Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Salvation

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

netiquette

Dhe disa netiquette nė komentet mbi Apg29

Christer Åberg si njė emoji.

Christer Åberg si njė emoji.

E pabesueshme sa mund tė duket, ka disa (Shėnim: disa) i cili vazhdimisht e gjejnė veten nė radhė tė modės qė nuk duket si ndryshim. 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
onsdag 6 november 2019 19:05

netiquette

Dhe disa netiquette nė komentet mbi Apg29.

1️⃣ Ndonjėherė njerėzit bukur vijnė nė mosmarrėveshje nė komente. Kėshilla ime ėshtė qė tė mos filluar diskutimin dhe tė shkojnė kundėr njėri-tjetrit. Ju shkruani mendimin tuaj, atėherė ajo ėshtė e mirė.

Ata e trajtojnė njėri-tjetrin nė mėnyrė qė ju duan tė jenė tė trajtohen, pėrndryshe ėshtė e padobishme pėr tė shkruar asgjė.

2️⃣ bėjė diēka tė papėrshtatshme nė komentet, ju mund tė mė thėnė. Komentet qė ēėshtja deletade komentet gjithmonė shpėrblehen duke marrė deri deletade. Apg29 nuk shpjegon pse njė koment ėshtė deletad. Kjo duhet tė jetė vetė-kuptuarit.

3️⃣ Nėse ju doni tė kritikojnė Apg29 ose tė diskutuar nė lidhje me mua (Christer Åberg), ju mund ta bėni atė kudo tjetėr, por jo kėtu.

4️⃣ Nėse ju keni qenė tė kėrkuar nė radhė moderim dhe do tė duan tė kthehen nė dhe koment, atėherė ajo ėshtė vetėm pėr ju qė tė mbani tė mirėn netiquette 🙂. 

5️⃣ propaganduar mėsimet e gabuara natyrisht nuk lejohet. Komentuesit tė cilėt po e bėjnė kėtė janė deletade dhe u zotua nė radhė moderim.

6️⃣ Komentuesit qė vetėm shkon kundėr asaj qė ėshtė shkruar nė nenet mund tė bėjė atė diku tjetėr, por jo kėtu.

7️⃣ Sigurisht, nuk veprimtaritė e paligjshme atribuohet.

❗️ pabesueshme sa mund tė duket, ka disa (Shėnim: disa) i cili vazhdimisht e gjejnė veten nė radhė tė modės qė nuk duket si ndryshim. 

❤️ Por falėnderoj tė gjithė ju qė janė tė sjellshėm dhe shkruan komente tė vėrtetė tė mirė me njė ton tė dashur dhe shpėtimin pėr sytė! Ju keni krijuar njė klimė shumė tė bukur nė Apg29 dhe u pėrhap njė aromė tė mrekullueshme!

Bönesidan  🙏

✔️ Kėto rregulla sigurisht bönesidan too. Por tė jenė tė vetėdijshėm se ekziston njė bönesida dhe asnjė faqe nė diskutim apo "faqe Printer". Ēdo gjė qė nuk ėshtė lutja apo deletas tacksägelseämnen.

✔️ nuk theksojnė njerėzit duke pėrmendur emrin e tyre tė plotė, dhe kjo vlen pėr shkrimin tuaj.

✔️ Klagoböner, lutjet hakmarrje dhe hatböner nuk ėshtė e qartė mirėpritur.

✔️ Ju lutemi tė keni shpėtimin e syve tuaj, kur ju tė dėrgoni nė bönämnen.

📝  Reader Mail

Nėse keni diēka pėr tė thėnė nė lidhje me atė mbėshtetet nė parimet e krishtera, pra ju lutemi tė na shkruani njė lexues e-mail! Email duhet tė jetė sė paku 300 fjalė, por mundėsisht 500 ose mė shumė. Dėshmojnė pėr Jezu, shpėtimin, pagėzimit, pagėzimin nė Frymėn, lutjet nisi tė ecė me Jezusin. Ėshtė e nevojshme nė kėtė kohė ne jetojmė!

Ju mund tė  e-mail direkt nė Apg29 ose tė shtypura lexues e-mail nė kėtė formė .

💡 Kujtoni

Mos harroni se email lexues dhe komentet kanė mendimet e tyre. Nė qoftė se ajo ėshtė shkruar njė opinion qė unė nuk e ndajnė, ju nuk mund tė fajėsojnė mua pėr kėtė! "Faji nga shoqata" ( Shoqata e borxhit ) nuk janė tė pėrfshira kėtu!

Kjo vlen edhe pėr artikuj dhe video tė cilat nuk janė bėrė nga mua, ose nė qoftė se unė intervistojnė dikė nė studion time qė unė nuk e ndajnė tė njėjtin mendim me tė.

😃

Por, sa i lumtur jam qė ti dhe shumė tė tjerė vizitoni blogun faqen time Apg29 dhe tė kėrkoni nė transmetimet e mia tė ndryshme tė gjalla!

Share ata tė lumtur me tė tjerėt kaq shumė qė ajo ėshtė humanizėm e mundur!

Zoti ju bekoftė me bollėk dhe e kanė atė tė vėrtetė tė mirė!

Christer ÅbergPublicerades onsdag 6 november 2019 19:05:44 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 19 oktober 2020 13:39
Fader, jag älskar Jesus och ber varje dag, försöker göra mitt bästa, men ändå är jag så ledsen och ensam med ett sjukt barn som alla spottar på, mycket ledsen och utanför. Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp