal YouTube Mary Hallman ka qenė mbyllur nga YouTube pėr shkak tė "shkeljeve tė pėrsėritura ose tė rėnda tė tė folurit Politika ndalon YouTube urrejtjes."


Christer ÅbergAv Christer Åberg
torsdag, 17 oktober 2019 23:38

"Krimi kundėr politikės sė tyre"

Pastor palė Stefan dhe Mary Hallman ka dėrguar live nga studio e tij nė Myresjöfönster si nė Facebook dhe YouTube. Por tani kanali i tyre YouTube ėshtė hequr nga kompania Google-pronėsi me arsyetimin se ata kanė bėrė "shkelje tė pėrsėritura ose tė rėnda tė politikės sė tyre tė ndalojnė gjuhėn e urrejtjes"

Pastorėt besojnė se kjo ėshtė njė gėnjeshtėr, sepse ata e duan tė gjithė njerėzit, qė ata tė predikuar Ungjillin dhe tė sjell nė tė gjitha programet e shikuesit mundėsinė pėr tė pranuar Jezusin.

Email nga YouTube


Mail nėse mbyllje si YouTube dėrguar nė Hall-sė.

Nė email qė Stefan Hallman marrė atė gjithashtu thotė se ai "nuk mund tė hapur, posedojnė ose duke krijuar llogari tė tjera nė YouTube" . Pezullimi do tė jetė nė kėtė mėnyrė pėrgjithmonė dhe nė mbarė botėn. Duke u pėrpjekur pėr tė shkuar nė kanalin e tyre u takua me kėtė tekst:


Duke u pėrpjekur pėr tė parė njė video qė mbetet i ngulitur nė internet, ajo duket si ky:


Stefan Hallman thotė nė Facebook :

"Ne jemi tė shokuar dhe shumė e trishtuar se YouTube kanalin tonė me 461 abonentė janė tė mbyllura pėrgjithmonė."

Politika forcohet

Kanalet do tė ndalohet nga YouTube, ne kemi lexuar dhe dėgjuar disa herė qė ata forcuan tyre politika . Nuk do tė jetė dy tė krishterė dhe jo tė krishterė. Kohėt e fundit kam lexuar se njė tjetėr kanal krishterė ishin mbyllur. Njė kanal qė kam reaguar ndaj dhe nuk pajtohem me ēdo gjė.

Kam dėgjuar gjithashtu se 200 kanale myslimanė janė mbyllur. Ata kanė drejtuar propagandėn Isis dhe mė shumė.

Kam dėgjuar gjithashtu se Youtube do tė bėhet edhe mė tė rrepta nė mėnyrė qė ne mund tė presim mė shumė mbylljet. Kėtu tė dy tė krishterėt dhe jo tė krishterėt vuajnė.

qėndrimi im

Personalisht, unė kam vendosur qė unė do tė Blogging dhe pėrdorimi i mediave sociale pėr aq kohė sa tė jetė e mundur pėr tė sjellė mesazhin e Jezu Krishtit. Kjo ka qenė qėndrimi im qė nga fillimi, si kam bėrė nė faqen time nė njė vend blog nė vitin 2007.

Unė gjithashtu vendosi qė unė do tė rrinė Jezusit nė mėnyrė qė njerėzit tė kenė mundėsi pėr tė marrė atė dhe tė ruhen. A nuk pėrzihen me kaq shumė gjėra tė tjera, tė cilat mund tė dyja tė errėt dhe rreziku mund tė arrijnė mė mesazhin e Jezusit. 


Publicerades torsdag, 17 oktober 2019 23:38:55 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 19 oktober 2020 13:39
Fader, jag älskar Jesus och ber varje dag, försöker göra mitt bästa, men ändå är jag så ledsen och ensam med ett sjukt barn som alla spottar på, mycket ledsen och utanför. Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklar



STÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp