Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Bombardimet terroriste në 2019

336 bomba në 2019 në Suedi. Sa prej tyre janë kryer nga terroristët? 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag, 30 december 2019 14:46

bomba shtëpi

tregon të mira që ka pasur 236 shpërthime në dhe duke përfshirë 30 nëntor, 2019. Në vitin 2018 ajo ishte 162 bomba gjatë gjithë vitit.

Më parë, granata dore, përdoret tani në vend të bombave shtëpi si një armë të konfliktit.

Bomba më e madhe

Në Linköping, 7 qershor, 2019 shpërtheu bombën më të madhe të vitit.

Akuza shpërthyese ishte midis 15-20 kg. Shpërthimi ishte aq i fuqishëm sa që disa shtëpi janë dëmtuar rëndë.

Një duzinë njerëz u plagosën. Kjo është një mrekulli askush nuk u vra.

316 shtënat dhe 38 të vdekur

Deri më 15 dhjetor të këtij viti, ka pasur 316 shtënat dhe 38 persona janë vrarë. 2018 ishte 306 thrusts dhe 45 u vranë.

zgjidhja

E vetmja mënyrë për të kapërcyer këtë është se njerëzit për të dëgjuar për Jezusin në mënyrë që ata mund të marrin atë dhe të ruhen.

Ne duhet të lutemi që Jezusi dërgojë punëtorë në të korrat e tij.

Kur njerëzit marrin Jezusi bëhet shpenguar dhe transformuar.

Pra, ku para se të shkojnë terrorin e duhur do të ketë paqe.


Publicerades måndag, 30 december 2019 14:46:50 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29 med Christer Åberg


"Perëndia e deshi aq botën, sa dha Birin e Tij [Jezuin], të cilitdo që beson në të të mos humbasë, por të ketë jetë të përjetshme." - 03:16

"Por, sa më shumë të  marrë  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin të bëhen bij të Perëndisë, atyre që besojnë në emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po të rrëfesh me gojën tënde Zotin Jezus, dhe po të besosh në zemrën tënde se Perëndia e ngjalli prej së vdekurish, do të shpëtohesh." - Roma 10: 9

Dëshironi të merrni të ruhen dhe të marrë të gjitha mëkatet e tua të janë falur? Lutuni këtë lutje:

- Jezusi, unë do t'ju marr tani dhe ju rrëfej si Zotin. Unë besoj se Perëndia ju ringjall prej së vdekurish. Faleminderit që unë tani jam i shpëtuar. Faleminderit që e ke falur mua dhe ju falënderoj që unë jam tani një fëmijë i Perëndisë. Amen.

A ju merrni Jezusi në lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

torsdag 2 juli 2020 17:49
Be för min man som mår psykiskt och fysiskt dåligt. Be att vi kan prata ned varann igen.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp