Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Ngjitja e Jezusit dëshmon se ai është Zot

Bibla thotë se Jezui që u ngjit në parajsë është Zoti!

Qielli, retë, dielli.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
torsdag, 21 maj 2020 01:16

Bibla thotë se Jezui që u ngjit në parajsë është Zoti!

Psalmet 47: 6-10

Perëndia është ringjallur në gëzim,

Zoti , nën tingullin e borive.

Falënderoni Zotin , lavdëroni! Lëvdoni Mbretin tonë, Falënderime!

Sepse Zoti është mbret mbi të gjithë tokën, lëvdojeni me një psalm.

Perëndia është mbret mbi kombet e kombeve,

Perëndia ulet në besimin e Tij të shenjtë.

Kryesia e njerëzve është mbledhur si populli i Zotit i Abrahamit.

Sepse mburojat e tokës i përkasin Perëndisë , ai është lartësuar lart.

Zoti është ringjallur

Bibla thotë se kushdo që u dërgua në parajsë është Zot. Ajo që ne lexojmë tani në Psalter është një profeci e ngjitjes së Jezusit. Ajo thotë se Zoti është rritur në gëzim.

Theshtë ngjitja e Krishtit që përshkruhet. Jesusshtë përshkruar Jezusi kur u dërgua në parajsë. Dhe kjo është shkruar në Testamentin e Vjetër.

Zoti dhe Zoti

Kushdo që është ngritur gjatë gëzimit të Jezusit. Jo më pak se gjashtë herë ai përmendet si Zot.

Pasi ai është përmendur si Zot. Në tekstin e Zotit ai thotë YHWH. Ky është emri i Zotit. Bibla thotë qartë se Jezusi është Perëndi.

Jezusi është Perëndi

Ngjitja e Jezusit dëshmon se ai është Zot.


Publicerades torsdag, 21 maj 2020 01:16:05 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Hjälparen den Helige Ande - Har du tagit emot honom?


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 29 maj 2020 15:38
Be om befrielse från falska anklagelser från min exman till olika myndigheter. Be att man ser på hans ohälsa så han får hjälp inom snart tid. Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp