Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Salvation

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Fillimi sezon në Qiell TV7: Një vend i lindur në dhimbje

"Nëse Izraeli kishte qenë Holokaustin nuk ka ndodhur."

Season fillimi: Një vend i lindur në dhimbje

Seria e mrekullisë shekullit dërguar në qiell TV7.

Shih programin e parë "Një vend i lindur në dhimbje," dhe gjithashtu në vijim, ku Minnie gjithashtu të marrin pjesë.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
söndag, 22 september 2019 15:11

Christian Heaven TV7 fillon dërgimin përsëri mrekullinë shekullit. Ka gjithsej tetë programeve të reja që përshkruajnë zhvillimet në Izrael pasi vendi u shpall në vitin 1948 në fund të viteve 1960. 

Shih programin yllit sezonale e parë "Një vend i lindur në dhimbje," dhe gjithashtu në vijim, ku Minnie gjithashtu të marrin pjesë.

Në prill të vitit 1944, Minnie me familjen e tij me tren në Aushvic. Nëna e saj, babai dhe nipi shkoi në një drejtim, Minnie dhe dy motrat e saj në të tjera. Kjo ishte hera e fundit Minnie pa prindërit e tyre.

Atëherë kishte Holokausti nuk ka ndodhur

Minnie thotë në program:

"Nëse Izraeli kishte qenë Holokaustin nuk ka ndodhur."

Zonjë është Ruben Agnarsson nga qielli TV7 dhe Max Federmann nga Fondi Kombëtar hebre.


mrekulli e shekullit

SEASON START 23/9: Episode 9: Një vend i lindur në dhimbje


Publicerades söndag, 22 september 2019 15:11:13 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

onsdag 28 oktober 2020 21:53
Be för mina barn att de ska orka med efter den tragedi som drabbat oss. Jesus kom till var och en. Tack för att det finns människor som vill be för andra.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp