Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Världen idag

Kėshtu qė unė e bėri vilė greenscreenen me kafshėt

Dikush e pyeti nėse qeni im, jo, kjo ėshtė bėrė me ekran jeshil!

Kabina e kafshėve.

Me teknologjinė e gjelbėr ekran plus disa foto dhe video, unė kam qenė nė kėtė shtėpi me kafshėt.

Me ekran jeshil dhe pajisje relativisht e thjeshtė, ju nė thelb tė merrni pėr asgjė. Lexoni kėtu se si unė e bėri nė dhomė jetojnė video me kafshėt. 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag, 10 februari 2020 17:17

E-mail:

Hello, ju falėnderoj pėr punėn e zellshme qė bėni ēdo ditė. Njė shėrbėtor i vėrtetė qė mbjellin fara. Kėshtu qė unė dua tė ju falėnderoj pėr tė.
Atėherė unė pyes veten, si mund tė merrni kėto prejardhje cool dhe komode? Si ashpėr me vilė dhe kafshėt! Ajo ka edhe njė ekran tė gjelbėr, por si pėr tė blerė prejardhje tė tilla?
Faleminderit pėr tė gjithė ju bėni.

program i lirė

I pėrdorni njė program i lirė tė quajtur NB-studio . Me atė qė ju mund tė dėrgoni direkt dhe tė pėrdorni funksionin ekran jeshil .

Muri prapa meje ėshtė i mbuluar me njė leckė tė gjelbėr.


Pėr tė parė ekranin ėshtė e gjelbėr kur ka imazhe janė tė ngulitura me ndihmėn e kompjuterit.

Kjo ėshtė pak e ndėrlikuar ėshtė se si pėr tė vendosur dritė, bilancin e bardhė dhe ekspozimit, por ju duhet tė provoni gjėra jashtė.

Pėr tė regjistruar zėrin, ta pėrdor njė mikrofon tė mirė USB.

Jetojnė nė disa kanale tė njėjtėn kohė

I transmetohet drejtpėrdrejt nė disa kanale tė njėjtėn kohė. Pėr kėtė, unė pėrdorin shėrbimin web restream.io qė mund tė kushtojė njė ide e madhe.

Kėshtu qė unė e bėri vilė greenscreenen me kafshėt


Dhe kėtu mund tė jetė duke pėrdorur ekranin e gjelbėr dhe teknologji moderne kompjuterike .

Vilė me kafshėt I pėrdorni imazhe tė shumta dhe video.

Piktura I use:

Kėto imazhe mund tė shkarkohet falas nga pixabay.com , pėrveē peizazhit dimėror qė kam fotografuar.

Videos I use:

Kėto janė video youtube qė pėrdoruesit kanė dhėnė leje pėr tė pėrdorur lirisht. Ata zakonisht shkruajnė nė qoftė se ju mund t'i pėrdorė ato apo jo. Pastaj nuk ėshtė sigurisht shumė online qė ju mund ta shkarkoni falas, pėrveē atė kosto.

Pse jam unė duke bėrė kėtė?

Sepse unė dua pėr tė pėrhapur ungjillin e Jezu Krishtit, Birit tė Perėndisė. Programet janė bėrė edhe mė mėsimet e thjeshta tė Jezusit dhe njė shpjegim tė qartė se si tė pranoni Jezus Krishtin dhe tė shpėtohet.

Ky ėshtė qėllimi i tė gjithė Apg29. Se njerėzit duhet tė marrė Ungjillin aq e thjeshtė sa tė jetė e mundur tė paraqitura ndaras nė mėnyrė qė ata mund tė marrin Jezusin.

Ju lutemi tė pėrhapur Apg29 dhe kėto video pėr tė sa mė shumė tė jetė e mundur. Le ta dėgjojnė mesazhin e thjeshtė e Zotit Jezu Krisht mėnyrė qė edhe ata tė kenė mundėsinė pėr tė marrė atė dhe tė ruhen.


Publicerades måndag, 10 februari 2020 17:17:39 +0100 i kategorin TV och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 1 december 2020 04:05
Jesus Kristus jag ber om beskydd för ondskan som angriper mig! Troende folk kan vara så elaka, önskar bara välsignelser över alla onda pilar... Ske Din vilja i allt...

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp