DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Language Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Butik  | Christer Åberg | TV | Faqja e lutjes | Pyetja  | Kuti shkrimi | Bisedë | Email i lexuesit | Shkruaj | Media | Info | kërkim

Kurani janë djegur dhe hedhur në kazan

Në Norvegji, dogjën një Kuranin dhe dy u hodhën në kazan në një takim katror.

Ndërsa një zjarr i vendosur në një Kuranit hedhur dy në një kazan, e cila është parë si një fyerje në botën myslimane.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
tisdag, 26 november 2019 15:42

Grupi norvegjez Stop Islamizimi i Norvegjisë, Sian, u përpoq për të djegur një Kuranin , dhe hodhi dy bin gjatë një demonstrate në një takim katror.

sulmohet

Disa burra myslimanë ishin në vend dhe shkoi në sulm kundër grupit dhe liderit të saj Arne Tumyr.

Një burrë sulmoi Lars Thorsen që dogjën një Kuranin. Të dy anëtarët e ekipit dhe spektatorët që kishin shkuar në sulm u arrestuan.

ofendim

Ndërsa një zjarr i vendosur në një Kuranit hedhur dy në një kazan, e cila është parë si një fyerje në botën myslimane.

Kjo shkaktoi shumë muslimanë ishin të mërzitur, duke përfshirë Turqinë dhe Pakistanin. Në kryeqytetin Islamabad quajtur autoriteteve të dërguarit norvegjeze.

kërkon ekzekutimin

Të shtunën demonstruar islamike partisë Jamaat-e-Islami kundër Norvegjisë në Peshavar dhe disa qytete të tjera. Demonstruesit kërkuan që ata kryejnë "anti-islamik" akte që muslimanët mërzitur duhet të hiqen.

Avokatët Pakistani me ligjin e sheriatit, si një specialitet të kërkuara Thorsen, i cili mbajti djegur Kuranin, që do të ekzekutohet. Por njeriu që e sulmuan atë, ata duan të jenë liruar.

Feja nuk kursen

Unë duhet të them në mënyrë të qartë se asnjë fe mund të shpëtojë. As islam feja . I vetmi që mund të shpëtojë të ringjallur dhe të gjallë personin e Jezu Krishtit! Merrni Jezusin ju do të jetë i shpëtuar dhe të gjitha mëkatet e tua të janë falur!


Publicerades tisdag, 26 november 2019 15:42:53 +0100 i kategorin och i ämnena:

ANNONS:Världen idag

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


Dagens datum

V 08, söndag 28 februari 2021 kl 13:13

Dagens namn

Maria

Dagens bibelord

“Gud har inte gett oss modlöshetens ande, utan kraftens, kärlekens och självbehärskningens Ande.” (2 Timothy 1:7)

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också Maria. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 27 februari 2021 12:27
Behöver vänner! Familjen behöver möta Jesus Kristus.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
BYTARE: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli en månadsgivare
Den bank konto : 8150-5 934 343 720-9
IBAN / BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer information om hur man stöder finns här!

Kontakt
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

Mer
apg29.se  apg29.com apg29.nu  christeraberg.se

↑ Upp