Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Motra Sefora dhe vizioni Rachael-sė e ngazėllim

"Pse, pse nxitoni ju nuk ungjillizimi? Nuk mund tė shihni? Nuk ka mė kohė!"

luleradhiqe Farėrat

Ēdo gjė duket tė jetė normale, asnjė nuk i drejtoi ose predikuar nė lidhje me ngazėllim. Tė gjithė dukej preokupuar me jetėn e tyre. Pastaj papritmas ka pasur ngazėllim.


Av Nils
söndag, 15 december 2019 00:57

I pyetur, dhe kur kemi pyetur erdhi kur Zoti Jezu Krisht, dhe engjėjt tė panumėrta nė dhomė. Ndėrsa Michael dhe Gabriel, dhe ata hapėn rrugėn pėr lavdinė e Mbretit, kur ai erdhi. Jezusi ishte shumė e trishtuar. Ai thirri dhe mė tregoi se ēfarė po ndodhte nė qiell dy ditė mė parė.

Zoti atėherė dha njė urdhėr pėr njė engjėll defekt borisė fundit. Kur engjėlli pėr tė hedhur pa Jezusin nė tokė. Ai pa kurvėrinė, kurorėn, e keqja, njerėzit nuk kishte vėmendje ndaj Perėndisė.

Kur Jezusi e pa kėtė, ai u ngut pėr kėmbėt e Atit, i ra ndėr kėmbė dhe filloi tė qante, dhe kėrkoi mė shumė kohė dhe tha:

"Ata nuk janė gati!"

Jezusi thirri aq shumė, dhe Ati ishte aq i mėshirshėm botėn, por tha:

"Ka ardhur koha!"

Ai ėshtė i lodhur nga shtyrja.

Por i ati u tha engjėllit:

"Stop!"

Engjėlli nuk i bie borisė, por ka mbetur nė tė njėjtin pozicion. pastaj Jezusi tha, qė duhet tė kishte ndodhur dy ditė mė parė. Jezusi thirri dhe tha:

"Ēfarė lloj tė zemrės kanė ata? Stone Hearts? Nėse do tė kisha ardhur dy ditė mė parė, shumė kanė mbetur, edhe disa prej anėtarėve tė familjes suaj. Sot do tė jetė njė ditė nė shtrėngimit tė madh."

Ai tha:

"Fėmijėt O im, vini tani tek unė. Shtrėngimi i madh do tė jetė aq e tmerrshme. I premtoi tė mos lėnė as tė braktis, por pėrse mė ke lėnė mua? Im pisha zemra pėr fėmijėt e mi kanė lėnė mua!"

Shumė tė dashur, natėn e fundit kam pasur njė vizion tė rrėmbimit nė qiell. Unė pashė se toka ishte shumė i zėnė me aktivitete. Kjo ishte se ēdo gjė do tė vazhdojė ashtu siē ka qenė tė gjithė sė bashku. I dukej ngadalė duke ecur nėpėr rrugė tonė, i lumtur kur kam shikuar prapa meje, Jezusit. Ai tha:

"Pse, pse nxitoni ju nuk ungjillizimi? Nuk mund tė shihni? Nuk ka mė kohė!"

Ēdo gjė duket tė jetė normale, asnjė nuk i drejtoi ose predikuar nė lidhje me ngazėllim. Tė gjithė dukej preokupuar me jetėn e tyre. Pastaj papritmas ka pasur ngazėllim.

Unė pashė se kjo ka ndodhur nė njė e diel, dhe shumė kanė mbetur prapa. Nė njė kishė ku vetėm pastor dhe gruaja e tij u tėrhoq deri, ata ishin i vetmi besnik. shtatzėnisė Nėnės zhduken, por ata mbetėn.

Pastaj pashė tė krishterėt tė cilėt mendonin se ishin besnikė, por u lanė, dhe ata kishin njė listė nė tė cilėn janė regjistruar mėkatet e tyre. Unė pashė njė pastor i cili ishte atje kur ai ka marrė njė listė e mėkateve qė ka shkaktuar qė ai ka mbetur. Filloi tė bėrtasė:

"Oh jo. Ooh!"

"Prandaj edhe ju jini gati, sepse nė atė orė kur ju nuk mendoni, Biri i njeriut duke ardhur!" Matthew 24: 44

"Kujtoni Lot hustru.den tė cilėt kėrkojnė pėr tė fituar jetėn e vet, do ta humbasė; por kush do ta humbasė jetėn e vet do ta shpėtojė!" Lk.17: 32, 33

Publicerades söndag, 15 december 2019 00:57:16 +0100 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Kraften i den Helige Ande - Del 2


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

onsdag 3 juni 2020 20:28
Bed för Milka att hon kommit rätt Gud vet.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp