Language

Apg29.Nu

Christer berg | TV | Bnesidan | Frga Christer berg | Skrivklda | Chatt | Lsarmejl | Skriv | Media | Info | Sk
REKLAM:
Himlen TV7

Std Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Pastor lutje serioze nuk ishte funny

Gazeta Dita ka fun e pastorit q lexuar n telefon, ndrsa po lutej.


Christer bergAv Christer berg
mndag 7 oktober 2019 13:33

kancer

Dit dhe media sociale prhapur surfing celular pastori s ndrsa ai udhhoqi kongregacionin n lutje. Kam shkruar asgj pr kt, sepse kam menduar ministri mund t lexoni nj bnmne ndrsa ai lutej. Shum e vrtet. Dita shkruan n nj artikull t ri:

- Nuk ishte nj mik ministr nga Ohajo, gruaja e t cilit ka kancer, thot Perry Stone.

- I kap telefonin tim n Messa at.

Pra, prgjigjja e tij pr t gjith ata q mendonin se situata ishte qesharake sht se nuk ishte dika qesharake fare me t.

- Ju e br fun tuaj me shpenzimet e mia pr nj pastor, gruaja e t cilit kishte kancer.

Pastor shpjegon n nj video t re n YouTube.

Ndonjher ne duhet t gjeni gjra pvarfr ndodh dhe nuk hidhen n prfundime. Kjo nuk mund t jet si ajo duket t jet.

Dita ndoshta duhet t krkoj falje?

sjellja josportive

Ndonjher ka ndodhur q njerzit rreth meje kan qen t shprthimit vetm se un kam qndruar n Cellphone tim. Kjo ka ndodhur dy her q un do t marr n nj makin. Dhe ather un nuk surfed edhe me celular apo shikuar n t. Kjo ishte e mjaftueshme q un kam qen n t dhe pastaj ata n prfundimin se un do t shfletoj apo t shikojn at. 

fardo qoft ajo sht pr shkak se un nuk e di, por un dyshoj se ata jan xheloz pr shkak t blog faqen time Apg29. Prve ksaj pr t mbajtur n kontakt me njerz un e prdorin telefonin tim celular pr t rinovuar dhe t punojn n web faqen time blog. Njri prej tyre m pas krkoi falje, tjetri jo.

Tani ju nuk duhet t jet xheloz. Ju gjithashtu mund t filloni nj blog dhe prhapjen e ungjillit t lavdis s Jezu Krishtit!


Publicerades mndag 7 oktober 2019 13:33:13 +0200 i kategorin TV och i mnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live p Youtube


Hjlparen den Helige Ande - Har du tagit emot honom?


"Perndia e deshi aq botn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], t cilitdo q beson n t t mos humbas, por t ket jet t prjetshme." - 03:16

"Por, sa m shum t  marr  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin t bhen bij t Perndis, atyre q besojn n emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po t rrfesh me gojn tnde Zotin Jezus, dhe po t besosh n zemrn tnde se Perndia e ngjalli prej s vdekurish, do t shptohesh." - Roma 10: 9

Dshironi t merrni t ruhen dhe t marr t gjitha mkatet e tua t jan falur? Lutuni kt lutje:

- Jezusi, un do t'ju marr tani dhe ju rrfej si Zotin. Un besoj se Perndia ju ringjall prej s vdekurish. Faleminderit q un tani jam i shptuar. Faleminderit q e ke falur mua dhe ju falnderoj q un jam tani nj fmij i Perndis. Amen.

A ju merrni Jezusi n lutje lart?


Senaste bnmnet p Bnesidan

fredag 29 maj 2020 15:38
Be om befrielse frn falska anklagelser frn min exman till olika myndigheter. Be att man ser p hans ohlsa s han fr hjlp inom snart tid. Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stdja finner du hr!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp