Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Tërmeti i Kiruna një shenjë kohe?

Isshtë tërmeti më i madh i regjistruar ndonjëherë në Suedi.

Tërmeti i Kiruna një shenjë kohe?

Fotografia: Aftonbladet.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag, 18 maj 2020 08:30

Tërmeti në Suedi

Sonte pati një tërmet shumë të fortë në Suedi. Madhësia është matur në mënyrë provuese në 4.8. Isshtë tërmeti më i madh i regjistruar ndonjëherë në Suedi.

Tërmeti ka të bëjë me punën në minierë.

"Në përgjithësi, bëhet më keq sa më thellë në shkëmbin që zbresësh. Isshtë një vëzhgim që ne e dimë nga e gjithë bota se sa më thellë të shkosh aq më i lartë është tensioni", thotë Björn Lund, sizmolog, për Aftonbladet .

Karakteri i kohës?

A është tërmeti i Kiruna një afat kohor? Jezusi thotë në Lluka 21:11:

"Dhe do të ketë tërmete të mëdha në një vend pas tjetrit, uri dhe epidemi. Dhe vegime të tmerrshme dhe shenja të mëdha nga qielli do të ndodhin".

Shumë gjëra po ndodhin në kohën tonë tani. Sidomos kur bëhet fjalë për pandeminë korona. Jezui gjithashtu flet për epidemitë në këtë kontekst.

Jezusi sjell në shtëpi besimtarët

Ne jetojmë në kohët e fundit dhe në çdo kohë Jezusi mund të sjellë në shtëpi ata që besojnë në të. A je gati A e keni marrë Jezusin? A keni ruajtur?


Publicerades måndag, 18 maj 2020 08:30:16 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Jesus har förvandlat hela mitt liv - Christer Åberg online


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 26 maj 2020 00:36
Jesus visa mig var jag ska bo!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp