Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Himlen TV7

Profetizon Asterix në 2017 e koronavirusi?

Në librin komik Asterix dhe garën e madhe nga 2017 e njohur si një prej garuesve për koronavirusit.

Asterix dhe garën e madhe.

Foto: Nga albumi Asterix dhe garën e madhe.

Një prej garuesve në libër komik Asterix dhe garën e madhe e cila u botua në vitin 2017 në Suedi quajtur vetëm koronavirus, dhe madje "Coronavirus e Madhe" dhe ndihmësit e tij të quajtur Bacillus.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
söndag, 22 mars 2020 23:10

Picture of Asterix dhe garë e madhe.

"The Coronavirus e madhe"

Një prej garuesve në libër komik Asterix dhe garën e madhe e cila u botua në vitin 2017 në Suedi quajtur vetëm koronavirus, dhe madje "Coronavirus e Madhe" dhe ndihmësit e tij të quajtur Bacillus.

Kjo është padyshim shaka, por nuk mund të jetë drejtpërdrejt fun sot, duke pasur parasysh se çfarë po ndodh në botë me rastin e koronavirusi Covid-19.


Nga libri komik Asterix dhe garën e madhe.

Profecia?

Unë nuk e kam lexuar të gjithë serielabumet, por vetëm erdhi në kontakt me disa foto nga web.

Por unë sinqerisht nuk mendoj se kjo është një profeci apo parashikim i koronavirusi Covid-19 që ka goditur botën në 2020.

familja Coronavirus

Covid-19 i takon familjes coronavirus, kështu koronavirus sigurisht, ishte i njohur në vitin 2017, kur albumi seri krijuesi shaka në lidhje me të.

Por duke pasur parasysh situatën aktuale, kjo nuk është e çuditshme për të thënë aspak tronditur kur një takime seri.


Mbulesa e Asterix dhe garë e madhe.

Jezusi i mbarti sëmundjet tona

Karakteri në Asterix dhe garë e madhe e quajtur "Coronavirus i Madh" dhe ju mund të mendoni se koronavirus Covid-19 është i madh, i cili në parim mund të mbyllë një botë të tërë.

Është vetëm vendet afrikane që duket të jetë i kursyer nga ajo. por koronavirus nuk është e madhe! Nuk është një virus i vogël - një virus të padukshëm - si Jezusi kohë më parë kanë qenë të mundur në kryq e Kalvarit!

Kur Jezusi vdiq në kryq ai lindi, me përjashtim për mëkatet tona, madje edhe sëmundjet tona! Në kryq, Jezusi e mundi djallin dhe të gjithë demonët e tij.

Jezusi u ngjall nga të vdekurit dhe jeton sot. Tani nuk ka shpëtim dhe shërim në emrin e tij!

Merre Jezusin

A keni pranuar Jezusin? A jeni i shpëtuar? Është koha për ju për të marrë atë tani, nëse ju nuk jeni.

Marrin Jezusin sot si Zotin në jetën tuaj dhe besoj se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish. Pastaj ju do të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur!


Publicerades söndag, 22 mars 2020 23:10:24 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 27 november 2020 10:36
Jesus, när jag går in på apg29 så känner jag att den är hemsk, många kristna behandlar varandra illa. Tråkigt, dessutom hånas denna sida av icke kristna, jag kan inte klandra dem, Bed för alla. Amen!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp