Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Nëna ime ka mbërthyer

libër mahnitshme Stefan Hallman-së!

Unë rekomandoj "Nëna ime ka qenë stung" nga Stefan Hallman. Kjo është një dëshmi e madhe e asaj që mund të bëjë Jezusi për një njeri.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag, 21 september 2019 01:40

"Nëna ime ka mbërthyer" është se si Stefan u rrit në alkolikët me shumë luftimeve, të mbushur, sulm dhe kur Jezusi e shpëtoi atë.

Kjo është një libër shumë i fuqishëm që nuk do të lërë askënd indiferent.

Nga përmbajtja

Hell në shtëpi, filloi me nëna iku nga shtëpia. Ajo mori autobusin deri në qytet për të pirë. Ajo ishte aq i thamë: ". Nëna e ka mbërthyer"

I urryer ato fjalë. Unë e dinte se çfarë të thoshte kur Babi u kthye në shtëpi ... kujtimin e skenave të përgjakshme, dhe klithmat e dëshpëruara të nënës, kur ajo vë në një nersparkad qoshe dhe shpartallua.

Nëse Dad u kthye në shtëpi dhe nëna ime ndjeu një alkool pak, ai shkoi berserk.

Çdo gjë do të fillojë kur kam marrë në shtëpi nga shkolla. Pastaj ndjeva drejtë në mua në lidhje me nëna ime mori një birrë. Unë kam qenë aq i ndjeshëm për atë atje si një knarkhund. Në qoftë se ajo kishte marrë vetëm disa gllënjka veshur unë e bëri atë anyway.

Babi ishte i njëjtë, ai ndjen diçka ishte e gabuar menjëherë, dhe së shpejti filloi në ferr përsëri.

Unë nuk guxoj të shkojë në shtëpi, ndjeva se kisha për të mbrojtur nënën time dhe tre vëllezërit e mi më të vegjël.

Tani filloi peisazhit djallit. Ai mund të duartrokas për të me një grusht të mbyllur të drejtë në fytyrë si gjak spurted nga hunda e saj, ajo shkoi në katin e me një aksident dhe ai filloi kicking atë.

dëshmi e mahnitshme se çfarë mund të bëjë Jezusi

Unë rekomandoj "Nëna ime ka qenë stung" nga Stefan Hallman. Kjo është një dëshmi e madhe e asaj që mund të bëjë Jezusi për një njeri.

Ajo ka ndër të tjera janë serialized në gazetën e krishterë mik i vëndas.

Libri është gjithashtu i përshtatshëm si një evangelisationsbok.


Publicerades lördag, 21 september 2019 01:40:49 +0200 i kategorin Böcker och i ämnena:


0 kommentarer


Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 6 december 2019 00:23
Bett om detta förut. Mamma blir allt svagare trots att infektionen är borta.Känner mig ledsen och rädd,orkar inte riktigt med det.Hon har alltid varit min trygghet.Vill ni be med mig för mer kraft?

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarStöd Apg29:

Kontakt:

MediaCreeper Creeper

↑ Upp