DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Bönesidan Kristen media Om Info

Direkt från Apg29

Më shumë se tetë persona në tubime publike dhe ngjarje publike janë të ndaluara

Nga 24 nëntori, maksimumi tetë persona mund të marrin pjesë në një tubim publik dhe një ngjarje publike në Suedi. Ndalimi është i vlefshëm për katër javë.

Më shumë se tetë persona në tubime publike dhe ngjarje publike janë të ndaluara

Foto e TV në transmetimin e TV nga konferenca për shtyp e qeverisë.

Ne jetojmë në një kohë të trazuar, por në një kohë profetike. Tani është më e rëndësishme se kurrë të jetosh afër Jezu Krishtit. Nëse nuk e keni pranuar, bëjeni tani para se të jetë tepër vonë.

Av: Christer Åberg
måndag 16 november 2020 15:33 📧

Qeveria dhe Kryeministri Suedez Stefan Löfven kanë pasur një konferencë dramatike për shtyp mbi standardet e reja për pandeminë e koronës.

Do të përkeqësohet

"Situata në vendin tonë është disi e komplikuar, por gjithashtu e thjeshtë: Ne jetojmë në një kohë sprove. Do të përkeqësohet. Bëni detyrën tuaj, merrni përgjegjësinë tuaj për të ndaluar përhapjen e infeksionit," thotë Stefan Löfven.

Stefan Löfven kështu thotë se do të përkeqësohet, gjë që ai e përsëriti disa herë në konferencën për shtyp.

Maksimumi tetë persona

"Sot mund të njoftoj se do të propozohet që nga 24 nëntori një maksimum prej tetë personave mund të marrin pjesë në një tubim publik dhe një ngjarje publike. Kjo është një masë shumë ndërhyrëse. në mënyrë që të mund të kufizojmë përhapjen e infeksionit ", thotë Stefan Löfven.

Ky ndalim do të zbatohet për të paktën katër javë nga 24 Nëntori, por mund të zgjatet.

Merre tani Jezusin

Ne jetojmë në një kohë të trazuar, por në një kohë profetike. Tani është më e rëndësishme se kurrë të jetosh afër Jezu Krishtit. Nëse nuk e keni pranuar, bëjeni tani para se të jetë tepër vonë.

Gjn 1: 12-13. Por të gjithë ata që e pritën, ai u dha atyre të drejtën të bëhen fëmijë të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij. Ata që kanë lindur, jo me gjak, as me vullnetin e mishit, as me vullnetin e askujt, por nga Zoti.

Christer Åberg në një azhurnim të drejtpërdrejtë.

Christer Åberg


Ditt stöd behövs

Stöd Apg29 genom att swisha in 29 kronor till 072 203 63 74.

Tack!


Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Senaste live på Youtube


Jesus finns på riktigt - Live med Christer Åberg


DAGENS

Dagens datum

Vecka 49, tisdag 7 december 2021 kl. 16:16

Dagens bibelord

“Jesus sade: "Jag är uppståndelsen och livet. Den som tror på mig ska leva om han än dör,” (John 11:25)

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också . Jag ber att människor ska ta emot Jesus och bli frälsta. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


Be högt den här bönen om du vill bli frälst: 
”Jesus, jag tar nu emot dig och bekänner att du är Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst och förlåten och ett Guds barn. Amen.”

Om Christer Åberg


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 6 december 2021 22:18
Be om blodets beskydd för min familj från alla våldets män som vill oss illa.


Aktuella artiklarSTÖD APG29

SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli en månadsgivare (Paypal)
Bankkonto: 8150-5 934343720-9
IBAN / BIC: SE7980000815059343437209SWEDSESS

Mer information om hur man stöder finns här!

Kontakt

mejl@apg29.nu
072-203 63 74

Om

Wikipedia om Christer Åberg

Mer

apg29.se
apg29.com 
apg29.nu 
christeraberg.se

Translate

↑ Upp