DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Language Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Christer Åberg | TV | Bönesidan | Pyetni Christer Åberg | comments | Shkruaj Kruhet | chat | Reader Mail | Printo | media | Info | Kërko
Christer Åberg | TV | Bönesidan | Pyetni Christer Åberg | comments | Shkruaj Kruhet | chat | Reader Mail | Printo | media | Info | Kërko

Albanian

Albanian tani ka faqen e vet: bibelonline.se

Albanian.

Kam lexuar Albanian dhe konsideron se kjo është padyshim përkthimi më i mirë suedez i Biblës!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
torsdag 7 november 2019 18:19

Albanian - SRB NT libra GT tani ka faqen e vet, bibelonline.se . Këtu ju mund të kërkoni në tekstin e Biblës, kopjoni tekstin që ju doni dhe më shumë.

Lexoni gjithashtu:

Vizitoni gjithashtu:

www.bibel.se - KJV

unë rekomandoj

Kam lexuar Albanian dhe konsideron se kjo është padyshim përkthimi më i mirë suedez i Biblës !

Unë rekomandoj të gjithë për të lexuar Albanian. Nuk është një përkthim i Biblës që ju mund të besimit dhe që i jep besim në Fjalën e Perëndisë!

Albanian shkruan në bibel.se tij internetit:

Zoti e ka ruajtur Fjalën e tij

përkthime të reja të tilla si Bibla 2000 dhe Biblën popullit suedez është i bazuar në një tekst të ri themelor që erdhi në vitet 1970. ndryshon e reja themelore tekst nga teksti i vjetër themelor prej rreth 3300 vende në Dhiatën e Re.

Ne jemi duke i dhënë mbrojtësit suedez KJV që rrinë në tekstin e vjetër bazë të përdorur nga të krishterët në të gjithë epokës së krishterë. Ne besojmë se Zoti e ka mbajtur fjalën e tij.

Ndërkombëtarisht të mbrojtur Text British Bible Society Trinisë Shoqëria Biblike, marrë, e cila i jep jashtë Versionit të Mbretit Xhejms në Angli. Në SHBA, në mesin e organizatave të tjera të mënyrës amerikane të jetesës dhe Burgon Shoqërisë dekani.

[...]

Suedeze Albanian ndjek tekstin e vjetër themelore

Eftersom vår gamla svenska reformationsbibel, Karl XII:s kyrkobibel, mycket troget har följt Textus Receptus så har vi valt att revidera denna gamla Bibel och önskar med Herrens hjälp se till att den får leva vidare i en nutida språkdräkt. Vid de få tillfällen när Karl XII:s kyrkobibel avviker från Textus Receptus så har vi med hjälp av grekiskkunnig expertis översatt Textus Receptus direkt. Det innebär att Reformationsbibeln är en grundtexttrogen översättning av Textus Receptus och vid de tillfällen som man kan välja olika tolkningsalternativ, så har vi som huvudregel valt den tolkning som finns i Karl XII:s kyrkobibel. Reformationsbibeln i Nya testamentet är därmed en tidsenlig översättning av den grekiska grundtexten Textus Receptus samtidigt som den också är en revidering av Karl XII:s kyrkobibel. Dessutom har den engelska översättningen King James Version utövat stort inflytande på arbetet i Nya Testamentet. Den som vill finna en svensk motsvarighet till King James Version skall också välja Reformationsbibeln, eftersom dessa översättningar troget följer samma grekiska grundtext.

Para Apg29 kishte Dhiatën e Re e KJV, por për shkak se ajo tani ka faqen e vet kështu që unë t'ju rekomandojë atje!


Publicerades torsdag 7 november 2019 18:19:57 +0100 i kategorin och i ämnena:

ANNONS:Salvation

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Du behöver Jesus


Dagens datum

V 04, onsdag 27 januari 2021 kl 01:12

Dagens namn

Göte, Göta

Dagens bibelord

“Ödmjuka er inför Herren, så ska han upphöja er.” (James 4:10)

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också Göte och Göta. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 26 januari 2021 12:00
HÄLSA TILL ERIKA JESUS LÄGG DIN HAND PÅ ERIKA SÅ HON BLIR HELAD 100% EPILEPSIA SOM HON BLEV OPERERAD FÖR 2009 ATT DEN INTE KOMMER TILL ANDRA SIDAN AV HJÄRNAN ,UTAN ÄR HELT FRISK 100% JESUS GOLGATA.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

Mer 
apg29.se apg29.com apg29.nu christeraberg.se

↑ Upp