Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
Ditt stöd behövs!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Salvation

Sulm terrorist mysliman në gjashtë vende në Vjenë

Raportohen shumë të vdekur dhe të plagosur. Njëri nga terroristët ka shpërthyer edhe një bombë vetëvrasëse.

Në këtë video, një vrasës shihet duke qëlluar.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag 2 november 2020 23:47

Jo shumë ditë më parë, një sulm i tmerrshëm terrorist mysliman ndodhi në një kishë katolike në Nisë .

Në Avignon, 250 km nga Nica, një musliman u qëllua për vdekje pasi shkoi në një sulm me thikë kundër disa oficerëve të policisë.

Sulmet terroriste myslimane në Vjenë

Sot, ka pasur sulme të mëtejshme terroriste myslimane . Tani në Vjenë në gjashtë vende. Raportohen shumë të vdekur dhe të plagosur.

Një oficer policie që mbrojti një sinagogë në qytet është qëlluar dhe ka dëmtime të rrezikshme për jetën. Një autor duhet të ketë vdekur dhe një duhet të jetë në arrati. Njëri nga terroristët ka shpërthyer edhe një bombë vetëvrasëse.

Sulmet janë duke vazhduar në kohën e shkrimit. Disa kanë vdekur. Shumë janë plagosur rëndë dhe shumë marrin kujdes spitalor .

Sulmi klasifikohet si një sulm terrorist dhe besohet të jetë kryer nga disa vrasës.

Vetëm Jezusi mund të kursejë dhe të çlirojë

Kur ndodhën sulmet terroriste në Nice dhe Avignon, unë shkrova:

Njerëzit me të vërtetë kanë nevojë për Jezu Krishtin biblik. Atëherë do të ketë fund të urrejtjes, vrasjeve dhe dhunës. Vetëm Jezusi mund të shpëtojë, të shpëtojë dhe të falë mëkatet e njerëzve!

E them atë deklaratë edhe sot.


Publicerades måndag 2 november 2020 23:47:32 +0100 i kategorin TV och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Coronan sprider sig i Småland


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

onsdag 25 november 2020 10:41
Be för mina två katter, mest för Findus som jag tror har problem med hälsan. Bondkatter som jag har adopterat i vuxen ålder. Vet ej ålder, bakgrund. Har ingen försäkring för dem. Ej råd med veterinär.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp