Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

A tė krishterėt nuk kundėrpeshė kundėr sė keqes nė shoqėri?

Autoritetet kanė qenė tė detyruar pėr tė mbyllur burgjet, dhe madje edhe burgjet Riva, njerėzit kanė qenė tė modės nga Jezusi transformuar jetėn e tyre.

Peshkatarėt mbajė ekuilibrin.


Av Sven Thomsson
torsdag, 19 september 2019 19:13
Läsarmejl
Ne dridhem kur kemi ulur nė frontin e TV dhe tė shohin tė gjithė dhunėn e, tė gjitha degjenerimin e, krimin dhe kėshtu me radhė. Kur ne shikojmė nė luftė me imazhet e organeve dhe njerėzit qė brohoritnin nė pikėllim pėr tė afėrmit e vrarė gjakderdhje e di ne e fuqisė pėr tė ardhur keq pėr momentin. Ne themi, "Oh, sa e tmerrshme, e tmerrshme", kur ne shohim dhe dėgjojmė kėtė lajm tė tmerrshėm.

Por, ėshtė se tė gjithė angazhimi kemi arritur? Ne le veten tė jenė tė kėnaqur me tė? Ēfarė jemi ne tė krishterėt qė tė jetė njė kundėrpeshė pėr tė gjitha mbrapshtitė?

Kam dėgjuar nga vendet ku ėshtė Fryma e Zotit do tė ndodhte. Ku njerėzit agjėronin, qau dhe i klitha Perėndisė pėr pushtet ringjallje. Zoti e dėgjoi lutjen e tyre dhe kam parė lotėt e tyre dhe e dėrgoi ringjalljen fuqishėm.

Fryma e Shenjtė ka punuar aq fuqishėm qė jo vetėm "njerėzit e zakonshėm mirė" janė ruajtur, por edhe tė dehur, tė varur nga droga dhe kriminelė.

Shpėtimi ėshtė zhvendosur kėshtu nė thellėsinė e kėtyre njerėzve tė varfėr, ata bėhen krejtėsisht e lirė tė dy veset dhe krimit.

Autoritetet kanė qenė tė detyruar pėr tė mbyllur burgjet, dhe madje edhe burgjet Riva, njerėzit kanė qenė tė modės nga Jezusi transformuar jetėn e tyre.

Por ne ēfarė jemi tė krishterė tė rehatshme nė Suedi? A jetojmė nė mėnyrė qė ne mund tė formojnė njė kundėrpeshė ndaj mėkatit dhe tė keqes? Shrugging ne vetėm mbi supet pėr njė kohė, pasi kemi parė njėsitė mjerueshme nė "Raportin" dhe "aktuale"?

Ne luftojnė nė lutje kundėr ēdo e keqe, mėkatit dhe ndotje qė me bollėk nė kėtė vend? A jemi tė gatshėm tė sakrifikojmė veten nė bönekampen pėr tė arritur njė rend tjetėr tė gjėrave. Ne duhet tė kuptojmė se Perėndia dėshiron qė ne tė jetė "roje nė mur"

Nė Ezek. 13: 5 ne gjejmė kėto fjalė tė rėnda dhe sfiduese:

"Ju nuk jeni ngjitur mbi tė ēara dhe as ndėrtuar ndonjė mur rreth shtėpisė sė Izraelit, nė mėnyrė qė ajo ka qenė nė gjendje pėr tė rezistuar nė betejėn nė ditėn e Zotit."

Ne gjithashtu lexuar nė Ezekieli. 22:30:

"I kėrkoj nė mesin e tyre, qė duhet tė ndėrtonte njė mur dhe tė qėndrojė nė dilte pėr zot vendit, qė unė tė mos e shkatėrroja; por nuk e gjeta. "

Unė nuk e di Zotin, Perėndia mund tė japė dorėheqjen, por nė fakt ajo duket kėshtu qė kur ai Jepen thotė, "por nuk e gjeta." Ēfarė tragjedie! Zoti pret qė ne tė ngrihen dhe pėrzihen. Ai gjen dikė nė Suedi? Jo, jo! Shumica e tė krishterėve nė gjumė hir tė vakėt gjumė tė thellė.

Nuk ka pothuajse asnjė njeri qė do tė "qėndrojnė nė boshllėk" nė mbrojtje tė atdheut tonė tė dobėt dhe tė popullit tonė. Pėrgjegjėsia qėndron rėndė mbi ne tė krishterėt. Ne duhet tė bėjmė si tė Abrahamit. Ai "erdhi mė afėr Zotit", kur ai e pyeti se Sodoma do tė jetė i shpėtuar.

Ajo thotė se nė fillim tė vargut 2 nė njė himn tė vjetėr nga Lars Linderot:

"Pengesat janė tė shumta, po rezistonin shpirtin tim. Satani nuk ėshtė hir qė tė kėnaq. String deri pėrpara ēdo gjė qė do tė pengojė pus tuaj. Braktisin puseve nė botė.Publicerades torsdag, 19 september 2019 19:13:46 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Jesus kommer - Apg29.Nu med Christer Åberg


"Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e Tij [Jezuin], tė cilitdo qė beson nė tė tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme." - 03:16

"Por, sa mė shumė tė  marrė  Atij [Jezui], atyre Ai u dha pushtetin tė bėhen bij tė Perėndisė, atyre qė besojnė nė emrin e tij." - Gjoni 1:12

"Sepse, po tė rrėfesh me gojėn tėnde Zotin Jezus, dhe po tė besosh nė zemrėn tėnde se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish, do tė shpėtohesh." - Roma 10: 9

Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? Lutuni kėtė lutje:

- Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 25 september 2020 07:56
Jag är förtvivlad, deprimerad. Jag vet inte o vågar inte att vända mig till någon för hjälp. Det är otrohet det min man håller på. Jesus’ upprätta detta o uppenbara dig för dem. I ditt namn!tack Jesus

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp