Language

Apg29.Nu

Christer berg | TV | Bnesidan | Frga Christer berg | Skrivklda | Chatt | Lsarmejl | Skriv | Media | Info | Sk
REKLAM:
Vrlden idag

Std Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Zemra duhet t pasqyroj Jezusin

Bota ka nevoj pr t krishtert, zemrat e t cilve jan djegur dhe nj pasqyr q reflekton Jezu Krishtin.

Zemra duhet t pasqyroj Jezusin.

Kur isha n shtpi, un e shoh veten n pasqyr dhe t thot: "Nuk t kam par m par?". Koh nuk kishte asnj pamje e mrekullueshme, ju e dini, plotsoni t smur si un ishte. Sot sht imazh pasqyr nuk sht e njjt, tani ju ndiheni t lumtur pr t i prkasin Jezu Krishtin dhe t jen fmijt e tij, madje edhe me t metat dhe gabimet e saj.


Av Mr Svensson
torsdag, 26 september 2019 13:24
Lsarmejl

A keni par veten n pasqyr t javs?

Sharing sht natyra e krishter. Ai q e do dshiron t jap at q ai ka. Un kam qen duke shkuar pr t ju pyes nse ju keni par veten n pasqyr t javs? Ndoshta ju jeni duke menduar oh oh aq i vjetr bhem, Namen kaq shum rrudha kam marr pr shkak t posts Andy, ose ju mund t zbuloni, oh oh un t marr prettier do dit Perndia m do mua!

rikthim

reflektimi yn sht drejt interesante? Pr gati 15 vjet m par kam pasur nj rikthim dhe duke pir shum alkool dhe u b nerbrottad nga katr rojet dhe dy polict q e pyeti se si jeni? E pra kjo nuk ishte aq i mir me Andy q kishte, sipas mjekve t cilt kan punuar jasht gati 4 pr mij n trup, q sht, rreziku i helmimit fatal t alkoolit, e gjith kjo n ditn e Krishtlindjeve!

I kishte ngrn rdbetsallad lot dhe proshut n Morgan, miku im, i cili ishte me gjendje t dehur. Ne kishim shkuar n nj vend t partis dhe aty un blacked jasht dhe nuk e mbani mend se far kisha br, t gjith nj e papritur kam katr rojet dhe dy polic q luftoi m posht n dysheme.

Me kaq shum alkool n trup n mnyr q ata m drguan pr t mbushur qeliz q un pr fat t keq spyde posht me sallat panxhar. Isha aq turp kur ata do t m drgoni n shtpi, nerspydd dhe rrip rreth qafs time, dhe pa orape, kam ln stacionin e policis. Kjo ishte t paktn 20 grad.

reflektimi im

Kur isha n shtpi, un e shoh veten n pasqyr dhe t thot: "Nuk t kam par m par?". Koh nuk kishte asnj pamje e mrekullueshme, ju e dini, plotsoni t smur si un ishte.

Sot sht imazh pasqyr nuk sht e njjt, tani ju ndiheni t lumtur pr t i prkasin Jezu Krishtin dhe t jen fmijt e tij, madje edhe me t metat dhe gabimet e saj.

Djegia zemrat q sht imazh pasqyr e Jezusit

Ne kemi nevoj pr m shum e dashuris s Perndis pr njerzit q takojm! Mendoni se sa shum fjal q kemi, por ne duhet t duam t afrmin ton? Bota dridhet off ankthi dhe ajo do t jet edhe m keq se ajo q ne shohim tani. Bota ka nevoj pr t krishtert, zemrat e t cilve jan djegur dhe nj pasqyr q reflekton Jezu Krishtin.

Tani un mund t shoh veten n pasqyr

Imazh pasqyr, un kam pr t par pas ashtuquajtura rrumbullakt ime mbushur me Morgan nuk ishte e kndshme, un ndjeva aq keq m pas. Tani un mund t shoh veten n pasqyr dhe nuk e shoh nj Redeemed pashm shptoi njeriun e vjetr 51 vjet. Po, un nuk jam si gjith t tjert, ai ka t rritet zbuluar gjith mailin tim? Por fardo qoft ajo sht q ju dhe un dashur kshtu nga Jezu Krishti. 


Publicerades torsdag, 26 september 2019 13:24:28 +0200 i kategorin Lsarmejl och i mnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live p Youtube


Svart fr blir vitt


"Perndia e deshi aq botn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], t cilitdo q beson n t t mos humbas, por t ket jet t prjetshme." - 03:16

"Por, sa m shum t  marr  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin t bhen bij t Perndis, atyre q besojn n emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po t rrfesh me gojn tnde Zotin Jezus, dhe po t besosh n zemrn tnde se Perndia e ngjalli prej s vdekurish, do t shptohesh." - Roma 10: 9

Dshironi t merrni t ruhen dhe t marr t gjitha mkatet e tua t jan falur? Lutuni kt lutje:

- Jezusi, un do t'ju marr tani dhe ju rrfej si Zotin. Un besoj se Perndia ju ringjall prej s vdekurish. Faleminderit q un tani jam i shptuar. Faleminderit q e ke falur mua dhe ju falnderoj q un jam tani nj fmij i Perndis. Amen.

A ju merrni Jezusi n lutje lart?


Senaste bnmnet p Bnesidan

lrdag 11 juli 2020 02:35
Be fr mig att jag ska f jobbet som marknadskoordinator och bli erbjuden 45 000 kr/mnaden som ingngsln! Be att Gud vlsignar mig p arbetsplatsen och successivt (men snabbt) kar lnen ytterligare

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stdja finner du hr!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp