Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Världen idag

Max von Sydow vdekja - Jezusi ka luajtur në George Stevens njeriu nga Nazareti

Filmi është më i filmi i shtrenjtë Bibla prodhuar ndonjëherë.

Karriera e Hollywood mori hov në mes të 60-kur Max von Sydow rënë dakord për të luajtur rolin e Jezusit në George Stevens njeriu nga Nazareti.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag 9 mars 2020 20:06

Filmi horror Exorcist

Max von Sydow është i njohur për rolet në filma të tillë si Ingmar Bergman-së " Shtatë Seal ", " Emigrantë " dhe filmin horror " Exorcist ".

Ai ka një cast të fortë pas tij dhe një prej roleve të fundit, ai shërbeu në " Game of Thrones " si Raven tre sy dhe e " Star Wars: Force zgjon " si Lor San Tekka.

luajtur Jesus

Karriera e Hollywood mori hov në mes të 60-kur Max von Sydow rënë dakord për të luajtur rolin e Jezusit në George Stevens ' Njeriu nga Nazareti . "

Filmi është më i filmi i shtrenjtë Bibla prodhuar ndonjëherë. Edhe pse kjo flopped si audienca dhe kritikët është nominuar për pesë Oskar por fitoi asnjë.

Kurrë nuk e mori një Oskar

Max von Sydow asnjëherë nuk ka marrë ndonjë Oskarin në botën e filmit - dhe ai u propozua vetëm dy herë.

Ai ishte 90 vjeç.


Publicerades måndag 9 mars 2020 20:06:54 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Ta emot Jesus nu


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 28 november 2020 13:20
Hjälp Herre min Jesus

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp