DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Bönesidan Chatt Kristen media Om Info

Info

Një fillim i ri për Apg29

Në kohë për 18-vjetorin unë të fillojë plotësisht në këtë faqe interneti popullor!

Një fillim i ri për Apg29

Christer Åberg, themeluesi Apg29 me faqen e tij të vjetër blog para se të ishte rimodeluar.

Tani unë rinisni Apg29 plotësisht plotësisht! Vetëm në kohë për përvjetorin 18-vjeçare Apg29 të nisur faqen time të re! Site përfshijnë drenazhuar plotësisht e të gjithë artikujve blog, komente, kërkesave lutje, dhe më shumë. Deri tani ne vetëm duhet të plotësoni në!

Av: Christer Åberg
onsdag 18 september 2019 20:53 📧

Christer Åberg

Këtë vit ajo është 18 vjet që kam filluar të blog faqen Apg29. Vetëm në kohë për përvjetorin 18-vjeçare unë rinisni Apg29. Gjithë faqja e internetit është transcoded dhe drenazhuar të gjitha mijëra artikujve dhe komenteve. Bönesidan është gjithashtu bosh. Dating Site do të ndjekë, ajo është shtuar më vonë. Albanian Natyrisht me. 

Site është zhvendosur edhe në një kompani tjetër hosting. Arsyeja për këtë nisjen e re është për shkak të shpirtit të ndryshme. Gjatë viteve ka pasur shumë e dosjeve në server vetëm rri aty dhe të ndotura. Kodi në faqen e internetit ishte shumë e vjetër dhe e pastrukturuar. Disa fotografi imazh nuk punojnë. As disa ngulitur videos YouTube. Tani si më parë, faqja do të përkthehet në 102 gjuhë, por tani pjesa më e madhe e faqes është e mbuluar nga gjuhë të ndryshme dhe jo vetëm blog artikuj. Në praktikë, kjo do të jetë 103 faqet e internetit të reja.

Ky veprim për një kompani tjetër hosting është edhe për shkak se ajo ishte shumë e shtrenjtë për mua të jem në shtëpi në serverin e fundit. Unë thjesht nuk mund ta përballojë atë. Dhe disa gjëra që unë nuk mendohet punuar aq mirë. Shpresa ime është se tani ajo do të jetë më mirë.

Shpresa ime është se unë do të ketë reklama në faqe. Të ketë sukses kjo kështu që ajo duhet të ketë filluar së shpejti. Dëshironi të reklamuar? Please let me know!

Unë kam koduar shumë dhe është pak i lodhur tani, por unë kam shpresa të mëdha të asaj që do të ndodhë tani! Site përfshijnë drenazhuar plotësisht e të gjithë artikujve blog, komente, kërkesave lutje, dhe më shumë. Deri tani ne vetëm duhet të plotësoni në!

Christer Åberg

Më pëlqen të makinës në këtë faqe blog të quajtur Christer Åberg, i lindur në vitin 1964. Unë kam qenë i ruajtur, kur kam pranuar Jezusin si Zotin tim kur isha 20 vjeç në vitin 1984.

Unë jam një ve që nga viti 2008. Unë kam një vajzë që ka lindur në vitin 2006, dëshira, e cila është quajtur zakonisht "Dessan", dhe një djalë në qiell, Joel, i cili vdiq në vitin 2008 vetëm disa orë e vjetër. E gjithë kjo që ju mund të lexoni për në librin tim Natën gjatë.

Unë tani jam edhe në përsosje librin tim të ri të padëshiruar shpejti të lëshohet. Është në lidhje me fëmijërinë time deri sa unë u ruajt. Ajo do të jetë të paktën po aq i thellë sa popullor nata më e gjatë.

Apg29

Sqjten Apg29 ka qenë në internet që nga viti 2001 dhe 2007 blog përshtatshme më radhë .. Ajo është bërë një koncept në blogosferë dhe ka qindra e mijëra faqe trajton një ditë. Ajo ka qenë edhe disa herë më shumë se një milion faqe sheh një ditë.

Emri do të thotë Apg29 Veprat 29. Nuk janë vetëm 28 kapituj në librin e Veprave në Bibël, por ata thonë se kapitulli 29 vazhdon edhe sot. 

Vizioni im është që të jetë pjesë e njëjtë gjatë sot siç bëri Jezusi me anë të Frymës së Shenjtë në Veprat. Kështu emrin. 

Jezu

Unë jam shtyrë për të predikuar në lidhje me Jezusin dhe se si të jetë i shpëtuar. Kjo është arsyeja pse ekziston ky blog faqe. A do të dalë nga kjo mënyrë humbet raison d'être.

Këtë vit ajo është 18 vjet që kam filluar Apg29. Pra, çfarë të përshtaten sa më mirë në qoftë se jo për të krejtësisht të ri-nisë blog faqe?

Ju jeni të mirëpritur për të mbështetur Apg29 dhuratë vullnetare në përvjetorin e 18-të. Mbështetja juaj është e nevojshme. Ju mund ta bëni këtë në tri mënyra:

Thanks!

Christer Åberg


Ditt stöd behövs

Stöd Apg29 genom att swisha in 29 kronor till 072 203 63 74.

Tack!


0 kommentarer

»0

»0

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


NYTT! Förkorta lång länk här så att den fungerar i din kommentar!

Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.

ANNONS:
Himlen TV7

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


30 000 följare på TikTok


DAGENS

Dagens datum

Vecka 14, söndag 11 april 2021 kl. 06:43

Dagens bibelord

“Han bar våra synder i sin kropp upp på korsets trä, för att vi skulle dö bort från synderna och leva för rättfärdigheten. Genom hans sår är ni helade.” (1 Peter 2:24)

Dagens namn

Ulf och Ylva

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också Ulf och Ylva. Jag ber att människor ska ta emot Jesus och bli frälsta. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


Så här blir du frälst - räddad

"Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son [Jesus], för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv." - Joh 3:16

"Men så många som tog emot honom [Jesus], åt dem gav han rätt att bli Guds barn, åt dem som tror på hans namn." - Joh 1:12

"Om du därför med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, skall du bli frälst." - Rom 10:9

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? Be den här bönen:

- Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?

Ja!Fadern, Sonen och den Helige Ande är ett

Dessa tre är ett

Bibeln är mycket tydlig. Fadern, Sonen och den helige Ande är tre - och dessa tre är ett!


Jesus var jämlik Gud, blev människa, dog på korset och Gud upphöjde honom

Var så till sinnes som också Kristus Jesus var, vilken, då han var i Guds gestalt, inte ansåg det som en rövad skatt att vara jämlik Gud, utan utgav sig själv, och tog på sig en tjänares gestalt, och blev lik oss människor. Och sedan han hade trätt fram som en människa ödmjukade han sig själv och blev lydig intill döden, ja, intill döden på korset. Därför har också Gud upphöjt honom och gett honom ett namn som är över alla namn, för att i Jesu namn alla knän ska böja sig, deras som är i himlen och på jorden och under jorden, och för att alla tungor ska bekänna att Jesus Kristus är Herren, Gud, Fadern, till ära. (Fil 2:5-11)


Själavårdssamtal

Behöver du gratis vägledning och själavårdssamtal?

☎️ 0381-77 30 80

  • Måndagar 18.00-20.00
  • Tisdagar 09.00 -11.00
  • Onsdagar 09.00-11.00
  • Torsdagar 18.00-20.00

"Det enda som bär är Jesus. Det har Christer Åberg fått uppleva genom livets tuffa utmaningar. Christer är bloggare och författare och driver bland annat apg29.nu". - himlen.tv7


Christer Åbergs böcker

Den längsta natten och Den oönskade

Om Christer Åberg


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 10 april 2021 18:38
Jesus, hjälp oss varje dag att få uppleva din kärlek och nåd! Vi behöver dig o ditt helande.Jag har värk i lederna(knäna)

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
BYTARE: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli en månadsgivare
Den bank konto : 8150-5 934 343 720-9
IBAN / BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer information om hur man stöder finns här!

Kontakt
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

Mer
apg29.se  apg29.com apg29.nu  christeraberg.se

Translate

↑ Upp