Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Salvation

Dita Kombëtare e Lutjes shpallur nga Presidenti Donald Trump

Arsyeja është për të shpëtuar Amerikën nga virusi Corona.

Dita Kombëtare e Lutjes shpallur nga Presidenti Donald Trump

Ajo që udhëheqësit e tjerë shtetërorë apo politikanët janë të gatshëm për kaq të përulur në Suedi?


Av Nils
söndag, 15 mars 2020 01:52

Dëgjuar këtë mbrëmje, 14 mars nga ndërmjetësimi i Konferencës Solnahallen përfshirë Lars Enarsson, se presidenti i Amerikës, Donald Trump shpall Ditën Kombëtare të Lutjes në nesër SHBA, 15 mars!

Arsyeja është për të shpëtuar Amerikën nga virusi Corona.

Ajo është e bazuar në fjalën e dy Krön.7, 14 dhe Psalmi 91

2 Krön.7; 14 "Në qoftë se populli im, i cili thirret me emrin tim, përulet, lutet, kërkon fytyrën time dhe kthehet prapa nga rrugët e këqija, unë do ta dëgjoj nga qielli, do t'i fal mëkatin e tij dhe do ta shëroj (shëruese ) vendin e tyre. "

Të njëjtat Bibla e përdor vargun bönerörelsen në Suedi me Lars Enarsson tani vazhduar për më shumë se dy vjet, dhe lutuni për një ringjallje në Suedi dhe në rajon nordike.

Ajo që udhëheqësit e tjerë shtetërorë apo politikanët janë të gatshëm për kaq të përulur në Suedi?

burim

Donald Trump e diel Shpall Dita Kombëtare e Lutjes: "Ne jemi një vend që ka shikuar të Perëndisë në kohë si këto '


Publicerades söndag, 15 mars 2020 01:52:28 +0100 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Ta emot Jesus nu


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 28 november 2020 13:20
Hjälp Herre min Jesus

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp